Ekspertka Unii Europejskiej, Svenja, i surfer z wyspy Sylt, Jaan, próbują wyjaśnić tajemnicę śmierci naukowca pracującego na platformie wiertniczej podejrzanego koncernu. Odkrywają, że łamane przez firmę przepisy środowiska stanowią zagrożenie dla okolicznych kurortów.Zobacz pełny opis
Film jest nawiązaniem do tragedii, która wydarzyła sie 26 grudnia 2004 roku, kiedy to potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Sumatry spowodowało morskie fale, które zalały wybrzeża Indonezji, Bangladeszu, Tajlandii, Indii, Sri Lanki i Somalii. Zginęło około 300 tysięcy ludzi. Do Jaana (Kristian Kiehling), surfera mieszkającego na wyspie... Film jest nawiązaniem do tragedii, która wydarzyła sie 26 grudnia 2004 roku, kiedy to potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Sumatry spowodowało morskie fale, które zalały wybrzeża Indonezji, Bangladeszu, Tajlandii, Indii, Sri Lanki i Somalii. Zginęło około 300 tysięcy ludzi. Do Jaana (Kristian Kiehling), surfera mieszkającego na wyspie Sylt, przyjeżdża przyjaciel Wieland, który od razu pierwszej nocy zostaje zamordowany. Następnego ranka na Sylcie zjawia się Svenja Schweiger (Anja Knauer), ekspertka Unii Europejskiej w dziedzinie hydrologii i ochrony środowiska morskiego. Chciała się spotkać z Wielandem, który był naukowcem pracującym na platformie wiertniczej, należącej do koncernu Alpha - Gas. Svenja od kilku miesięcy badała ten koncern i miała uzasadnione podejrzenia, że są tam łamane przepisy ochrony środowiska. "Bomba" wybucha, gdy Jaan dostaje maila, którego Wieland wysłał przed śmiercią i w którym ujawnia nielegalne poszukiwania hydratu metanu na platformie. Podwodne wybuchy mogą przyczynić sie do powstania ogromnej fali, będącej zagrożeniem dla nadmorskich miejscowości w promieniu kilkuset kilometrów. Wieland chciał zgłosić to władzom i dlatego został zabity. Jaan i Svenja postanawiają zbadać całą sprawę.
Jak film może być nawiązaniem do tragedii, która wydarzyła sie 26 grudnia 2004 roku, skoro zdjęcia do filmu kręcono od 17 sierpnia do 28 września 2004 roku. Ni kuta nie pojmuję ;)