film

Terror w pociągu

Terror Train
1980

1h 37m
5,4 1,1 tys. ocen
5,4 10 1 1132
6,2 9 krytyków
Grupa studentów świętuje na pokładzie pociągu zakończenie nauki. Nie wiedzą, że pośród nich czai się morderca. Zobacz pełny opis
Horror
Terror w pociągu

reżyseria Roger Spottiswoode

scenariusz T.Y. Drake, Judith Rascoe

produkcja Kanada, USA

premiera

nagrody Film otrzymał 2 nominacje

Pewien chłopak trafia do szpitala psychiatrycznego po tym, jak członkowie bractwa studenckiego robią mu nieprzyjemny żart. Trzy lata później, tuż przed końcem studiów, członkowie tego samego bractwa postanawiają uczcić ukończenie szkoły, urządzając bal kostiumowy w pociągu. Nie wiedzą, że pomiędzy nich zakradł się morderca.

premiera 3 października 1980 (Światowa)

na podstawie Daniel Grodnik (materiały do scenariusza, historia) (niewymieniony w czołówce)

studio Astral Bellevue Pathé / Sandy Howard Productions / Triple T Productions

tytuł oryg. Terror Train

inne tytuły więcej

W trakcie filmu pociąg kilka razy mija ten sam lodowy zakręt.
W trakcie konwersacji morderca wielokrotnie przyciąga Alanę (Jamie Lee Curtis) ku sobie. Mimo że podobno trzyma jej nadgarstki, by uniemożliwić jej ruch, ona niezmiennie powraca do pozycji, jaką zajmowała na początku sceny.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Montrealu (Kanada) oraz Claremont (New Hampshire, USA).
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

8/10

ocenił(a) film na 8

"Terror Train" to mało drapieżny slasher, ale za to przykuwający wzrok stylowym wykonaniem (John Alcott!), nietypowym miejscem akcji oraz ciekawymi bohaterami (Hart Bochner rulez). A Sandee Currie, ta dziwka, złamała mi serce.

Kolejny film opowiadający o krwawej zemście na tych, którzy wyrolowali go. Dobry, stary slasher z Jamie Lee Curtis.

przy dźwiękach szalonej muzy z lat 70-tych - bezcenne:) Dobrze się na tym filmie bawiłam i bałam się też trochę. Dla mnie bomba. Ale ja kocham wszystkie horrory z tamtych lat.

Mimo to jednak oglądało mi się go zupełnie dobrze. Film trzyma w napięciu, co powoduje, że brak krwawych scen aż tak bardzo nie przeszkadza. Na kolana z pewnością nie powala, ale wart jest obejrzenia.

jak to w slasherach bywa fabuła jest naiwna i schematyczna a bohaterowie głupawi. tak się jednak składa, tu dużym atutem jest miejsce akcji, czyli pociąg. do tego mamy tu dość ciekawego mordercę w fajnej masce (choć nie nosi jej cały czas), jego tożsamość chociaż przez pół filmu była dla mnie zagadką , potem odgadłem...

więcej