Jodie Foster odrzuciła rolę Elise Kraft / Sharon Bridger.
W filmie mówi się, że szejk Ahmed Bin Talal (Ahmed Ben Larby) został pojmany w Libanie (przedstawionym w telewizji jako pustynny kraj). W rzeczywistości Liban jest jedynym arabskim państwem, w którym nie ma pustyń.
Generał William Devereaux (Bruce Willis), mówiąc o karabinie szturmowym, podaje błędną nazwę M16A1. Prawidłowa to M16A2.
Po eksplozji autobusu, krew na twarzy Hubbarda pojawia się i znika pomiędzy ujęciami.
Podczas pierwszej sceny pościgu, samochód FBI, którym jedzie Hubbard ma uszkodzony zderzak. W kolejnych scenach ta wada nie jest widoczna.
Kiedy Sharon Bridger zostaje postrzelona, rana widoczna jest wysoko, na jej klatce piersiowej. Chwilę później ta sama rana "przemieszcza się" na jej brzuch.
Gdy wybucha autobus, fala uderzeniowa powoduje zniszczenie dwóch, stojących nieopodal samochodów. Pierwsze wybucha auto, które jest ustawione dalej od miejsca eksplozji.
Drink agenta Hubbarda - podczas sceny w restauracji (rozmowa z Sharon) - kilka razy pojawia się i znika.
Brak synchronizacji audio ma miejsce podczas nalotu agentów FBI na warsztat Tariqa Husseiniego. Otóż w pewnym momencie da się usłyszeć dźwięk przeładowywanej strzelby. Jednak agent, który ma ją w dłoni - trzyma broń tak, że nie mógłby wprowadzić pocisku do komory.
Gdy podczas briefingu z nosa Hubbarda zaczyna lecieć krew, widzimy, że jego krawat jest długi i sięga mu poniżej pasa. W następnym ujęciu jest on już znacznie krótszy i ma inny kształt.
Film kręcono w miastach Nowy Jork (Nowy Jork, USA) i Los Angeles (Kalifornia, USA) oraz na pustyni Mojave (Kalifornia, USA).
Podczas kręcenia filmu George F. Miller złamał szczękę w dwóch miejscach z prawej strony.
"Blowback" (oryginalny tytuł scenariusza) to główny wątek filmu. Określenie to pochodzi z terminologii CIA i jest używane do opisywania niezamierzonych skutków, wywołanych tajnymi operacjami, jakich dopuszcza się Centralna Agencja Wywiadowcza poza granicami USA.
Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 28 stycznia 1998 roku.