Początkowo Dexa miał grać Casey Affleck.
Film początkowo miał być zatytułowany "The World of Tomorrow". Tytuł zmieniono aby nie był mylony z mającym premierę w tym samym roku The Day After Tomorrow (Pojutrze).
Scena, w której sterowiec cumuje nad Empire State Building jest częściowym hołdem dla filmu "King Kong", gdzie można zobaczyć liny cumownicze na budynku w ostatniej scenie.
Kerry Conran nigdy nie pojechał do Nowego Jorku podczas kręcenia filmu i nigdy wcześniej tam nie był. Odtworzył cyfrowo całe miasto wykorzystując stare fotografie. Kilka z nich wstawiono nawet w cyfrowe środowiska i kulisy.
Znak firmowy Flying Legion przedstawia uskrzydlonego lwa z nagłówkiem "Ille Caelum Fremitus". Co po łacinie oznacza "Nieba Zaryczą".
Częściowo tytuł "World of Tomorrow" jest odniesieniem do Światowego targu w Nowym Jorku 1939-1940, który został nazwany "The World of Tomorrow".
Latające roboty zostały wymyślone na podstawie kreskówki Maxa Fleischera o Supermanie - "Mechanical Monsters" (1941).
Cały film został nakręcony z wykorzystaniem niebieskiego ekranu, gdzie wszystko oprócz głównych bohaterów zostało zrobione komputerowo.
Jednym z producentów filmu była firma Jude'a Law, Rorschach, a także jego była żona Sadie Frost.
Numer na drzwiach Dr. Waltera Jennings'a to "1138". Jest to odniesienie do filmu "THX 1138".
Rola Angeliny Jolie wymagała tylko 3 dni zdjęciowych.
Filmowanie ukończono w ciągu 26 dni. W normalnych warunkach, czyli przy użyciu scenografii oraz kręcąc w plenerach, zajęłoby to znaczącą część roku.
W początkowych scenach filmu Polly skręca za róg budynku, na którego ścianie jest graffiti o treści "Victor Fleming".
Kiedy Joe i Polly lądują kierowani są na pas 327. W "Gwiezdnych Wojnach w epizodzie V Imperium kontratakuje" (1980) Sokół Millennium ląduje na platformie 327 w Cloud City.
Gwyneth Paltrow zgodziła się na udział w tym filmie "za nędzną gażę" po obejrzeniu jedynie 6 minut materiału próbnego i bez czytania scenariusza.
Dźwięk dział jest tym samym dźwiękiem jakiego używa death beam w "Wojnie Światów".
Do tworzenia efektów specjalnych użyto zwyczajnych MAC'ów.
Kiedy Polly dzwoni do swojego wydawcy, mówi: "They're crossing Sixth Avenue... Fifth Avenue... they're a hundred yards away...". To dokładny cytat z postaci Raya Collinsa ze słuchowiska Orsona Wellesa "Wojna Światów" z 1938.
Podczas ataku robotów na Nowy York (ok. 00:14:19) w tle można zobaczyć Empire State Building, a na nim... znaną postać z filmu King Kong.
Pierwsze ujęcie gazety Chronicle zawiera rzeczywiste wycinki z New York Timesa z 7 października z różnych lat (z lat 30).
W ramach przygotowywania się do swojej roli, Angelina Jolie rozmawiała z tuzinami brytyjskich weteranów i pilotów drugiej wojny światowej, w celu przyswojenia odpowiednich nawyków dla swojej postaci. Wprowadziła też kilka ulepszeń do scenariusza, dodając nieco slangu jakim posługiwano się w tamtym czasie.
'Totenkopf' z niemieckiego znaczy 'trupia czaszka'.
Na jednym z samolotów które widzimy w filmie jest namalowany napis "OHB", po przestawieniu liter otrzymamy "HBO" - nazwę znanej stacji tv która jest współproducentem filmu.
Wewnątrz hangaru w bazie "Sky Captain", pokazane są wcześniejsze wersje robotów, na jednym z nich widnieje cyfra 5, ta sama liczba jest na pierwszym z robotów które można zobaczyć w kreskówce "Superman - Mechanical Monsters".
Postać grana przez Lauren Bacall w filmie " Mieć i nie mieć" (1944) była inspiracją dla postaci Polly Perkins.