Andrew Wyke (Michael Caine) to słynny pisarz, który zarobił miliony jako autor popularnych powieści detektywistycznych. Od kiedy żona opuściła go dla młodszego mężczyzny, mieszka sam w okazałej rezydencji.
Kochanek żony, Milo Tindle (Jude Law), to początkujący aktor, a jednocześnie błyskotliwy i czarujący przystojniak. Pewnego dnia Wyke nieoczekiwanie składa mu zaskakującą propozycję. Młody człowiek ma przeprowadzić skok na ukrytą w pewnym sejfie wartą majątek biżuterię. W zamian Wyke zgodzi się na rozwód. Pełen wiary w swoje możliwości Tindle zgadza się.
Rozpoczyna się fascynujący pojedynek doświadczonego starego wygi z młodym wilczkiem, pojedynek, o wyniku którego zdecyduje nie siła mięśni, ale siła i sprawność umysłu.
opis dystrybutora dvd
Andrew Wyke to starzejący się autor cieszących się popularnością kryminałów. Zaprasza on do swojej wiejskiej posiadłości młodego aktora, Milo Tindle'a, który ma romans z jego żoną. Pisarz, zafascynowany kryminalnymi zagadkami, postanawia wciągnąć młodego mężczyznę w grę, w której stawką są klejnoty o wartości wielu milionów dolarów.