PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662736}
4,6 1 217
ocen
4,6 10 1 1217
Nightlight
powrót do forum filmu Nightlight

Zdecydowanie ma to czego zabrakło BWP.
Nie jest to perfekcyjna produkcja ale naprawdę mi się podoba.

Muunch

Moim zdaniem też dużo lepsze od beznadziejnego, przereklamowanego Blair Witch Project.

mardrz1

BWP jest może i starszym filmem ale zakończenie po prostu mnie zniszczyło.
Jestem osobą która podskoczy chociaż raz na prawie każdym horrorze, nie zaprzeczam.
Ale BWP to jedyny film w moim życiu który zasłużył na solidną jedynkę. Oglądając to z 14 siostrą która też (o litości) jest w stanie przestraszyć się własnego cienia zasypiałyśmy z nudów.
A potem jeszcze to zakończenie o którym już wspomniałam. W stylu "nic się nie dzieje, nic nie pokażemy".
A tu naprawdę miłe zaskoczenie. Na początku myślałam, że będzie podobne do BWP. Jednak dużo lepiej to wyszło.
8 zasłużone.

Muunch

Dokładnie, doznałem takiego samego wrażenia oglądając BWP i do dzisiaj nie wiem co ludzie widzą w tym filmie. Cały film beznadziejny, z zakończeniem przegięli, wręcz przekomiczna sprawa. Myślę, że tak wysokie noty dla BWP to sprawa hype'u, oglądalność tego filmu była tak duża głównie z racji dobrego chwytu marketingowego, jakim było wkręcanie publice, że cała ta akcja z lasem i te nagranie było prawdą.
Co do Nightlight to film mi się podobał, miał całkiem dużo strasznych momentów oraz niezaprzeczalny klimat. Niestety, nie sądzę, żeby dilm ten ukazał się w polskich kinach, zresztą jak większość całkiem niezłych horrorów roku 2015, tj. Tajemnica Instytutu Atticus, Projekt Lazarus, czy Demonic.

mardrz1

Zarówno pierwszy jak i trzeci bardzo mi się podobał. Drugiego nie widziałam ale skoro warto - nadrobię zaległości.

ocenił(a) film na 7
Muunch

Polecam Projekt Lazarus. Naprawde kawał dobrego i ciekawego horroru ;)

Johnyyoyo

A mi niestety się nie podobał. Przesadzony. :(

ocenił(a) film na 7
Muunch

W takim razie mogę ci jeszcze polecić The Banshee Chapter (2013) i The Midnight Game (2013). Jak te dwa ci się nie spodobają to znaczy, że mamy po prostu inny gust ;) A mogłem sprawdzić wcześniej czy już widziałaś Lazarusa.... ;P

ocenił(a) film na 6
Muunch

Mi sie z kolei BWP bardziej podobał o tego filmu głównie ze wzg na wyobraźnię. Zwróć uwagę, że tam w zasadzie NIC nie jest pokazane w związku z czym jest to dla mnie przykład filmu który miażdży samym klimatem. Niemniej jestem ogólnie fanem horrorów 'z rączki' i po rzece beznadziejności 'Nightlight' jest powiewem czegoś całkiem udanego :D

Osiolek_87

A masz może coś godnego polecenia? :D bo mam wrażenie, że "z ręki" zobaczyłam już prawie wszystko. :)

ocenił(a) film na 6
Muunch

Paranormali, Reców itp nie bede polecał bo to kazdy widział. Grave Encounters, The Bay, Alien Abduction (2014), Evidence, Hangar 10, Paranormal Entity, V/H/S wszystkie części, 909 Experiment (taki prekursor paranormali). No i ostatnio znaleziona strona: http://topfoundfootagefilms.com/blog
Coraz trudniej znaleźć jakiś fajny film i z tych co wypisałem nie wszystkie są spoko ale też żaden mnie nie odrzucił jak jakiś Gacy's house :D

ocenił(a) film na 6
Muunch

To Ty masz 14 sióstr, Bożesz ty mój.

Muunch

Blair witch project powinno oglądać się samemu , na słuchawkach , przy zgaszonym świetle , koło północy , bez telefonu ( tak wiem dla wielu jest to trudne) . Klimat to kluczowy element tej produkcji . Druga część to kocie wymiociny .

Avenalle

A mi druga (choć typowa i schematyczna) podobała się bardziej. Przynajmniej dowiadujemy się tego czego potrzebujemy... Może źle się zabrałam do jedynki. Zobaczę ją jeszcze kiedyś.

Muunch

Jak lubisz horrory z kamery to polecam jeruzalem

ocenił(a) film na 7
Muunch

Też wolę jak jednak w filmie się coś dzieje bo seans BWP szybko się nudzi. Szanuję ten film za klimat ale końcówka też mi się mega nie podobała. Nightlight też jakiś wybitnie dobry nie jest i brakowało mi tu trochę napięcia i jakiegoś podkręcenia jeszcze tych scen które miały być straszne ale myślę, że i tak wyszedł całkiem dobry film.

ocenił(a) film na 3
Muunch

The Blair Witch Project było pierwszym głośnym found footage od Cannibal Holocaust. I to twórcy BWP wprowadzili do kin zamysł found footage bez otoczki i komentarzy z offu. Kiedy BWP wchodziło do kin w latach 90-tych reklamowano to jako zmontowany autentyczny materiał filmowy naprawdę zaginionych dzieciaków, więc taka a nie inna forma była w pełni uzasadniona i czyniła film ciekawszym i bardziej wiarygodnym. Wysyp found footage w XXI wieku na skutek powszechnego dostępu do niezłych kamer jest czymś zupełnie innym. Skok na kasę, bo te filmy są mega tanie, a potrafią zarobić. Ale już nikt nikomu nie wmawia, że jest w tym jakiś autentyzm. Większość z tych filmów w jest skrajnie naciągana w kwestii samego kręcenia, a fabularnie wybitnie sztampowa. Samo Nightlight jest strasznie irytujące przez bohaterów, a w klimat nie mogłem się w ogóle wczuć. Szkoda, że nie przejechał ich wszystkich pociąg i byłaby niezła krótkometrażówka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones