PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 688 tys. ocen
8,2 10 1 688351
8,4 57 krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Nie czytałam książek jeszcze, widziałam tylko te 4 filmy. Odpowie ktoś? Bo mnie to zastanawia

ocenił(a) film na 7
DespairOfTheMoon

Hannibal - Po drugiej stronie maski
Było pokazane jak stał się Kanibalem :)

rafallyse

No niby tak, ale nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Zjadł kolesia, który zjadł jego siostrę (ok, zemsta). A dalsze zjadanie ofiar? Posmakowało mu czy co:)?

ocenił(a) film na 7
DespairOfTheMoon

Widocznie tak bo później w Hannibalu z 2001 r na koniec filmu w samolocie powiedział że każdy ma swoją definicję jedzenia :)

ocenił(a) film na 10
rafallyse

I kazirodcą

użytkownik usunięty
DespairOfTheMoon

Jak był małym dzieckiem, to podczas || wojny światowej, żołnierze z głodu zjedli jego siostrę Miszę. Po kilkunastu latach, zdawało się, że już zapomniał, ale 'koszmar' wracał. Hannibal postanowił dokonać zemsty na oprawcach Miszy. Żądza odwetu staje się w końcu jego obsesją ;)
A wgl to jak wiadomo Lecter jest człowiekiem bardzo wrażliwym na sztukę i piękno, uważał więc, że zjadając człowieka, wykonuje jego artystyczną obróbkę ;)

Mhm, więc z pobudek artystycznych powiadasz.... Jak mi by zjedzono siostrę i dowiedziałabym się, że sama ją jadłam to bym miała raczej uraz do ludzkiego mięsa, więc trochę nie kapuję logiki Hannibala. Cholera, musze w koncu przeczytać tę ksiażkę, zaraz po sesji zap*erdalam do biblioteki :D

ocenił(a) film na 9
DespairOfTheMoon

Myślę że tutaj chodzi raczej o dziecięcy wiek w którym to się stało, bo przecież dzieci bardzo łatwo wypaczyć. Wydarzenia z dzieciństwa bardzo głęboko zakorzeniają się w ludzkim umyśle.

użytkownik usunięty
DespairOfTheMoon

Zdecydowanie najwięcej można się dowiedzieć w Hannibalu ;p w Milczeniu Owiec nic o jego dzieciństwie nie ma ;c

DespairOfTheMoon

A tak w ogóle dlaczego ten gościu miał na imię HANNIBAL a był to KANNIBAL, czy to przypadkowy zabieg zbieżności nazw?
Po angielsku Cannibalism act of an organism eating others of its own species, wykonawca tej czynności : Cannibal.