PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491447}

Lato Muminków

Muumi ja vaarallinen juhannus
5,7 777
ocen
5,7 10 1 777
Lato Muminków
powrót do forum filmu Lato Muminków

juz widze po plakacie ze jest to ta brzydsza animacja muminkow ;/ a chetnie bym obejrzala..

aPosing

hm.... wcale to nie prawda, jest ona może nie z ładna ale ma swoje "+" jest bardziej dokładniejsza co do książki no i w końcu to nasz polski film. A tak w ogóle to serial polski ale Anglicy kupili prawa i zrobili z tego własny serial i kilka filmów. Polska tylko zrobiła ze serialu 2 filmy :( Oglądałem ten film tylko że z polskim udźwiękowieniem, SUPER !!!

muminek26

Polski zwiastun filmu: http://www.trendomierz.net/show/6941454/lato-muminkow-zwiastun-filmu.html

muminek26

Lato muminkow nie jest polska produkcja ....

Ja jestem zakochana w animacji z dobranocki tej ladniejszej ;) pozatym nie wydaje mi sie zeby miala rozjazd w porownaniu do ksiazki :>

Kocham muminki :P :P i czytalam i ogladalam :] ale ta animacja wyglada strasznie...

aPosing

Film o Muminkach, byłem zaskoczony gdy się o nim dowiedziałem. Jednak entuzjazm upadł...gdy zobaczyłem animacje. Nie mówię, że to okropnie wygląda...ale gdybym takie coś miał oglądać w kinie to czułbym się jakbym jakiś horror oglądał, a nie bajkę. Miałem nadzieje, że będzie to samo co przy serialu, a tu...bleh. To chyba pierwszy film, który mnie odstraszył wyglądem.

Osiol

Jest to Polska produkcja porostu powstał na bazie odcinków ,,Opowiadania Muminków". Hm...... jest on bliższy utworom niż inne seriale/filmy..... he he he szkoda że nie widzieliście niemieckiej wersji Muminków to jest koszmar.. To jest naprawdę dobry film tylko niektórzy nie wiedzą co to jest animacja w technice półpłaskiej lalki........

muminek26

Fuj, chociaż to by była animacja super wypukłej lalki, to nie zmieniłoby faktu, że jest paskudna! za to co zrobili z Włóczykija i Małej Mi powinni zapłacić odszkodowanie...

I NIE JEST TO POLSKA PRODUKCJA kochany "znawco Muminków"!

p.s. Nie wiem, ile masz lat, ale zawsze jest czas, żeby popracować nad gramatyką i ortografią

justyk_ko

lol, jest to dobra animacja tylko nie wiesz co to jest ta technika. Jest to polski serial tylko że Finowie wykupili prawa do serialu i stworzyli z tego film ,,Lato Muminków" (Wcześniej zrobili tak Anglicy oni stworzyli z serialu 4 filmy, Polacy tylko 2). Dla twojego inf. serial/film był zrealizowany w Łódzkim Se-Ma-Forze, a Austria była twórcą lalek, jak coś to do nich zażalenia i skargi. Zresztą Tove Jansson podobała się ta animacja..... (autorki Muminków)

Nie wiem gdzie widzisz w moich wypowiedziach błędy ortograficzne ale przyjmijmy że masz rację.........

Źródła:
*http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/424220
*http://www.fuzzyfeltmoomins.co.uk/
*http://www.filmweb.pl/f491447/Lato+Mumink%C3%B3w,2008/pressbook?pressbook.id=66 79

muminek26

A tak poza tym...o ile pamiętam to jakaś wieczorynka miała tą samą animacje. I muszę stwierdzić, że chyba byłem przyzwyczajony już bardziej do smerfów czy innej zagranicznej animacji (chociaż Bolek i Lolek czy Reksio tam to mi się wykonanie podoba do dziś), bo już wtedy taki dyskomfort miałem oglądając dobranockę.

Osiol

Tak, pewnie oglądałeś/łaś serial ,,Opowiadania Muminków" bo ten film właśnie jest zrealizowany na bazie tego serialu

muminek26

Muminku, zgadzam się z Tobą ,że autorce (jonson) podobała sie ta animacja,ale zwroc uwage ze to bylo w latach 79-82 czyli na ponad 10 lat przed wersja japonska muminkow-zreszta jak sam wspomniales animacja niemiecka byla 1 a na dodatek okropna ;) Wiec dziwne jakby w tym zestawieniu polskie muminki nie wyszly lepiej ;)

Gdybym nie widziala japonskich muminkow i zyla w latach PRLu napewno polubilabym Lato Muminkow, ale jesli sprobowalam czegos pysznego (japonskie M) , nie bede sie karmila czyms przecietnym.. Zreszta jak juz wspomnialam wyzej- zeby byc oczarowanym muminkami warto czytac ksiazki - nie eliminuje to jednak zachwytu nad muminkami w wersji japonskiej .

Btw. sam przyznales ,ze dubbing jest okropny :> i jest (patrz:zwiasun)

Ja daje 10/10 bajce z 90roku poniewaz jest niczym niedrazniaca a przytym przemila i kochana:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones