PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839947}
5,8 4 628
ocen
5,8 10 1 4628
5,1 11
ocen krytyków
Kult. Film
powrót do forum filmu Kult. Film

Po co to wszystko

ocenił(a) film na 2

Wyszłam dziś z kina i poczułam pustkę. Tak wielkie nic kontrastujące silnie z tym, jak ważnym i uwielbianym jest dla mnie zespół Kult.
Z dokumentu nie dowiemy się z niego niczego ciekawego na temat zespołu, mozemy zapomnieć o nieznanych dotąd smaczkach. Nie dowiemy się też ani jak zespół powstał, ani jakie mają plany na przyszłość, a na to liczyłam najbardziej. Film to zbiór fragmentów koncertów z ostatnich 6 lat. Flegmatyczne wypowiedzi na zupełnie nieinteresujące tematy typu kilkuminutowa gadanina o tym, kto gdzie siedzi w busie jadąc w trasę, (pominę już fakt, że o Kaziku nie wspomnieli, dlaczego on z nimi koncerto-busem nie jeździ).
Dokument jest na siłę upstrzony artystycznymi kadrami. Kumpel Kazika się budzi, siedzi, pali peta, patrzy w okno, patrzy w niebo, myśli, wzdycha, potem Kazik goli brodę. Piękne kino artystyczne, niejeden reżyser zazdrości. Pół seansu zastanawiałam się, co ja do cholery oglądam. Niespójne, bezsensowne bytowanie kamery z zespołem w latach 2013-2019. Pustka.

wwwu_w

Żeby przynajmniej pokazali jak Kaziak daje w palnik po koncertach. :-) ;-)

ocenił(a) film na 1
Chlor_3

Za szmal wydany na bilet kułpiłbym sobie browary,czwartakom dyktę i czas z nimi spędzony byłby ciekawszy niż ta spier......dolina .Amen

ocenił(a) film na 5
wwwu_w

Dokładnie wyszedłem z kina po godzinie.dziadostwo

ocenił(a) film na 3
wwwu_w

Jestem fanem twórczości Kultu, ale tych wcześniejszych płyt. Te nowe zupełnie do mnie nie przemawiają. Gdy zobaczyłem zwiastun, to się ucieszyłem, ale im bliżej premiery, to jakoś powietrze ze mnie zeszło. Dziś go obejrzę, i szczerze trochę się "obawiam", czy warto go zobaczyć, i czy szczęściem jest, że trwa tylko 80 minut. Czy wg was, ten film można przyrównać do wartości wcześniejszych płyt tegoż zespołu, czy ostatnich?

ocenił(a) film na 2
Juna_3

Tu nie ma co porównywać filmu do wczesnych nagrań. Dokument pokazuje jedynie urywki ostatnich 6 lat, koncertów z Polski i zza granicy. Kilka najbardziej znanych utworów usłyszysz, ale wartość to żadna dla filmu, bo nie ma tu nic z sentymentu do starych czasów.

ocenił(a) film na 3
wwwu_w

Czyli jakość filmu jak jakość nowych płyt.. :/ No nic, sam się niedługo przekonam.

ocenił(a) film na 7
Juna_3

ignorancie. nie jesteś fanem Kultu, a tylko kilku płyt. jak można porównywać wartość zlepka nagrań video do TWÓRCZOŚĆ zawartej w nastu płytach? myślę, ze gdybyś miał pojęcie o kilku ostatnich płytach to miałbyś inne zdanie(zakładając, ze rozumiesz i znasz dyskografię) pozdro

ocenił(a) film na 3
krolakas

ło cho... Zatem zacznijmy od tego, że napisałem wyraźnie "Jestem fanem twórczości Kultu, ale tych wcześniejszych płyt". Czytaj ze zrozumieniem... Po drugie, nie porównuję muzyki do filmu, ale jakość produktu. Inaczej, czy jest coś słabe, czy nie. To coś jak z punktacją tutaj na Filmwebie. 1 - oznacza gniot, a 10 arcydzieło. Używasz tej samej skali, punktacji i nazewnictwa do oceny filmów z różnych gatunków. Czyli mogę powiedzieć, że film Smoleńsk był tak samo słaby jak film Kult. Dwa różne filmy, dwa różne gatunki, ale porównuję ich słabiznę. Tak samo mówi się przecież o tanich produktach z Chin, które rozwalają się po sekundzie. Mówisz o różnych rzeczach, ale porównujesz ich jakość. Po trzecie, słyszałem wszystkie płyty. Nie trzeba ich nawet mieć, aby ich posłuchać... Wiesz, że istnieją platformy muzyczne, znajomi etc...? Poza tym jeżeli najlepszymi utworami, które promują płytę są słabizny, to już można przypuszczać, że reszta płyty będzie lipna. No, ale tak, mam większość płyt (zespołów w których Kazik się udziela), i słyszałem wszystkie (Kult, KNŻ, Kazika etc.). Jeżeli tak słuchasz muzyki, jak czytasz ze zrozumieniem, to nie dziwię się, że łykniesz wszystko... i powiesz, że było warte swojej ceny. Bez odbioru - ignorancie.

ocenił(a) film na 4
wwwu_w

Dokładnie te same odczucia. Zmarnowany tak świetny materiał. Mam tylko nadzieję, że kiedyś weźmie się za to ktoś z pomysłem.

wwwu_w

Zgadzam się w 100%. Nie wiadomo dla kogo film dedykowany. Fani niczego nowego nie odkryją A nie fani niczego się nie dowiedzą. Moim zdaniem debiut Pani reżyser słabo się udał. Zmarnowany potencjał tematyczny.

ocenił(a) film na 9
wwwu_w

Ludzie złoci, po co te nerwy... Ja tam zwróciłem uwagę na kilka innych rzeczy, m.in. na ciekawie ujętą historię niejakiego Didiego, poza tym Kult jeszcze zyskał w moich oczach ze względu na ukazanie przyjacielskiej atmosfery jaka w nim panuje. Słucham Kazika i wszystkich jego formacji od ponad 20 lat i ten film / dokument (jakkolwiek go nazwać) tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że Pan Kazimierz Staszewski zasługuje na miano wieszcza narodowego, takiego współczesnego...
Że są przebitki z koncertów z różnych lat - tak, racja. Dzięki temu można było porównać różne stadia fryzu Kazika. :)
Że jest dużo luźnej gadki - fakt, ale nie przeszkadzało mi to szczególnie.
Że pokazali alkomat - hmm odważnie, chociaż jak tu zwrócił ktoś uwagę, kto wie, czy po koncertach skali by nie zabrakło...

No i coś, co mnie napełniło nostalgią - na koniec seansu na napisach końcowych chłopaki zagrały "Paradę wspomnień", gdzie w refrenie leci "nie nie nie nie nie nie nie nie, te czasy już nie powtórzą się". Pięknie to podsumowuje dzisiejsze ciężkie dla fajnej muzyki czasy.

PS. Jako, że od kilku lat dużo jeżdżę Po Polsce i ostatnio po Europie to mnie wątek o atmosferze w busie serio zaciekawił!

ocenił(a) film na 3
wwwu_w

Ten filmik jest tak słaby i pretensjonalny jak sam "Kult". Kult! Też mi paradne!

ocenił(a) film na 4
wwwu_w

Pani Bieniek doszła do wniosku, że jak puści w świat info że film powstawał 6 lat, puści oko do fanów licząc na snobizm , że kto ma wiedzieć to wie o czym w nim mowa, to film się sam obroni. A tu kupa, niskie noty od długoletnich fanów Kultu..

ocenił(a) film na 5
wwwu_w

jedna scana jest znamienna, kiedy jeden z czlonkow zespolu mowi, ze jak kazo sie uprze to nie ma bata, musi byc po jego mysli, stad pewnie jego (kaza) uwielbienie do dojnej zmiany i autorytarnego faraona z zoliborza, za morde towarzystwo trzeba trzymac bo sie rozlezie, a jak sie nie podoba to wypad, co spotkalo banana, jakos mniej darze sympatia kazika po tym filmie i jego wywiadach po 'aferze' z "twoj bol jest lepszy niz moj", symetrysta psiakrewny...

ocenił(a) film na 4
wwwu_w

Tak, ten kontrast pomiędzy muzyką a osobowościami nakreślonymi w filmie. To są muzycy a nie aktorzy i niestety kamera zabiła naturalność przekazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones