PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1501}

Kruk

The Crow
7,3 63 718
ocen
7,3 10 1 63718
6,4 11
ocen krytyków
Kruk
powrót do forum filmu Kruk

Film dla mnie jest kultwy nie tylko ze względu na muzykę, ale dzięki niej nabiera jeszcze lepszego mrocznego klimatu!
Oto moje najlepsze kawałki z tego filmu:
1.Nine Inch Nails - Dead Souls
2.The Cure - Burn
3.Jane Siberry - It Can't Rain All The Time
4.Violent Femmes - Color Me Once
5.Machines of Loving Grace - Golgotha Tenement Blues
6.Stone Temple Pilots - Big Empty
7.Graeme Revell - za wprowadzeni mrocznej atmosfery!
A jakie są Wasze typy???

blyskotliwa_bestia

zdecydowanie the cure - burn. niesamowity klimat, idealnie pasujący do filmu. ehh po prostu boska piosenka ^^

blyskotliwa_bestia

bez wątpienie utwór The Cure. Wokalista bardzo dobrze się wpasował w klimat filmu

ocenił(a) film na 8
blyskotliwa_bestia

oczywiście burn - The Cure, chociaż Pantera też jest niezła...

ocenił(a) film na 8
ajan73

j.w. - The Cure i "Burn"! Świetny, klimatyczny kawałek a scena, do której leci jest również moją ulubioną w filmie :) A zaraz po nim jest utwór Violent Femmes "Color Me Once". Tylko kurcze jakoś nie potrafię namierzyć w którym momencie leci..? Może mi ktoś przypomnieć? W sumie to kupuję sobie "Kruka" na dvd więc sam się niebawem przekonam, ale boje się, że mnie do tego czasu ciekawość zeżre ;)

ocenił(a) film na 3
blyskotliwa_bestia

Zdecydowanie The Cure. Muzyka to jedna z niewielu zalet tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Gojek

Niewielu ? wyjdz !

Najlespsza wg. mnie muza Revella.

ocenił(a) film na 9
blyskotliwa_bestia

nin egzequo z the cure
a poza tym Big Empty, Ghostrider i After The Flash.
Jeden z lepszych soundtrackow, moze nawet lepszy od samego filmu.

Polecam

blyskotliwa_bestia

Hej, mam prośbę. Poszukuję piosenki Burn - The Cure. Próbowałam ją ściągnąć jednak niestety nie udało mi się. Jeżeli ktoś z Was ma i może się podzielić to proszę na maila : mari140@wp.pl Z góry dzięki :)

ocenił(a) film na 10
blyskotliwa_bestia

Klimat filmu jest bardzo mroczny, idealny. The Cure to zespol mroczny od poczatku swego istnienia, szkoda tylko ze R. Smith nie zagral w tym filmie, nadawal by sie idealnie :). Zdecydowanie The Cure - Burn, potem dlugo nic i dopiero NIN.

ocenił(a) film na 10
condemnation_2

odswieżam


za krótki


jeszcze za krótki

ocenił(a) film na 9
condemnation_2

Mam identyczne zdanie.
The Cure - Burn a za nim NIN - Dead Souls, jednak przestrzeń między nimi dla mnie ogromna.

ocenił(a) film na 10
blyskotliwa_bestia

Oczywiście The Cure "Burn",pasuje fantastycznie do filmu,klimatu i tematu :)

blyskotliwa_bestia

THE CURE rządzi. Kawałek BURN wymiata i nadaje filmowi niesamowity klimat.

ocenił(a) film na 9
souleater_2

THE CURSE! po prostu obłędna muzyka świetnie wpasowująca się do klimatu tegoż filmu.

ocenił(a) film na 9
blyskotliwa_bestia

Rage Against the Machine "Darkness" - to była najbardziej rozjebująca mnie piosenka na soundtracku, tym bardziej niespodzianka miła, że w filmie jej nie było - rajt? nic dziwnego, nie szczególnie pasowała, ale coś mi pokazała.

Z tych, które się komponują z obrazem:
cover Joy Divison "Dead Souls" jak biegnie po dachach.
Medicine - T-Bird i Skunk na koncercie ;P
+ Erica solówki na gitarze też zasługują na wspomnienie.

PS. Myślę, że fani OST z Kruka powinni się solidaryzować z OST i filmem "Dziwne dni" - ja tak robię.

ocenił(a) film na 9
Picu

Solówka Erica to ... Graeme Revell - The Inferno
Jeden z lepszych soundtracków wszech czasów a sam film mimo że nie arcydzieło to klimat ma zabójczy.

ocenił(a) film na 10
Picu

Dokładnie, Muzyka z "Dziwnych dni" też jest niesamowita zwłaszcza Peter Gabriel & Deep Forest - While The Earth Sleeps.
Dwa moje ulubione soudtracki.

blyskotliwa_bestia

off course The cure - Burn później NIN cover grupy legendy Joy Division Dead Souls

blyskotliwa_bestia

by the way posiadam dwa soundtracki oryginalne 1 to ten z samą muzyką Revella i wiadomo various Artists pozdrawiam fanów filmu i soundtracku

ocenił(a) film na 9
blyskotliwa_bestia

Jak dla mnie:

1.The Cure - Burn
2.Stone Temple Pilots - Big Empty
3.NIN - Dead Soul (jeden z najlepszych cover'ow jakie słyszałem)
4.Medicine - Time Baby III

ale to tylko czołowka, cały soundtrack jest świetny, od dechy do dechy.

ocenił(a) film na 8
blyskotliwa_bestia

A ja się pytam dlaczego nie wymieniłeś The Badge Pantery, który jest najlepszym kawałkiem z całego soundtracku

ocenił(a) film na 10
MMalarski

Masz rację, mój błąd. Świetny kawałek.

ocenił(a) film na 10
blyskotliwa_bestia

"burn", choć the cure generalnie nie lubie (ten jeden kawałek to wyjątek. oprócz tego świetny cover 'dead souls' (oryginal mnie nie bierze, jak i całe joy division) i fantastyczne slip slide melting. no i big empty... + przejmujące it can't rain all the time. to w ogole jest genialny soundtrack, choć i ten drugi, "niepiosenkowy" revella jest... rewelka ;)

użytkownik usunięty
blyskotliwa_bestia

nie z filmu ale wymiata The Crow - Prayers For Rain na youtube, motyw kruk

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones