PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764670}

Kraina cudów

Wonder Park
6,2 4 027
ocen
6,2 10 1 4027
5,0 3
oceny krytyków
Kraina cudów
powrót do forum filmu Kraina cudów

Dramat

ocenił(a) film na 1

To nie jest bajka! To jest dramat przeradzający się w horror. Wyszłam z seansu z 4 latkiem. Sam chciał wyjść.

ocenił(a) film na 9
Zoe83

Wszystko fajnie, ale nie oceniaj filmu po reakcji swojego dziecka - sama go zabrałaś. Ja byłem z dwiema czterolatkami na seansie, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Fabularnie więcej niż przyzwoicie, a animacja poprostu zapierająca dech w piersiach. Btw, gdzie tam horror był? Trochę dramatu to i owszem, ale jak syn widzi "M jak miłość" kiedy mamusia ogląda w telewizji, to nic go już nie powinno wystraszyć...

ocenił(a) film na 1
Jednooki

Z tym m jak m to ciut popłynołeś. Oceniłam na 1 gdyż jestem przeciwna wszechobecnej agresji w grach tv bajkach ...Przyzwolenia by świat dorosłych z coraz większymi pazurami wkraczał w świat dzieci. Teraz mam powiedzieć ze sadzać po Twoim komentarzu zabierasz sześciolatka na filmy typu Film Vegi

Zoe83

To źle robisz. Dziecko wychowane bez wiedzy, że istnieje w świecie przemoc, będzie w przyszłości niczym pisklę rzucone między koty. Świat będzie dla niego szokiem i w żaden sposób nie będzie umiało się obronić. Kiedyś jak miało się kilka lat, to oglądało się "Krwawą plażę", "Rambo" czy "Aliena", wpływ na psychikę był żaden, teraz ludzie chcą bajek bez przemocy... To jest straszne.

Anna_Sandstorm

Co za argumenty.... Masz dzieci?

Pewnie jeszcze nie, bo trudno mi uwierzyc, ze rodzic nie widzi nic zlego w pokazywaniu dziecku filmow o mordowaniu ludzi.

Idac Twoim tokiem myslenia moznaby w ogole zrezygnowac z bajek. Mozna dzieci przeciez zabierac do kina na dokumenty o wojnie w Syrii. Niech zobacza jakie jest zycie.

Oczywiscie to tez nie wplynie na psychike.

_marecki

Mam kilkoro dzieci, najstarsze już po studiach.

ocenił(a) film na 7
Zoe83

Nic tylko współczuć takiej matki Twojemu synowi.
Najpierw zabiera biedne dziecko na film nieadekwatny do jego rozwoju emocjonalnego, a potem "karze" ów film za swoją głupotę, wlepiając mu jedynkę.

ocenił(a) film na 1
Marac

Dziecko film wybrało samo po wspólnym obejrzeniu kilku zwiastunów filmów dla dzieci. Film nie ma kategoryzacji wiekowej. Opinie wydałam by przestrzec rodziców wybierających się na film z dzieckiem. Mój czterolatek chciał wyjść gdyż film go nie interesował. Na jego etapie rozwoju film nie siał spustoszeń

ocenił(a) film na 7
Zoe83

"dramat przeradzający się w horror", "przestrzec rodziców" - mój *czterolatek* się nie przestraszył
Wybierz jedno.

No i zapomniałaś jeszcze usprawiedliwić swoją kretyńską ocenę.

ocenił(a) film na 1
Marac

Masz zbyt wygórowane mniemanie o sobie sadzać ze będę się tłumaczyć

ocenił(a) film na 7
Zoe83

Przecież już to zrobiłaś powyżej. Tylko jeszcze bardziej się pogrążając. Absolutnie nie sądziłem, że teraz dodasz coś rozsądnego, bo co niby miałabyś dodać, skoro Twoja ocena wynika z głupoty?

ocenił(a) film na 1
Marac

Cieszę się że nadałam sens twojemu życiu.

ocenił(a) film na 4
Zoe83

proszę nikomu nie tłumaczyć się ze swojej oceny. Film ocenia użytkownik, a nie mamy oceniać jak ktoś inny chce. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Zoe83

Piękna mądra bajka z przekazem, nie jej wina zabrałaś na nią nieco za małe dziecko, ty za to powinnaś być mądrzejsza z wydawaniem osądów.

ocenił(a) film na 1
Zoe83

Miała Pani całkowitą rację, czytałem Pani recenzję, ale sprawdziłem na własnej skórze i dzieci :(. Niestety seans nie był przyjemnością, zastanawiam się kto miał być odbiorcą tego filmu, czy dzieci które straciły już kogoś bliskiego, czy takie, które dopiero stracą i po co robić takie bajki? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
kubaz_2

Rozmawiając z managerem kina dowiedziałam się ze brak kategoryzacji wiekowej ( choć tez nie wiem co by to miało zmienić gdyż ten film nie był bajka dla dzieci tylko filmem animowanym ... dla dorosłych ) nie jest ich winą, gdyż kina nie mogą tego robić. Dowiedziałam się, ze często zdążają się rodzice którzy wychodzą z trgo filmu. Ja otrzymałam też zwrot kosztów. Płacenie za tego typu „rozrywki” nie jest w mojej naturze.

kubaz_2

Spoiler: Matka nie zginęła. Trzeba oglądać film do końca a potem oceniać.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Proszę przeczytać jeszcze raz co napisałem ...

Zoe83

Dramat przeradzający się w horror to ta rozmowa. To film familijny i był świetny. Na króla lwa też dasz 1 ? Bardzo dobra animacja, wzruszająca historia, pełna przyjaźni i zabawy. Nie znalazłem ani jednego elementu przemocy czy agresji w tym filmie więc nie wiem o czym bredzisz. Nikt nie został ranny ani nie zginął w tym filmie. Jedyne łzy jakie w nim płynęły były z radości lub z tęsknoty. Zakończenie niesie świetne przesłanie by nigdy nie tracić wyobraźni i nadzieii. 4 latka do kina zabierać to można na reklamy przed filmem, bo z żadnego nic nie pojmie. To jeszcze warzywo co nie umie zdania zbudować.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Milczenie jest złotem. Moja rada dla ciebie.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Zdziwiłbyś się jak czteroletnie dziecko potrafi być inteligentne (moje już czyta), czego niestety nie można powiedzieć o niektórych dorosłych ...

kubaz_2

Taa pies mojej teściowej też jest, ale do kina bym go nie zabrał. Jak ktoś nie widzi różnicy między filmem animowanym i bajką dla dzieci to potem wychodzą takie pretensje.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Ciekawe co jeszcze wymyślisz, żal mi ciebie ,,,

RadoslawKamil

@RadoslawKamil Nic dodać, nic ująć.

Zoe83

Dzieki za ostrzezenie, chociaz 1 to pewnie troche zbyt niska ocena...

ocenił(a) film na 6
Zoe83

Wobec tego liczę, że już się jakoś otrząsnęłaś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones