PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728436}
5,7 26 352
oceny
5,7 10 1 26352
3,8 10
ocen krytyków
Król życia
powrót do forum filmu Król życia

Pięknie się wpasowuję w lukę w polskim kinie. Między trudnymi tematami a głupimi komediami jest pustka, którą Król życia umiejętnie wypełnia. Przyjemny film, z którego wychodzi się z uśmiechem na twarzy, a nie zmęczonym psychicznie.
Banan - jak to mówi Edward w filmie. Po prostu banan :)

mikekey_

Dokładnie tak! Uśmiech z twarzy nie schodzi :)

mikekey_

Widziałam :) Cudnie pogodny film. Taki wyluzowany klimacik. Take it easy... Odprężony Więckiewicz jak nigdy :)

mikekey_

pamiętaj: brwi do dołu - gniew, brwi do góry - zdziwienie ;) bardzo przyjemny film.

mikekey_

Sama miałam kiedyś taką sytuacje co Edward, albo 1/10 tego. :D Zaczęłam częściej wychodzić z domu, wychodzić do ludzi i częściej wrzucać na luz. I tego wszystkim życzę, bo inaczej czeka nas tylko zamkniecie w zakładzie. :)

ocenił(a) film na 8
mikekey_

Fakt! Fany, sympatyczny, pogodny film.

ocenił(a) film na 5
mikekey_

„Pięknie się wpasowuję […]”
Ty się wpasowujesz, czy jednak ten film się wpasowujE?

ocenił(a) film na 8
Klaman123

ZazdroszczĘ problemów...

ocenił(a) film na 5
Forrest_Monk

Nie zazdrość… Trudno żyć w świecie, w którym 90% ludzi nie potrafi poprawnie pisać w swoim ojczystym języku.

ocenił(a) film na 8
Klaman123

Wiem, dlatego gdyby to było "po za tym" i "na prawdę" nic bym nie napisał.
Ale w tym przypadku widzę raczej kompleks większy od swojego.

ocenił(a) film na 5
Forrest_Monk

Ostatnimi czasy babole w końcówkach są popełniane coraz częściej. Rzekłbym nawet, że częściej niż Twoje typy. Ludzie już przestali rozumieć różnice w znaczeniu słów, ze względu na ich zakończenie. Na skutek tego uwsteczniania, coraz to częściej czytam takie słowa, jak np. „ludzią”.

ocenił(a) film na 8
Klaman123

Przed "niż" przecinek. Dla mnie ten temat skończony. ;)

Klaman123

Racja, ale ty przeginasz w drugą stronę. Nie bądź taki "ĘĄ"

ocenił(a) film na 5
WielkiSzu

W którym miejscu przeginam? Zwracając uwagę na błąd? Wg Ciebie kiedy bym nie przeginał? Gdybym w ogóle się w tej sprawie nie odezwał? :) Uważasz, że ludzie popełniający tak fatalne błędy, powinni sobie żyć w przekonaniu, że potrafią poprawnie posługiwać się językiem ojczystym? Skoro szkoła ich tego nie nauczyła, to może chociaż poczucie wstydu (jeśli w ogóle takowe miewają), skłoni ich do tego, żeby jednak zwracać uwagę na sposób pisania.

Klaman123

Też drażni mnie, i przeraża zarazem, kiedy widzę co i jak ludzie (nie tylko młodzi) piszą. Błędu ortograficzne i najbardziej wk#rwiająca jak dla mnie - interpunkcja, a raczej jej brak. Przy ty brak ą, ę czy innych końcówek to tyle co nic. Choć sam staram się pilnować i uważać, aby to co piszę nie "kuło" w oczy, jednak nie zawsze to się udaje (klawiatura w moim laptopie żyje już własnym życiem).

mikekey_

Przyjemny film, na wieczór we dwoje. Trela fajnie zagrał, "Zenek" zagrał swoją rolę, no i RW - prawdziwy król. Ciekawa opowieść i ten okropny świat korpory, którym gardzę i którego nie znoszę, cała prawda. Scena w windzie na końcu, fajna.

ocenił(a) film na 7
mikekey_

Nic dodać,nic ująć,bardzo pozytywny film,coś w stylu dzień świra ;).Jeden z lepszych polskich filmów,ostatnich lat.Oceniam 7/10 i jak najbardziej polecam.

mikekey_

Polecam Taxi A . Vaardzo pozytywny film który obejrzałem w Canal + z zaskoczenia bo nic innego nie było a tutaj film po którym gęba się cieszy przez tydzień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones