Ktoś jeszcze zauważył tak znaczący błąd, czy tylko ja fanatyzuję?
Kierowca wyścigowy bierze udział w wyścigach a rajdowy jeździ w rajdach a to znaczna różnica. Błąd lektora albo w filmie.
Wysłałam przez przypadek post wyżej.
W rajdach się ścigasz, więc jesteś kierowcą, który się ściga, czyli kierowcą wyścigowym.
Żadnego błędu tu nie ma.
Ale jest różnica między wyścigiem a rajdem. Rajd jest rajdem a wyścig wyścigiem. Np Rajd Dakar to nie to samo co wyścig Formuły 1. Kierowca biorący udział w rajdach jest kierowcą rajdowym, a biorący udział w wyścigach wyścigowym. Chyba, że zajmuje się tym i tym;/
Troche sie czepiasz. Nie ogladalam jesze filmu, ale jezeli lektor powiedział coś w stylu ''Jest kierowca wyscigowym i jeździ w rajdach.'' To zauważ, że chodziło może o to ze jest kierowca wyscigowym, a do tego również jeździ w rajdach. :)
Próbuje patrzeć na to z twojej strony.
Ale on jeździł tylko w rajdach z tego co pamiętam i wiem, że się czepiam, bo nikt na ogół tego nie zauważy, co nie zmienia faktu, iż jest to błąd:)
Martitta_4 ma rację, dla kogoś kto od lat siedzi w tym temacie to znaczna różnica (i wielu to denerwuje), dla zwykłego zjadacza chleba już nie. Kierowca wyścigowy to taki co jeździ w wyścigach, a rajdowy w rajdach, koniec i kropka. Aczkolwiek może być i tak, że kierowca rajdowy jeździ również w wyścigach (np. Sebastian Loeb), a wyścigowy również w rajdach (jak np. nasz Robert Kubica - oby w końcu wrócił na tor!).