Alan Rickman odrzucił rolę Aleca Trevelyana, ponieważ był zmęczony ciągłym graniem czarnych charakterów.
Reżyseria filmu była oferowana Renny'emu Harlinowi, John Woo zaś odrzucił tę propozycję.
Elizabeth Hurley, Elle Macpherson, Paulina Porizkova i Eva Herzigova odrzuciły propozycję zagrania Natalii Fiodorownej Siemionowej. Pod uwagę brana była również Angie Everhart. Joanna Trzepiecińska została zaproszona na zdjęcia próbne do tej roli, ale była zajęta.
Pierce Brosnan na krótko przed rozpoczęciem zdjęć do filmu zranił się w ręke. Z tego powodu jego dłoń była w kilku scenach dublowana przez jego 22 letniego syna - Christophera (m.in. w scenie zaciągania hamulca ręcznego w DB5, cięcia laserem podłogi w pociągu).
Kandydatami do roli Jamesa Bonda byli: Liam Neeson, Mel Gibson, Sam Neill, Hugh Grant i Lambert Wilson. Pod uwagę brano także będącego już na emeryturze Rogera Moore'a, jednak aktor uznał siebie za zbyt starego, oraz Timothy Daltona, który był nieosiągalny
Zespołowi The Rolling Stones zaoferowano wykonanie piosenki tytułowej, ale członkowie odmówili.
Ute Lemper odrzuciła rolę Xenii Onatopp.
Timothy Dalton był rozważany do zagrania po raz trzeci roli agenta 007. Aktor odmówił, gdyż producenci wymagali od niego w wystąpienia łącznie w 4 lub 5 filmach.
Gdy Bond katapultuje się z helikoptera, widać jak otwiera się spadochron, który ma biały kolor. Jednak gdy ląduje, spadochron zmienia barwę.
Na początku filmu Bond pali laserem metal by móc wejść do środka, robi to trochę krzywo, ale gdy już skończył widać perfekcyjne linie.
Gdy Xenia wpada w poślizg podczas pościgu z Bondem, widać że za kierownicą siedzi kaskader.
Gdy Bond jest w pomieszczeniu z nowymi wynalazkami ,, Q ", pokazany jest na skanerze jego bilet podróżny i pisze na nim VOID - czyli nieważny.
Na początku filmu agent 006 trzyma broń w lewej ręce. Chwilę potem, po włączeniu alarmu, broń trzymana jest prawą ręką.
M mówi, że efekt wybuchu bomby atomowej, czyli impuls elektromagnetyczny został odkryty po wybuchu bomby w Hiroszimie Jest to nieprawda, gdyż zostało to odkryte po testach na Hawajach w 1953 roku.
Podczas ucieczki od Orumova, Bond się brudzi, ale gdy stoi w czołgu, jego garnitur jest czyściutki.
W scenie aktywacji Złotego Oka, na elektronicznej mapce w centralnej części Rosji zaznaczona jest miejscowość Severnaya. Zaznaczenie jest jednak błędne, gdyż Severnaya to wyspa, która znajduje się na północy kraju.
Podczas pościgu z udziałem czołgu, auto z Orumovem i Natalią uderza o ścianę i doznaje wgnieceń. Jednak potem zgniecenia nie są widoczne.
W scenie, w której martwy admirał wypada z szafy, jego grymas twarzy jest inny w czasie upadku i kiedy leży już na podłodze.
W Monako, widzimy że karta identyfikacyjna admirała jest napisana tylko w języku angielskim, ale powinna być również we francuskim.
Podczas pościgu w Rosji, czołg Bonda uderza o różne ściany i przedmioty, co brudzi go, ale gdy wyjeżdża z tunelu jest już czysty.
James Bond jeździ po ulicach St. Petersburga czołgiem T-55. Jednak siedzi on po prawej stronie, gdy tymczasem stery są po lewej. W rzeczywistości czołgiem tym nie kierował Brosnan, ale specjalnie ściągnięty na plan kierowca.
Podczas ucieczki przed czołgiem, prawy przód samochodu zostaje uszkodzony. Parę ujęć dalej widać, że jest w pełni sprawny.
W rzeczywistości antena "Arecibo" znajduję się w Puerto Rico, a nie na Kubie.
W filmie powiedziane jest, że satelita znajduje się 100 km nad Ziemią. Jednak ta odległość jest za mała. W rzeczywistości minimalna odległość jaką trzeba zachować, aby obiekt umieszczony na orbicie nie spadł to 640 km.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Petersburgu (Rosja), Arecibo, Vega Baja, Manatí (Portoryko), Londynie, Peterborough, Epsom, Leavesden, Kings Langley, na równinie Salisbury (Anglia, Wielka Brytania), Lazurowym Wybrzeżu, w Gréolières, Grasse, parku Grande Corniche, Alpach Nadmorskich (Francja), Alpach Szwajcarskich, na tamie Verzasca (Szwajcaria) oraz w Monako.
Jest to pierwszy film o przygodach agenta 007, w którym została pokazana prawdziwa siedziba brytyjskiego wywiadu MI6 w Vauxhall Cross. Budynek ukończono w 1994 roku, na rok przed premierą filmu. We wcześniejszych filmach serii filmową siedzibę wywiadu dublowało Old War Office w Londynie.
"GoldenEye" powstał po 6 latach i 4 miesiącach od ostatniego filmu o przygodach agenta 007. Jest to najdłuższa przerwa w historii serii.
Dom na jamajskiej plaży gdzie Ian Fleming w latach 1952 - 1964 pisał kolejne części o agencie 007 nazywa się Goldeneye.
Około 4 tygodni trwało kręcenie zdjęć pościgu czołgu za Orumovem.
"Goldeneye" - takim pseudonimem alianci nazwali plan awaryjny w razie ataku Rzeszy na Hiszpanię. W przygotowaniu tego planu osobiście brał udział również Ian Fleming, który pracował wówczas w wywiadzie.
Zdjęcia do filmu kręcono od 16 stycznia do 6 czerwca 1995 roku.
W początkowej wersji scenariusza admirał Farrel, którego uwodzi Xenia Nagórna był Amerykaninem. Ze względu na współpracę filmowców z Korpusem Piechoty Morskiej USA zmieniono narodowość oficera na francuską. Ostatecznie, z powodu na nawiązanie kooperacji z marynarką wojenną Francji przy produkcji filmu, admirał otrzymał narodowość kanadyjską.