PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823221}

Błąd systemu

Systemsprenger
7,4 4 047
ocen
7,4 10 1 4047
7,2 20
ocen krytyków
Błąd systemu
powrót do forum filmu Błąd systemu

Też tak to odebraliście, że ten rozwrzeszczany dzieciak skoczył i zginął, czy to nie był film z happy endem?

ocenił(a) film na 8
miszczurek

Ciężko powiedzieć jak ten jej skok się skończył, ale moim zdaniem młoda skoczyła po to, żeby się trochę uszkodzić i znowu zobaczyć matkę w szpitalu, a nie po to, żeby się zabić.

ocenił(a) film na 6
Specialek

właśnie nie wiem. ale happy end to nie był.

ocenił(a) film na 9
ognisty1

Myślę, że chodzi o coś innego. Bennie biegnie w stronę błękitnego nieba a rozbija się o niewidzialną szybę. Dokładnie to samo spotyka ją za każdym razem, gdy z ufnością biegnie w stronę uczuć, czyli do miejsca, do którego każde dziecko powinno biec. w przypadku Bennie miejesce to (miejsce dosłowne i miejsce uczuciowe) okazuje się być tylko fasadą, w rzeczywistości odgrodzone jest grubą szybą (brak uczuć ze strony matki, brak możkiwości zaangażowania emocjonalnego z opiekunami), o którą Bennie bezustannie się rozbija. Myślę, że szyba w tym przypadku jest świetną metaforą. Bennie ma wrażenie, że związek emocjonalny (bądź to z matką bądź z opiekunami) jest na wyciągnięcie ręki, begnie w jego stronę, po czym rozbija się o szybę, której nie jest nawet w stanie dostrzec.

ocenił(a) film na 8
drapichrust3

Bardzo dobre spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 6
drapichrust3

nie wiem jak u was ale ona u mnie wybiła ekran, wpadła do pokoju i darła ryja... wyrzuciłem ją przez okno, pewnie znowu biega po lesie...

ocenił(a) film na 9
miszczurek

Właśnie przez takich ludzi takie dzieci mają jeszcze gorzej... to nie jest rozwrzeszczany dzieciak , a dziewczynka która po prostu maniakalnie pragnie miłości.

ocenił(a) film na 9
miszczurek

Zakończenie filmu moim zdaniem ukazuje Ostatni Lot dziewczynki, niestety. Koniec męki oczekiwania na niesłowną mamę, dalsza zmianę ośrodków...Szyby nie na lotnisku, to metafora zgrzytu pomiędzy Widokiem uśmiechniętego dziecka a tym co nastąpiło potem. Płakałam.

aga_468

czyli Smoleńsk 2

ocenił(a) film na 7
kama_2

dałn jeeden

ocenił(a) film na 10
aga_468

Ja tez płakałam. Rozwalił mnie ten film.

ocenił(a) film na 7
miszczurek

Interpretuję to tak że koleś jest ciotą skoro nie potrafił dogonić biegnącej 9 latki.

Dadan

No Beni mogła być nie przeciętnie szybka, ale 10-latkę powinni raczej dogonić, z drugiej strony jej opiekun szkolny kilka scen wcześniej też jej nie dogonił. Tylko, że tam Beni miała większą przewagę odległości.

ocenił(a) film na 7
Dadan

Myślę, że gdyby chciał, to by ja dogonił, ale odpuścił, bo niejako uwolnil się od niej, przestraszył się po jej akcji z synkiem, myślę, że zwątpil w jej zmianę /odmianę.

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

skazał ją na pewną śmierć, ale preżyła. Po to by się zabić.

shaolin0

Jak dla mnie ona zamarzła w lesie. Reszta to przyszłość która nigdy się nie wydarzyła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones