PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321837}

Atramentowe serce

Inkheart
6,5 22 106
ocen
6,5 10 1 22106
4,0 2
oceny krytyków
Atramentowe serce
powrót do forum filmu Atramentowe serce

Boję się tej ekranizacji. Pewnie jak we wszystkich innych przypadkach skopią to. A to taka fajna książka!

AGSJ

niekoniecznie! A "Władca pierścieni" ? Nie musi być zły, jak wezmą dobrych aktorów i dobry scenariusz to fajny może być! Ja go i tak z chęcią obejrzę!

AGSJ

jak pierwszy raz czytalam to nie podobalo mi sie ale jak teraz czytam to jest fajne. zgadzam, jesli wezma dorych aktorow i zrobia dobry scenariusz to cos moze im wyjdzie

AGSJ

Zobaczymy... może tego akurat filmu nie skopia ;)

ocenił(a) film na 10
AGSJ

Też jestem ciekawa jak to będzie. Nie wydaje mi się, że film może oddać atmosfery, którą daje książka. Ale 'pożyjemy - zobaczymu' .

mddc

Właśnie jestem w trakcie czytania drugiej części. Hmmm gdy ją czytam mam wrażenie, że sama jestem w środku akcji. Czuje zapach lasów, dymu, farb i zgnilizny... Ten dreszczyk kiedy nie możesz się doczekać co będzie dalej... Hehe ^-^ Mam tak samo nadzieję, że film odda choc w połowie klimat i magię książki. Nie moge sie doczekać jak będzie wyglądał Smolipaluch, choć nie wydaje mi się, że tak jak ja go sobie wyobrażam ;D

ocenił(a) film na 10
AGSJ

jeej . już się doczekać nie mogę .
ja jestem ciekawa jak będzie wyglądał Capricorn i wszystkie wróżki . ;DD .
a druga częśc naprawdę jest świetna, szczególnie zakończenie .
prawie się popłakałam, jak to czytałam .
ej, a kiedy będzie trzecia część.?
i jaki tytuł.?
'atramentowa śmierć' - chyba .

marcia__2

Teraz też się nie mogę doczekać.
Ja się dosłownie popłakałam, jak czytałam drugą część. Tym bardziej, że Smolipaluch to mój ulubiony bohater.
Słyszałam gdzieś, że trzecia część ma być chyba na pograniczu 2007/2008 (ale oczywiście nie po polsku). "Atramentowa śmierć"- napewno.
W oczekiwaniu na to zaglądam na oryginalną stronę- po niemiecku nic nie rozumiem ;-), ale po angielsku coś niecoś udało mi się przeczytać.

ocenił(a) film na 4
AGSJ

Ja też się trochę boję. Boję się, że zrobią zupełnie inną historię niż w książce:/, albo dadzą złych aktorów.

_Sophie_

Złych aktorów raczej nie. Czytałam, że Smolipalucha ma grać Paul Bettany, a Resę albo Elinor Helen Mirren.

ocenił(a) film na 6
AGSJ

Możliwe...
Skopią to tak jak np.: pamiętnik księżniczki

Di_

"Inkdeath" probably will come out around Spring 2008.

"Atramentowa Śmierć" zostanie prawdopodobnie wydana na wiosnę 2008.
to ze strony internetowej autorki, wersja angielska:
http://www.corneliafunke.de/en/news/news-57.html
Na polskie tłumaczenie pewnie trochę zaczekamy.

Mnie nie za bardzo spodobała się pierwsza część, ale już kończę drugą i zmieniłam zdanie.
Cóż, jeszcze jakiś rok przyjdzie nam czekać na film.

AGSJ

Mam nadzieję, że szybko to przetłumaczą. Choć to są zapewne tylko płonne nadzieje. Film może będzie fajna.

AGSJ

Hej:)
Jestem wielka fanka książki Atramentowe serce i Atramentowa krew (domyslam sie ze trzecia książka będzie nosić tytuł Atramentowa smierć ale nie jestem pewna..) i juz teraz ten film mi sie nie podoba... Dlaczego?? Bo ja miałam swój własny obraz tego świata.... Postaci... Jak teraz widze jakich dobrano aktorów... W mojej wyobraźni postacie w ogólne nie są podobne do obsady "Inkheart"... Choc rozumiem każdy ma swoje zdanie na ten temat i innaczej widzi ta książkę... Ja tez moge mieć.... Więc mam nadzieje, że nikt mi za to co napisałam głowy nie urwie. Dlatego z czystym sumieniem pisze, że mam obawy co do tej ekranizacji....
Do usłyszenia!

Depeszka_2

Przecież każdy ma prawo do własnego zdania :)
Mnie też nie wszyscy aktorzy się podobają, przeież ta Meggie nie wygląda na 12 lat...

Nymphalis

Ja też inaczej sobie wyobrazalam te postaci chociaż Smolipaluch może być.. W sumie podobny do tego w książce tylko mogliby zrobic bardziej widoczne te blizny na twarzy :P

Zola_3

Mi też nie podoba się większość aktorów, jedynie Bettany pasuje mi do roli Smolipalucha i to wręcz idealnie, bo tak sobie go wyobrażałam. Kiedy wreszcie ta ekranizacja, bo nie mogę się doczekać...

AGSJ

Taa, jak zobaczyłam Bettany'ego w filmwebowej galerii to pomyślałam, że wygląda dokładnie tak, jak go sobie wyobrażałam.
Zastanawia mnie tylko, kto jest na ostatnim zdjęciu środkowego rzedu? Basta?

ocenił(a) film na 10
Nymphalis

Nie Basta to nie ten. To jest ktoś inny chociaż by idealnie pasował na zwiastunie jest jak się przyjrzy mu dokładnie. To ten, który się śmieje. Nie tak go sobie wyobrażałem. Moim zdaniem powinien być nieco straszniejszy. Ja nawet go sobie wyobrażałem jako groźniejszogo od Capricorna i od Żmijogłowego. Zginął pod koniec Ateamentowej krwi.

AGSJ

Będzie dobry film:) Nie martwcie się zbytnio:)

ocenił(a) film na 4
k_ja_2

ja dosłownie w tym momencie skonczyłem czytac Atramentowe Serce :) niedługo mam zamiar sobie kupic Atramentowa Krew, bo I czesc mi sie baardzo podoba :) A co do filmu: po pierwszym zwiastunie widac ze film napewno bedzie rewelacyjny po wzgledem graficznym, efektow specjalnych itd, ale wydaje mi sie ze scenariusz juz istnie zwalili i bedzie tak samo okrojony i głupi jak było np w przypadku Eragona :( No ale niedługo sie okaze :)

ToySoldier

Nie podoba mi się obsada tego filmu, Smolipalucha, Magi czy Mo. inaczej sobie wyobrażałam...
Jestem trochę zawiedziona mam nadzieję że kiedy obejrzę film moje zdanie się zmieni bo te 2 części które zostały wydane w Polsce są super i mam nadzieję że tego nie skopią...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones