Początkowo reżyserem filmu miał być Martin Scorsese, po czym zmienił zdanie, chcąc nakręcić w tym samym czasie "Kasyno". Zwrócił się do Spike'a Lee czy ten chciałby zostać reżyserem "Ślepego zaułka". Lee zgodził się, a Scorsese został producentem filmu.
Spike Lee początkowo chciał zatrudnić Johna Turturro do roli Rocco Kleina, a Michaela Imperioli do roli Larry'ego Mazilla. Studio jednak odrzuciło jego propozycję, a Martin Scorsese, producent filmu, zaproponował Harvey Keitela do roli Rocco, a Johna Turturro - do roli Larry'ego.
Kiedy Martin Scorsese miał reżyserować film, Robert De Niro został wybrany do roli detektywa Rocco Kleina. Jednakże obaj zrezygnowali i skupili się na "Kasynie". Innym kandydatem był Jack Nicholson.
Samuel L. Jackson był kandydatem do roli Rodneya Little.
Po scenie rozmowy z detektywem Rocco, na zewnątrz komisariatu policji cienie budynków zmieniają swoje rozmiary, a pozycja samochodu Rodneya jest inna w każdym z trzech ujęć pokazujących Ronalda zbliżającego się i wsiadającego do auta.
Kiedy Errol grozi dzieciakowi siedzącemu z tyłu furgonetki, widać jak spada mu kask. W kolejnym szerszym ujęciu, kask jest z powrotem na głowie dziecka.
Kiedy Rocco rozmawia ze Strikiem, ten pluje krwią na ziemię i wyrzuca zakrwawione chusteczki. Kilka chwil później Strike upada na ziemię, ale nie ma na niej śladów krwi.
Kiedy Mazilli podchodzi do tyłu Mercedesa, aby porozmawiać z dziećmi, ma odznakę detektywa. Jednak kiedy pokazuje ją kierowcy samochodu, to widać stopień sierżanta.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), Albuquerque, Grants oraz w górach Sandia i Manzano (Nowy Meksyk, USA).
Martin Scorsese chciał głównie skupić się na ukazaniu w filmie życia Rocco Kleina. Kiedy reżyserem został Spike Lee, jego uwaga skupiła się na Strike'u.