film

"Awatar" czyli zamiana dusz

1964

59m
7,0 1,5 tys. ocen
7,0 10 1 1472
5,4 5 krytyków
Francuski młodzieniec de Saville podkochuje się w zamężnej hrabinie z Polski. Nie mogąc zdobyć jej serca, postanawia skorzystać z usług podejrzanego szarlatana. Zobacz pełny opis
Fantasy
Kostiumowy
"Awatar" czyli zamiana dusz

reżyseria Janusz Majewski

scenariusz Janusz Majewski

produkcja Polska

premiera

Francuski młodzieniec Oktawiusz de Saville (Henryk Boukołowski) podkochuje się w pięknej hrabinie Łabińskiej (Wanda Koczeska). Niestety jego niedołęstwo nie pozwala mu zdobyć nawet najmniejszej uwagi pewnej siebie kobiety, która w dodatku żyje w szczęśliwym związku małżeńskim z polskim patriotą, hrabią Olgierdem (Jan Machulski). W akcie... Francuski młodzieniec Oktawiusz de Saville (Henryk Boukołowski) podkochuje się w pięknej hrabinie Łabińskiej (Wanda Koczeska). Niestety jego niedołęstwo nie pozwala mu zdobyć nawet najmniejszej uwagi pewnej siebie kobiety, która w dodatku żyje w szczęśliwym związku małżeńskim z polskim patriotą, hrabią Olgierdem (Jan Machulski). W akcie desperacji, de Saville udaje się podejrzanego zaklinacza, doktora Charbonneau (Gustaw Holoubek). Ten obiecuje mężczyźnie, że zamieni dusze de Saville'a i hrabiego Łabińskiego. czytaj dalej

premiera 1964 (Światowa)

na podstawie Théophile Gautier (powieść) / Janusz Majewski (dialogi)

studio Zespół Filmowy "Kamera"

tytuł oryg. "Awatar" czyli zamiana dusz

inne tytuły Avatar or Exchange of Souls Międzynarodowy
więcej

TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Paradoks(na końcu), jeżeli wziąć pod uwagę słowa, a nie sens, bo zależy od tego, czy Oktawiusz jest doktorem, czy doktor Oktawiuszem......... Nie jednak to jest możliwy scenariusz, a jeżeli chodzi o całość to ze względów społecznych trochę przekręcony.

Dobre kino.

ocenił(a) film na 8

Stare, polskie dobre kino. Niby tylko sześćdziesiąt minut a treści mnóstwo. I dla mnie, wbrew pozorom, to przykry film. Zagubionej duszy nie będzie dobrze w żadnym ciele. Zresztą, film ten porusza wiele kwestii, choćby podkreśla ludzką chciwość. Warto obejrzeć.

Przyjemny film, Holoubek przypomina hrabiego Drakulę, a tytułowa zamiana dusz - piłeczek pingpongowych to świetny chwyt. Na podstawie znanego kiedyś francuskiego pisarza-amatora haszyszu i klimatów "powieści niesamowitych", Teofila Gautier.

6/10

ocenił(a) film na 6

Naprawdę ciekawy film o niesamowitym klimacie. XIX-wieczne wyższe sfery bardzo dobrze ukazane, no i sama scena zamiany dusz, ten kwadracik i kółeczko mnie rozbroiły :) 6/10

Widzę że ten system przypominania nie działa najlepiej.