PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 768
ocen
9,6 10 1 58768
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Post skopiowany z forum W3 Krew i Wino.

Załóżmy, że jednak Kear Morhen zostanie odbudowany i znów rozpocznie się trening wiedźminów. Był by to świetny materiał na grę online, ale w oparciu o założenia i silnik W3. Ziemia Niczyja i Novigrad pozostały by bez zmian. Co więcej dodano by kolejne prowincje Kedwen, Wizima itp. (Może być rozbite na nowe dodatki). W tym przypadku wybory z W3 nie musiały by być takie istotne, gdyż to już nie była by historia o Geralcie.

REDZi musieli by wybrać wtedy 2 możliwe opcje kontynuacji: I. Wybrać kanoniczne zakończenie, II Gracz ma zaimportowane decyzje z W3, ale nie wpływają one bezpośrednio na fabułę. Są one wspominane lub kształtują one pojedyncze questy (Coś na kształt Letho w W3). Innymi słowy każdy gracz słyszał by od NPC coś innego;]

Jestem za opcją II. Podam przykład (Spolier) z wojną o Północ w W3:
- Wygrywa Radowid ---> Po pacyfikacji nieludzi i czarodziejów zabrakło ekspertów znających się na walce z prawdziwymi potworami. Łowcy Czarownic są nieefektywni, dlatego Radowid postanawia odbudować Cech Wiedźminów. Są jednak stale kontrolowani przez Łowców Czarownic. (Coś jak krąg magów w DA)
- Wygrywa Djikstra ---> Jego masowy program przesiedleńczy zakłada kolonizację obszarów odludnych, zapełnionych potworami. Z powodu małej ilości wiedźminów, postanawia jako kanclerz odbudować Kear Morhen. Traktuje to jak dobrą inwestycję w przyszłość.
- Wygrywa Emyr/Ciri --> Wojna o północ zostaje wygrana, ale natychmiast trzeba wycofać wojska do innych części imperium. Ludność północy zostaje sama skazana na pastwę potworów. W zamian Cesarzowa/ Cesarz postanawiają odbudować cech Wiedźminów w nadziei, że zaprowadzą oni porządek w północnych krajach.

Ja to sobie wyobrażam tak... cała wiedza o wiedźminach zostaje skondensowana w nowej szkole. Mogą nawet powstać oddzielne że tak ujmę "dormitoria" np Wilka, Gryfa, Kota itp... Każda specjalizująca się w czymś innym. Tworzymy własnego wieśka a potem ruszamy na szlak. Kto by odbudował tą szkołę? Myślę, że Triss, Letho, Eskel, Tauler, Hrabina Mignole (Ma całą kolekcję dotyczącą informacji o Cechu Wiedźminów), może nawet Kiera i Lambert (Jeśli żyją). Myślę, że jeszcze parę osób by się znalazło.

Skąd ten pomysł? Kear Morhen jest chyba jednym z najpiękniejszych zamków jakie widziałem w wirtualnej rzeczywistości. Szkoda, było by żeby taki zamek i spuścizna po Vesemirze tak po prostu zniknęły. Kurczę ja UWIELBIAM przechadzać się po Kear Morhen i podziwiać te detale, myśleć że kiedyś tu była tętniąca życiem szkoła.

Pożyjemy zobaczymy... Umarł Wiedźmin, niech żyje Wiedźmin.

Gierrapa

NIE, NIE, NIE!
Tylko nie MMO.
Już za wiele moich ulubionych serii za przeproszeniem spie*dolono, przez multiplajera.
Warcraft IV? Nie ma, bo WoW.
Knights of the Old Republic? Nie ma, bo TOR.
Grand Theft Auto VI? Nie ma, bo GTA Online.

Jak dla mnie stworzenie MMO byłoby najgorszą możliwą decyzją Redów.

donmaslanoz14

Mnie też na 1 rzut oka formuła MMO raczej nie pasuje (nie grywam w gry typu WoW czy TES ONLINE). Oczywiście wolałbym mieć W4 w normalnym singlu, ale niestety dzisiejsze czasy wręcz naciskają na grę sieciową.

Jednak ja ufam Redom. Ta ekipa to nie to samo co Ubisoft czy Blizzard ( Niestety ale ci ostatni potwornie się stoczyli dla komercji). Zresztą Cyberpunk 2077 właśnie ma być sieciówką, więc czas pokaże czy twórcy wieśka są w stanie zrównoważyć balans pomiędzy multi, fabułą i grywalnością.

Myślałem też o tym by powstało DLC do W3 (Wiem wiem, już ostatecznie powiedzieli, że kończą z W4, ale może jednak...) Nie byłby to pełnoprawny dodatek jak SzK czy KiW, ale pewne uzupełnienie polegające na ODBUDOWIE KEAR MORHEN. Powstał by fabularny pomost pomiędzy W3, a teoretycznym W4.

Ktoś mi zarzuci, że jest to element wprost z gier Bethesda Softworks (Najnowsze Fallouty i TES). Jednak to by sprawiło, że jeszcze przez jakiś czas gra mogłaby "żyć". Zadania polegały by na inwestowaniu w twierdze, jej odbudowę, szukaniu nauczycieli, szukaniu receptur, ksiąg o wiedźminach sierot itp.

No kurcze nic nie poradzę na to, że się tą grą aż tak jaram;]

Gierrapa

Moment, Cyberpunk ma być sieciówką? Skąd to info?

donmaslanoz14

https://en.wikipedia.org/wiki/Cyberpunk_2077

Ma mieć tryb singiel, ale również multi. Niektórzy piszą (Głownie na forach), że będzie to jakiś rodzaj MMO. Na razie jednak trudno oceniać, zważywszy na małą ilość informacji.

Gierrapa

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/1022/Cyberpunk-2077

Gierrapa

Racja, zabawa w rekonstruowanie Kaer Morhen brzmi przednio. Z przyjemnością bym w taki dodatek zagrał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones