PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 656
ocen
9,6 10 1 58656
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mi do tej pory udało się ogarnąć niewielką ilość nawiązań:
- Łowca nagród – Django Frett
- Dwaj strażnicy mówiący o wydarzeniach z Pulp Fiction
- Nawiązania w dialogach do Alicji w krainie czarów i Czarnoksiężnika z Oz.
- Pancerny rycerz nuci temat z „Czterech pancernych”
- Jakiś wieśniok zarzucający tesktem ' sorry, taki mamy klimat '
- Guślarz odprawiający dziady.
Niektóre to po prostu dowód na poczucie humoru Redów, ale co tam by się czepiać ^^

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Łowcy czarownic i cały ten kult ognia to sekta katolicka i inkwizycja.
Hahaha teraz spotkali mnie dwaj fanatycy z zamiarem utłuczenia.
"Zatrzymujemy cie za obrazę uczuć religijnych.
Pamiętasz tego kapłana co go na ulicy wśród pospólstwa upokorzył. Mamy w jego imieniu udzielić ci sakramenty. Ostatniego namaszczenia." buahhauhahuahuahua

jukatos

"Łowcy czarownic i cały ten kult ognia to sekta katolicka i inkwizycja"
Ooooo patrzajcie jaki jestem rebeliant. XD Napiszę "sekta katolicka".

ocenił(a) grę na 10
Destr0

To jakiś cytat z wiedźmina?

FrozenFanPL

Nauka gadania sowy przez Zoltana nawiązanie do jego byłego ptaka Feldmarszałka dudy, zabezpieczenie DRM w wieży i lekarstwo GOG

FrozenFanPL

W misji Historia Ciri: Król Wilków występuje Małgosia, która zgubiła się w lesie. Coś to przypomina. Chyba powinien też być Jaś.

ocenił(a) grę na 10
Dexter_the8

Jest przecież Janek i nawet kręci się koło czarownic :) !

wiemzenie

zapomniałem o tym

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Czy tylko mnie potret hierarchy, który otrzymujemy od niziołków kojarzy się z papieżem? :D
Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę - w Novigradzie kobiety w tle na ulicy mówią "Żyjemy w materialnym świecie, a ja jestem materialistką" - ewidentne nawiązanie do "Material girl" Madonny. :) Moim ulubionym ee jest chyba jednak "Zed zszedł".

ocenił(a) grę na 10
displeased_owl

nie tylko Tobie :D

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Czy komuś także Happen przypomina Varysa z gry o tron? Wygląd/brak męskości.

ocenił(a) grę na 10
Koloor

Też to zauważyłem :)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

gdy zagada się do niziołka, on czasem odpowiada "tylko nie mów do mnie Bagosz!" Ktoś kojarzy Łozińskiego? :D

natadragon

Ja kojarzę. Niestety.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W zadaniu "Smok" na Skellige, zanim wyruszymy na kreaturę, wójt czy tam sołtys pyta nas, czy żeby zwabić smoka, napchamy baranka siarką... Ewidentne nawiązanie do legendy o smoku Wawelskim :)

I chociaż było tutaj o tym mówione, strasznie podobało mi się nawiązanie do Monthy Pythona - nieopodal wsi Benek jest jaskinia, wokół której jest pełno krwi, a obok hasa mały biały króliczek ;)

A pustynne miejsce, w którym znajdujemy się podczas podróży z Avalachem, mnie najbardziej przypomina Arrakis z Diuny.

Nie pamiętam w jakim zadaniu (ale to chyba było połączone z zadaniem karcianym od Zoltana), znajdujemy obraz z postacią, która łudząco przypomina papieża Jana Pawła II xD

No i mam wrażenie, że ten cały polityczny podział polityczny Emphyr vs. Radowid, to trochę takie... PO kontra PiS :D
A niektórzy "inkwizytorzy" z zakonu Wiecznego Ognia wyglądają wypisz wymaluj jak Van Hellsing :)

pavvlovvska

"Nie pamiętam w jakim zadaniu (ale to chyba było połączone z zadaniem karcianym od Zoltana), znajdujemy obraz z postacią, która łudząco przypomina papieża Jana Pawła II xD"
To jest hierarcha Novigradu Cyrus Engelkind Hemmelfart, który pojawia się w sadze.

ocenił(a) grę na 10
Destr0

Punkt, zgadza się, sagę czytałam, niemniej dalej na tym obrazie przypomina papieża ;)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jakiś przechodzień powiedział "liczy się szacunek ludzi ulicy, wiedźminie"

ocenił(a) grę na 10
jukatos

Rysiek jest wszędzie:)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

"My na Skellige nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę" - czy coś w deseń, słowa wypowiada przez Cracha, które są ewidentną parafrazą słów Józefa Becka:
"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę"

quest: Królewski Gambit

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Po wykonaniu zlecenia "Zaginiony Syn" dostajemy miecz o nazwie "Długi Pazur" nawiązanie do miecza Jona Snowa z Gry o tron

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jedna z książek ,,Miecz na czarownicę" odpowiada tytułem niesławnej książce pt. ,,Młot na Czarownice".

FrozenFanPL

https://www.youtube.com/watch?v=luTFnaDcIf8

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Gdy w Białym Sadzie dotarłem na kraniec mapy gdzie juz nie mogłem dalej pójść i musiałem zawrucić, Geralt naśladując Piotra Fronczewskiego zaszczycił mnię zdaniem " Przed wyruszeniem w drogę , należy zebrać drużynę" :D

FrozenFanPL

W Białym Sadzie jeden z mieszkańców mówi "Wojna,wojna nigdy się nie zmienia".Nawiązanie do serii Fallout

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W angielskiej wersi Zoltan podczas przygotować do obrony Kaer Morhen mówi: You have me and my axe! - nawiązanie do Lotra
Jest jeszcze książka "Moribunda", ktorej treść nawiązuje do Zmierzchu.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Nie wiem czy ktokolwiek zauważył podobieństwo pewnego portalu w okolicach Kaer Morhen do "szczelin" (szczególnie tej dużej z początku gry która przyozdabia krajobraz) z pewnej gry BioWare ;)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Podczas turnieju w gwinta w Passiflorze organizator mówi "I niech los zawsze wam sprzyja" - nawiązanie do Igrzysk Śmierci

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Wykonując mini-kampanię Lamberta można usłyszeć nawiązanie do niegdyś popularnego virala, dwoje wiedźminów wymienia się ripostami:
G: mgła gęsta jak mleko
L: taki z ciebie poeta się zrobił?
G: tak, chcesz usłyszeć fraszkę?
L: dawaj
G: Lambert Lambert, ty chuju

ocenił(a) grę na 9
FrozenFanPL

Podczas jednej z rozmów z Crachem jaral mówi:My na Skellige nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę co oczywiście nawiązuje do słów Józefa Becka z 1939.Jest nawiązanie do Chłopaki nie płaczą gdy jeden z żebraków mówi o kobiecie za którą dałby sobie rękę uciąć.Co ciekawe nie ma ręki xd Jaskier karmazynowym mścicielem nawiązuje do gumisiów xd

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Staruszka śpiewająca w Novigradzie: "W życiu piękne są tylko żonkile"

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

ja mam screena z tekstem chyba opisu "wompierza" i tam jakaś historia o edwardzie i izabeli, że ona tam brzemienna jest... nawiązanie do "zmierzchu".
Poza tym ogłoszenie w jakiejś wiosce na Skellige, że Ignis przysięgnie wierność Ingmarowi Bergmanowi,
(mam screeny do tych sytuacji jak coś:)
w ogólnym rozrachunków to pełno jest easter eggów co jest bardzo przyjemną sprawą.

ocenił(a) grę na 10
___ice___

eh no i tych siedmiu krasnoludków... co czterech było przy Ciri, a trzech szukał Gerlat, ten motyw ze Śpiochem też dobry :D

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Dzięki, nawet nie wiecie jak ten wątek przyda mi się do pisania pracy magisterskiej o grze ! :) ;) :)

ocenił(a) grę na 10
wiemzenie

i jak poszlo?

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Na przedmieściach Novigradu, jeśli pada deszcz, niektórzy wieśniacy nucą "raindrops keep falling on my head" :)

FrozenFanPL

Nic nie boli, tak jak życie chyba tytuł płyty Budki Suflera

ocenił(a) grę na 8
FrozenFanPL

Zabawa w "ja nigdy" skojarzyła mi się z LOSTem. Nie wiem czy gdzieś wcześniej to było :p

FrozenFanPL

W jednej z misji szukamy malarza, który nie dostarczył plakatów dla kabaretu Jaskra. Artysta jest niziołkiem i nazywa się Henryk Latrec. To nawiązanie do legendarnego plakacisty Henriego de Toulouse-Lautreca, który był karłem.

ocenił(a) grę na 10
SanjurodeValmont

Nie był karłem. Był po prostu bardzo niski z powodu niezrośniętych kości udowych co zahamowało jego wzrost.

FrozenFanPL

lambert powiedział "jak podczas zlecenia dla nilfgardczyków powiedziałeś zabijam potwory" nie chce spoilerować ale od razu przypomniał mi się trailer.
i to chyba pierwsza gra w której pojawiło się takie nawiązanie.

FrozenFanPL

moje ulubione to" Gdy nadejdzie czas Białego Zimna, nie jedz żółtego śniegu." :D :D

ocenił(a) grę na 5
lassa_2

To nie z Gry o yton?

ocenił(a) grę na 5
piotrus299

To nie z gry o tron

FrozenFanPL

Jedno z zadań nazywa się "Sen w wielkim mieście", co zachwyciło mnie, jako wielką fankę "Seksu w wielkim mieście" :D

FrozenFanPL

w zadaniu "Spis cudzołożnic", kiedy zdecydujemy się wejść do willi Rosy var Attre od strony ogrodu, Geralt na jednej ze skalnych półek znajduje ciało mężczyzny i list z podpisem "Ghilbert Blith" - jest to oczywiście nawiązanie do postaci Gilberta Blythe'a z "Ani z Zielonego Wzgórza" :)

ocenił(a) grę na 9
FrozenFanPL

- Guślarz i Dziady "Cicho wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie"
- Jak rozkładasz muszelki na składniki rzemieślnicze to są z nich perły o wartości 100+ kiedy same muszle mają wartość 1.
- Misja fabularna, na wyspie mgieł gdzie w tej chacie zamknęły się krasnoludki (było ich 7 w sumie wraz z tymi co umarli) i leżała martwa Ciri.
- Z Szekspira ten zwrot trolla w kanałach u Djikstry: "bywam, albo nie bywam. Oto być pytanie".
- W dodatku ten potwór żaba co miał być zaklętym księciem i chyba miłość miała go przemienić w normalnego człowieka (mogę się mylić)

ocenił(a) grę na 10
Andevanti

To rozkładanie muszelek nie było zamierzone, ale gdy Redzi się pokapowali - w "Sercach z Kamienia" spotykamy poborcę podatkowego, który będzie usiłował z nas ściągnąć należność od zysku XD

Oczywiście można go okłamać.

FrozenFanPL

na wyspie piratów, przy jednym znalazłem list w którym była mowa o łapaniu samotnych, pijanych podróżników by nakarmić "przedwiecznego" dorzucony był cytat " Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn" czyli "W swym domu w R’lyeh czeka w uśpieniu martwy Cthulhu" Dodatkowo po zarżnięciu wszystkich piratów i znalezieniu listu na minimapie wciąż był jeden przeciwnik, do którego nie udało mi się dostać, a z ciekawości spędziłem trochę czasu na szukanie go xD

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Jedno z ogłoszeń podpisuje niejaki Thorin Żelazna Dzida!

FrozenFanPL

Gdzieś tam w Novigradzie słyszałem tekst "ciemność, ciemność widzę".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones