PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615262}
8,7 921
ocen
8,7 10 1 921
UFO: Enemy Unknown
powrót do forum gry UFO: Enemy Unknown

Jedna z najlepszych gier wszech czasów. Ostatnio trafiłem na yt na gameplay i się zaczałem zastanawiać co w niej jest/było takiego. Wg. mnie takiego klimatu nie ma w żadnej grze. Dzwięk, grafika, interfejs, rozgrywka. Pamiętam, że te misje były takie dziwne, każda inna mimo że kurcze dużo to tam w sumie się nie działo. Ale jak się znalazło obcego to aż serce podskakiwało. Następne nowsze produkcje już tego nie mają....

Dawid_19

Misje bliźniaczo podobne (zwłaszcza standardowa farma z paroma chałupkami, gdzie zwykle spada UFO) ale jednak każda ma swoją osobną historię. Obcy wyskakuje zza roku, albo czai się na pięterku, albo przejmuje kontrolę nad żołnierzem, wystrzeliwuje rakietę i rozwala pół mapy... to zapisywanie gry przed wchodzeniem do podejrzanego pomieszczenia, zaglądanie do kącika za drzwiami, czy nie trafił się akurat przebiegły kosmita.

Minęło tyle lat, X-COM ledwo da się odpalić na najnowszych systemach, gdzie już nawet paint ma szerszy interfejs od tej gry, a ja ciągle mam ciarki kiedy klikam koniec rundy i słyszę jak otwierają się któreś drzwi.
To nie jest "kultowa gra", to matka wszystkich gier.

ocenił(a) grę na 10
WiemLepiej

"To nie jest "kultowa gra", to matka wszystkich gier."

edit:

Amen!

ocenił(a) grę na 10
WiemLepiej

Misje są niby podobne, ale dbałość o szczegóły jest powalająca. Jak zestrzelisz Ufo nad pustynią, to masz piękną pustynną mapkę, albo tundrę, albo las równikowy dla urozmaicenia.

Dawid_19

Ufo alien invasion to freewarowa blizniaczo podobna gra do eue, tak na marginesie jeszcze nie grałem więc zamierzam zacząć od eue a potem jego klon uai.

Dawid_19

Ja w 2017 zrobilem kolejne podejscie po latach. Gra wciagnela mnie totalnie!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones