PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608725}
8,2 8 653
oceny
8,2 10 1 8653
Syberia
powrót do forum gry Syberia

Gra-arcydzieło

ocenił(a) grę na 10

Mam mega sentyment do tej gry. Ten, kto pamięta stare PC, i czasy gier za pomocą myszki i ogromnej klawiatury, ten wie, o czym mówię. Przymykając oko na wszelkie niedociągnięcia techniczne, można śmiało oddać się klimatowi tej gry - a jest to klimat niepowtarzalny. Grało się wiele wieczorów, nie korzystając z solucji, której zresztą nie mieliśmy. Całą rodziną zasiadaliśmy przed ekran komputera i z entuzjazmem rozwiązywaliśmy kolejne zagadki i, przy okazji, uczyliśmy się pracować zespołowo. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody Kate, a doszły nas słuchy, że powstanie czwarta część. Oby była równie dobra, jak jedynka, i o co najmniej gwiazdkę lepsza od trójki.

ocenił(a) grę na 10
Laoshu_Lajka

Gra jest jedną z najwyżej cenionych gier przygodowych w historii gatunku. Zgadzam się, bo mnie też urzekły pierwsze dwie części.
Niestety trójka powstała za późno i nie wyszła za dobrze. Jestem przekonany, ze gdyby powstała 10 lat wcześniej byłaby większa szansa na równie dobrą grę jak pierwsze dwie części.

TOP gatunku dla mnie:
Secret of Monkey Island 1990 (Special Edition 2009)
Monkey Island 2 1991 (Special Edition 2010)
The Curse of Monkey Island 1997
Gabriel Knight: The Sins of the Fathers 1993 (remaster z 2014)
Broken Sword The Shadow of the Templars 1996
Broken Sword II: The Smoking Mirror 1997
Grim Fandango 1998
The Longest Journey 1999
Syberia 2002
Syberia 2 2003

Sporo razy przechodziło się te wysoko oceniane klasyki gier przygodowych.
Całkiem niedawno odświeżone wersje Secret of Monkey Island -Special Edition i
Gabriel Knight Sins of the Fathers HD 20th Anniversary Edition i to po polsku z fanowskim porządnym tłumaczeniem.

Gabriel Knight Sins of the Fathers 1993 to być może nr 1 gatunku, ale ciężko wybrać, bo jest jeszcze The Longest Journey 1999.
Dreamfall: The Longest Journey 2006 sequel The Longest Journey 1999 to też dobra gra, ale już miała wady.

Syberia 1 i 2 to jak najbardziej TOP 10, a mam z sobą grubo ponad 200 przygodowych gier.

Z polskich wysoko ceniona jest "Książę i tchórz" 1998, ale było też kilka innych.

ocenił(a) grę na 10
returner

Moim zdaniem Syberia 1 i 2 oraz The Longest Journey i Dreamfall: The Longest Journey dużo zyskały przez dobrą polską lokalizację zarówno napisy polskie i dubbing polski.

W Syberii 3 niestety głos głównej bohaterce podkładała inna osoba mimo, że aktorka, która dubbingowała głos Kate w 1 i 2 także podkładała głos w trzeciej części, ale dali jej małą rólkę. Bezsens. Zresztą trójka nie była tworzona pod fanów serii tyko bardziej pod nowe pokolenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones