PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825540}
7,1 145
ocen
7,1 10 1 145
Streets of Rage 4
powrót do forum gry Streets of Rage 4

Plusy i minusy

ocenił(a) grę na 6

Nie grałem we wcześniejsze części, a przynajmniej nie pamiętam żebym grał, a jeżeli nawet miałem styczność, to krótką, natomiast tą częścią zainteresowałem się tylko dlatego, że jest na 4 osoby.

Plusy:
+ postacie - te co są w 4 części ładnie wyglądają, mają ładne animacje, techniki, nawet 4 rodzaje kolorów, ubrań i włosów i wolałbym jakby te dodatkowe z poprzednich części zastąpione były jakimiś innymi z czwórki, równie ładnymi, np. fajnie byłoby jakby można było zagrać niektórymi bossami
+ muzyka - nie jest to jakiś szałowy plus, ale nawet spoko
+ graficznie też dobrze
+ mapy/teren gry
+ na 4 osoby - chociaż już jak się gra na 3, to jest niezły pi3rdolnik
+ różne tryby gry - jest story, arcade, battle, survival, boss run
+ różnorodne przedmioty - ale niezbyt przydatne
+ można sobie wybrać jak wygląda małe i duże jedzenie
+ odblokowywanie nowych, zastępczych ciosów postaci - przy pomocy survivalu

Minusy:
- nie można dołączyć postacią podczas grania - to już powinno być normą w tego typu grach na parę osób, ale tu tego nie zaimplementowali
- mało postaci - gra przypomina takie tytuły jak Street Fighter itp. i fajnie byłoby jakby właśnie taki Street Fighter z tyloma postaciami miał tryb story, bo w sumie tych postaci w SOR 4 nie ma tak mało, ale jak już się ogra je, to fajnie jakby było parę dodatkowych, oczywiście mam na myśli te z czwórki, nie liczę tych dodatkowych pikselowatych z poprzednich SOR'ów
- brak biegu, wślizgu u niektórych postaci
- do specjalnych technik jest używany pasek życia - ale zostaje po nim taki zielony pasek, który ładujemy z powrotem żółtym za każdym zwykłym uderzeniem we wrogów, ale jak dostaniemy jakikolwiek cios od wroga, to pozostały zielony pasek jaki został znika... Nie podoba mi się ta mechanika, ale da się do tego przyzwyczaić
- przy włączaniu gry na więcej niż jednego gracza (a nieraz nawet przy jednym), gra wychodzi do pulpitu i wyskakuje jakiś błąd - przeszukałem internet, kombinowałem z full screenem, zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej, różne c++, frameworki itp. które i tak już miałem i nic to nie dało, tyle czasu zmarnowanego, a okazało się, że trzeba w opcjach zmienić z default na opengl (przynajmniej w moim przypadku, bo są tam też inne wybory) i już śmiga, ale sam musiałem się tego domyślić, nikt o tym nie pisał w internecie, a szkoda, zaoszczędziło by mi to sporo czasu szukania i kombinowania
- wystarczy, że przeciwnik będzie troszkę niżej lub wyżej od nas i już go nie trafiamy zwykłymi ciosami, trochę to denerwuje
- nie można skakać postaciami w górę i w dół (czyli na boki patrząc z oczu postaci) - już w takim LF'ie można było
- pikselowate mapy w trybie survival - zdarzają się rzadko, ale męczą bardzo oczy

Podsumowując, może nie jest to tak grywalna gra jak LF2, ale wystarczająco dobra nawalanka chodzona na 4 osoby, by miło spędzić czas z innymi. O ile wiele gier tego typu się szybko nudzi, tak tutaj jest parę trybów (szczególnie survival), ciekawych postaci i poziomów trudności do ogrania, więc może uda się przy tej grze wytrzymać trochę dłużej niż przy słabych Streets Of Red, czy 99Vidas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones