PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825540}
7,1 144
oceny
7,1 10 1 144
Streets of Rage 4
powrót do forum gry Streets of Rage 4

Zacznę od tego, że ta kontynuacja to nie był wyłącznie skok na kasę. W tej grze jest jakość, wykonanie jest na bardzo dobrym poziomie. Widać, że twórcy włożyli w grę trochę serca. Aż zachęciła mnie, aby jeszcze odpalić jakąś inną bijatykę. Póki co przechodzę jeszcze raz, tym razem inną postacią i na wyższym poziomie trudności, co w sumie zdarza mi się rzadko, aby zaraz po ukończeniu fabularnym gry zaczynać ja od razu od nowa. Może to też przez to, że gra jest dość krótka. Poszczególne poziomy przechodzimy w około 10 minut a jest ich 12. Łatwo policzyć ile to ostatecznie jest czasu. Może i to dobrze, bo bijatyki nigdy długie nie były (tylko doskwierał brak żetonów w przypadku kolejnej porażki :)), w końcu przez te parę godzin robimy to samo.
PLUSY:
+ wciąga
+ grafika
+ jak zawsze kilku bohaterów do wyboru z charakterystycznymi ciosami
+ dźwięk
+ do zagrania samemu i w towarzystwie
+ jest w XGP

MINUSY:
- tryb fabularny krótki (około 2 godziny)
- zakończenie bez outro - żadnej fabularnej scenki (a są świetnie narysowane). Pokonujemy głównych antagonistów i napisy końcowe...

ocenił(a) grę na 7
drenz

Gierka zdecydowanie warta uwagi. Ale moim zdaniem mogałby by być jeszcze lepsza, póki co uważam ją za dobrą z plusem czyli taka siódemeczka.
A to dlatego, że wydaje mi się, że system combosów jest trochę archaiczny i troszkę męczący. Czyli wciskanie tych dziwnych kombinacji typu:przód,przód,ręka,ręka,dół itd.
To jest coś co odpychało od bijatgyk typu Street Fighter czy mortal Kombat.
Moim zdaniem taki system kombosów powinien odejśc raz na zawsze do lamusa i powinien być zastąpiony bardziej intuicyjnym i prostszym, opeirającym się o wyczucie systemem znanym z serii Arkham Batmana.
Tak kombosy to wręcz poezja i nie potrzeba się tak cholernie wręcz gimnatyskować by wykonać coś trudniejszego.
Chociaż nie powiem bo ten system w SoR4 nie jest aż tak zły.
Ale gra jest moim zdaniem trochę zbyt wymagająca.
Szczególnie, że w końcowych etapach, głównie ostatnim, mamy już mały chaos na polu walki już na poziomie średnim. Co innego jak gramy z dodatkowymi życiami to gra jest łatrwiejsza, ale jeśli chcemy grać tak jak za dawnych lat, czyli 2 paski życia wtedy gra wcale nie ejst taka łatwa. Ja na średnim z dwoma życiami mam problemy na ostatnim etapie, ale ogólnie grę juz skończyłem ze dwa razy.
Dlatego zastanawia mnie jak trudne są najwyższe poziomy trudności i jak można się wtedy połapać w tym chaosie, gdzie przeciwnicy są mega nieprzywidywalni i trzeba by chyba mieć refleks kota a przynjamnmiej 12 latka by móc to wszystko ogarnąć.

plusy:

+++śćieżka dzwiękowa
++klimat
+rozgrywka
+mnogośc postaci

minusy:
-- gra jest moim zdaniem mało intuicyjna
--chaos i nieprzywidywalność przeciwników gdy jest kilka rozajów wrogów
-dość trudne kombinacje ciosów jeśli chodzi o te ciekawsze i skuteczniejsze
-archaizm zadawania ciosów
-trochę powtarzalna i krótka, możnaby trochę urozmaicić rozgrywkę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones