PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714351}
8,0 9 931
ocen
8,0 10 1 9931
Rise of the Tomb Raider
powrót do forum gry Rise of the Tomb Raider

Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi powiedzieć, czy warto grę zakupić i zagrać? Miałam sporą przerwę, jeśli chodzi o tą serię, nie grałam też w TR z 2013 roku. Czy mimo to mogę grać w Rise of the Tomb Raider? :)

krakers125

TR z 2013 roku dostajesz w zestawie z Rise of the Tomb Raider jeśli kupujesz przez steam. A w pierwszą część jak najbardziej warto zagrać bo to ciągle świeża gra, jeśli chodzi o poziom grafiki to nie odstaje od współczesnych produkcji. Seria poszła trochę w ślady Uncharted jednak tutaj jest więcej eksploracji i otwarty świat gry.

krakers125

Generalnie mam od wczoraj i póki co dopiero 20% przeszłam, ale uważam, że trzyma poziom, a nawet jest lepsza niż TR z 2013, więc polecam :D

krakers125

Super. Dziękuję bardzo za obydwie odpowiedzi :)

krakers125

Ja powiem tak przez 3 lata jarałam siei czekałam i generalnie grając, nie odczuwam takiego zachwytu jak w 2013 roku, w każdym razie gra jest bardzo fajna, ale mnie nie powaliła na kolana, mimo tego ,że jestem raczej z tych psycho fanów TR.

krakers125

Cześć,

Zapraszam na moją prezentację gry. Może jakieś informacje będą dla Ciebie przydatne ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ai5ybarf6pY

krakers125

Gra lepsza niż ta z 2013 jest długa,mnóstwo znajdziek i pobocznych akcji, jest super :-)

ankha74

mnostwo znajdziek to niby lepiej? kiedys TR to byla gra umyslowa, pelna zagadek, zeby przejsc dalej trzeba bylo pomyslec, a co teraz mamy? grobowce z zagadkami zrobili opcjonalne, gra sie przechodzi praktycznie sama, i tylko jakies znajdzki bezmozgie trzeba szukac...grafika sie robi coraz ladniejsza, ale klimat, zabawa i satysfakcja z przechodzenia jest coraz mniejsza

krakers125

Polecam grę, fabuła trochę nawiązuje do części z 2013, ale jej znajomość nie jest wymagana. Rise wprowadza wiele nowych postaci. Poza tym jest mnóstwo zagadek, pułapek, pięknych lokacji i ciekawych zwrotów akcji. Warto!!

nieznajoma88

Jak fabuła nawiązuje do TR2013, poza tym że gra to po prostu kontynuacja tamtego tytułu? :)

krakers125

Warto zagrać,ale pierwsza cześć z 2013 jest dużo lepsza.

ocenił(a) grę na 9
krakers125

możesz ale szczerze polecam zagrać w TR13 :)

ocenił(a) grę na 10
krakers125

Mi się bardzo podobala, choć mam wrażenie że jest krótsza od poprzedniczki ; ) Uwaga na problemy z optymalizacją. Na Raedonach może być problem z włączeniem dodatkowej karty graficznej i jako domyślną ustawia zintegrowaną (bez możliwości wyboru). Trochę sobie krwi napsułam nim ruszyła :/ ale warto było!

MXGDA91

Z lataniem za znajdźkami z pewnością nie ;) ale wolę poprzednią część. Niesamowity klimat, lepsza muzyka, zdecydowanie ciekawsza fabuła. Wiem, że dużo osób krytykuje tryb multi, ale jest dla mnie dodatkowym plusem.

ocenił(a) grę na 4
krakers125

No nie wiem. TR 2013 jest niezła ... przede wszystkim trzyma odpowiedni poziom emocji.... Nowa gra niby trzyma poziom (technologiczny) ale jest po prostu nudna. Ciągły schematyzm, a scenografie często jakby żywcem wyciągnięte z gry z 2013 roku. Intro w sumie interesujące ale potem wszystko zaczyna się powtarzać... gdzieś po osiągnięciu 35% gry jakoś straciłem zainteresowanie dalszym rozwojem akcji. Może ją kiedyś skończę, gdy ogólny poziom nudy przekroczy ten z TR.

ocenił(a) grę na 8
raven11164

Może po prostu to nie jest gra dla ciebie. W sensie tematyki...
Na czym polega jej "schematyzm"? W większości znanych mi gier można się go doszukać w mniejszym czy większym stopniu, ale w mało której to razi! Będę zarzucał "Prince of Persia" że polega na skakaniu z platformy na platformę i unikaniu pułapek? Będę miał za złe że Wiedźmin wycina w pień 8096 potwora i 100000 przeciwnika w ludzkiej postaci?

Mało ci akcji? No proszę cię...
Nudna? Może zacznij śledzić fabułę, i czytać wszystkie znalezione dokumenty, wtedy ułoży ci się to w emocjonującą przygodę?

Różne rzeczy można powiedzieć o TR-ach. Ale że są nudne???

ocenił(a) grę na 9
yamata

Może zacznij śledzić fabułę, i czytać wszystkie znalezione dokumenty, wtedy ułoży ci się to w emocjonującą przygodę?
nic dodać nic ująć. tu troszkę szkoda przejść jak najszybciej... :)

krakers125

tez mialem kilka dluzszych przerw z grami i moje doswiadczenia sa takie ze grafika ma naprawde drugorzedne znaczenie, kiedy zaczyna sie grac to jasne, patrzy sie na grafike, ale juz po 10-15 minutach przestaje na to zwracac uwage i albo gra jest fajna i wciagajaca i nawet jesli grafika jest slaba, czy tez przestarzala to sie szybko do tego przyzwyczajam, albo gra jest nudna i meczaca i nawet jesli grafika jest topowa to nic to nie pomaga, gra laduje w koszu bardzo szybko

nie pamietam z jakiego powodu pominalem TR anniversary, ale niedawna ja przeszedlem i bawilem sie znacznie lepiej niz na rise, na ktorym tak sie skupilem na zbieraniu roznych smieci i zaliczaniu glupich wyzwan na poziomie umyslowym małpy, że w koncu niedobrze mi sie zrobilo od tego, naprawde polecam ograniczyc to do minimum
bronie dziela sie na szybkostrzelne, ale zadajace mniej obrazen oraz na wolno strzelające, zadajace duzo obrazen (mam na mysli pojedynczy strzal, srednio to pewnie jest to samo w dluzszym czasie), polecam sobie wybrac co wam sie podoba i rozwijac tylko te bronie (jeden pistolet, strzelbe, karabin i łuk), a reszte olac, ja chcialem miec wszystko rozwiniete to sie nalatalem, naszukalem, a zanim mi sie to udalo to juz gra sie skonczyla i czulem sie jak frajer

ocenił(a) grę na 8
uncut

Te nowsze części są dziecinnie proste Legend, Underworld i prequele z 2013 i 2015.
Tomb Raider 1 z 1996 i Tomb raider 2 z 1997 to dwie najlepsze odsłony serii. Perfekcyjne od początku do końca.
Wszystkie lokacje przemyślane i znakomicie wykonane. 3 i 4 też są niezłe. Pierwsze 4 części są
najciekawsze i zarazem najbardziej wymagające.
Sztuką jest przejść TR 1,2,3,4 bez żadnego save :) Są tacy którym się udało.
Mi nie udała się ta sztuka, gdy spróbowałem swych sił z TR 1 zginąłem na 13 poziomie, a w TR 2 na 8 poziomie.
Cóż trzeba grę znać na pamięć, by to się udało.
https://www.youtube.com/watch?v=mO98sOXVHVw

Tomb Raider 1 z 1996 -10 - Najbardziej przełomowa gra w branży. Zmiotła pod dywan konkurencję i wyznaczyła standarty.
Tomb Raider 2 z 1997 - 9,5
Tomb Raider 3 z 1998 - 8,5
Tomb Raider 4 z 1999 - 8,5
Tomb raider 5 z 2000 - 7
Tomb raider 6 z 2002 - 7
Tomb Raider Legend 2006 - 8
Tomb Raider Anniversary (remake 1) - 8,5
Tomb Raider Underworld - 8
Tomb Raider 2013 - 9
Rise of Tomb Raider 2015 - 8

W 2018 ma ukazać się trzeci prequel.
Ciekawie zapowiada się fanowski remake TR 2. 31 sierpnia ubiegłego roku zostało wydane demo z niecałą 1 lokacją.
Gra się bardzo podobnie jak w Anniversary, Legend czy Underworld.
To może być najlepszy Tomb raider od lat, jeśli kiedykolwiek uda się skończyć ten projekt temu fanowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones