PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608416}
8,1 455
ocen
8,1 10 1 455
Richard Burns Rally
powrót do forum gry Richard Burns Rally

Dziwie się, że nikt nie napisałem ani słówka na temat tej gry. Chociaż z drugiej strony dział z grami jest nowy więc powinienem być trochę wyrozumiały. Nie podoba mi się jednak niska ocena co wskazuje na to, że większość oceniających to na pewno nie fani symulatorów tylko arcadówek albo produktów pośrednich. Ja uważam, ze to najlepszy (i chyba jedyny) symulator rajdowy jaki powstał do tej pory na PC. Na dobrej kierownicy (ja grałem na Logitech Driving Force GT) zabawa jest przednia. Chociaż oczywiście nie od razu. W grze jest bardzo dobra sesja treningowa dzięki której można się wiele nauczyć. Jak już się nauczymy i przejedziemy pierwszego oesa bezbłędnie wtedy dopiero docenimy prawdziwą wartość tej gry. Oczywiście grafika jest brzydka jak na nasze czasy, ale fizyka jazdy to istny majstersztyk. Chciałbym kiedyś aby kolejna cześć tej rajdówki ujrzała światło dzienne. Niestety na 95% nie doczekam tej chwili. Polecam tą grę wszystkim miłośnikom symulacji. Grać tylko z kierownicą (dobrą a nie taką marketówką za 8 dych). Jeśli ktoś miałby grać na klawiaturze to niech sobie lepiej odpuści.

użytkownik usunięty
mikamves

potwierdzam, najlepszy symulator rajdowy!

Chyba jednak przez niewielu znany i doceniany, sądząc po ilości tematów i komentarzy. Szkoda.

ocenił(a) grę na 10
mikamves

Oj baaaaardzo doceniany ,sa wirtualne mistrzostwa Polski ,do gry powstaja coraz to nowe trasy i samochody ,ma naprawde ogromna rzesze fanow. I to pomimo tego ,ze gra ma juz 7 lat ,ale jesli chodzi o rajdy nie powstalo nic choc w polowie tak dobre jak RBR.

brylant18

"sa wirtualne mistrzostwa Polski ,do gry powstaja coraz to nowe trasy i samochody"
Kurczę, że też nie pokusiłem o sprawdzenie tych rzeczy. Teraz to lipa bo niestety musiałem sprzedać kierownicę :(.

"ale jesli chodzi o rajdy nie powstalo nic choc w polowie tak dobre jak RBR"
Zgadzam się całkowicie. Coliny czy Dirty mogą to przy tym totalne arcadówki (chociaż w drugiego Colina ostro i długo pocinałem, ale wtedy nie było nic innego). Ja chcę (oczywiście pod innym tytułem) RBR 2!!!

ocenił(a) grę na 9
brylant18

i właśnie liczba stworzonych przez użytkowników modyfikacji powoduje, że to najlepsza gra rajdowa w historii, gra, która od 7 lat żyje własnym życiem. Przecież w Dirt 3 to ile jest samochodów? Ze 40 max, i do każdego po kilka skórek. A w RBR? Wszystkie samochody rajdowe z ostatnich 20 lat i przezajebista liczba skórek do nich. Gdyby to było w tej grze od początku kosztowałoby z 500 zł pewnie.

ocenił(a) grę na 9
mikamves

Gdyby tak jeszcze interfejs tej gry był lepszy to było by 10/10.
Dłubanie w ustawieniach auta to istna mordęga. Jak naprawa samochodu WRC kompletem kluczy Topex.

ocenił(a) grę na 10
mikamves

genialna:) tylko szkoda że .......http://www.youtube.com/watch?v=GqGUD6Wz14w

jeo

Ano pewnie, że szkoda. Tak samo jaki i McRae. Dzięki za linka.

ocenił(a) grę na 10
mikamves

https://www.youtube.com/watch?v=IpxlZw1NnLE

ocenił(a) grę na 10
mikamves

Moim zdaniem w tamtych latach powstało najwięcej dobrych gier rajdowych.
Rally Championship 1996 -8
Colin McRae Rally 1998 - 8,5
Mobil 1 Rally Championship 1999 - 7,5
Colin McRae Rally 2.0 2000 - 10/10
Rally Trophy 2001 - 8/10
Colin McRae Rally 3 2002 - 8/10
Colin McRae Rally 04 2003 - 8/10
Colin McRae Rally 2005 2004 - 7,5/10
Richard Burns Rally 2004 - 10/10

Przy każdej z tych gier spędziło się masę czasu :)
Każda miała coś w sobie choć prym wiodła seria Colin McRae Rally.
Najlepsze z tych 9 gier rajdowych były zdecydowanie dwie:
Colin McRae Rally 2.0 i Richard Burns Rally. Perfekcyjne.

Szkoda, że później powstawały tak przeciętne gry tego typu.
Nawet Dirt, Dirt 2 i Dirt 3 było rozczarowaniem i było dla mnie raczej gorsze od tych 9 wyżej wymienionych.
Dopiero Dirt Rally 2015 sprostał zadaniu, który jest zaraz za
Colin McRae Rally 2.0 i Richard Burns Rally.

Podobna sytuacja była z grami wyścigowymi serią Need For Speed.
Pierwsze części udane 1,2,3,4,5,6, w miarę Underground 1/2 i znów świetny Most Wanted.
Najlepsze z tych dla mnie były 1,3,5, Most Wanted. A najlepszą grą serii 3 część.
Później NFS rozmienił się na drobne. Chyba jedyna część z lat 2006-2017, która się mi podobała to
NFS - HOT Pursuit 2010 zrobiona w stylu NFS 3 1998.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones