PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611127}
8,0 4 208
ocen
8,0 10 1 4208
Quake II
powrót do forum gry Quake II

Miałem niesamowite szczęście obserwować serię klasycznych FPS-ów od samego
początku ;)

Jestem w pracy, więc nie mogę się rozpisać. Czas więc na krótki timeline:

1992 - Wolfenstein 3D zainstalowany na komputerze w kuchni. Tata nie pozwala mi
grać - tytuł za brutalny na moje 7 lat. Obserwuję z drugiego pokoju albo zza pleców.
Po jakimś czasie tata łaskawie zgadza się na granie.

1993 - Doom. Tata pozwala mi grać, w końcu mam już 8 lat. Komputer w kuchni jest
za słaby - jeżdżę co sobota do pracy Taty, gdzie gram w Doom na wypasionym
486DX. Są emocje. Gry "ze spluwą" zostają nazwane "doomopodobnymi".

1993-1996 - komputer w kuchni już dawno na śmietniku. "Na gry" jeżdżę do pracy
taty, gram też u kumpli. Mnogość tytułów, w tym arcytrudny Doom 2.

1996 - Quake. I wszystko jasne. Gram u brata. On chodzi, ja strzelam i odwrotnie.
"Gry ze spluwą" zostają nazwane "grami FPP".

1997 - komputer wraca do domu, z zainstalowanym od razu (na moją prośbę!) Quake
2. Gra wszech czasów, arcydzieło, nie wierzę że można wykreować tak bogaty świat.
Jestem zachwycony "Q2" i gram w niego przez kolejną dekadę, a nawet dłużej.

1998 - Half-Life. Moje pierwsze spotkanie z "realistycznym" horrorem s-f. Broń leży na
półkach, apteczki wiszą na ścianach, naukowcy otwierają drzwi, ochrona kompleksu
pomaga w walce. Od tego momentu Doom, Quake 2 i Half-Life stają się moimi
"grami życia". Grając zawodzę cicho, że moja karta nie obsługuje trybu Open GL.
Dopiero kilka lat później okazuje się, że mogłem używać D3D.

1999 - Quake ]I

ocenił(a) grę na 8
zombie_sidekick

W Q2 grałem w akademiku u kumpla na kompie, nie rzadko do 3 nad ranem. Potem nastała era Q3 i do dziś pamiętam jak szło się korytarzem na naszym piętrze i słychać było z daleka szczęk ładowanego armoru i pomruki Uriela. Wspomnienia bezcenne.

ocenił(a) grę na 10
zombie_sidekick

Niemożliwe, że nie grałeś w DeusExa, Unreala i DN3d!?
Te gry, które wymieniłeś, to perełki w świecie FPP - piękne czasy, w których grywałem miliard godzin.

ocenił(a) grę na 9
zombie_sidekick

Ja sam dorzuciłbym co prawda jeszcze kilka innych pozycji (Duke 3D, Blood, Heretic, Rise of The Traid itd.), ale generalnie wiem co chciałeś przekazać. I jestem z tobą - ja dzisiejszych FPSów też nie lubię. Ja zamiast skryptów chcę łazić sobie gdzie chcę i znaleźć 10 secretów itp.
Pozdro !!

ocenił(a) grę na 8
zombie_sidekick

Gdzie Unreal 1

Movie_Crash_Man

A, jakoś mnie nie porwał :)

ocenił(a) grę na 8
zombie_sidekick

to słabo

zombie_sidekick

Przedwczoraj skończyłem kultowego "DooM 3", a teraz napier-dalam w klasyczną dylogię w wersji "BrutaL DooM", a prostackie samoprzechodzące się gów-na (dla nieumiejących strzelać dzieciaków) pokroju "Painkiller" i "Serious Sam" olewam po całości - tylko Oldschool!

"DooM", "Quake", "Duke Nukem", "The Matrix", "Max Payne", "Hitman", "007", "Medal Of Honor" (PSX), "The Godfather", "Aliens vs Predator", "Scarface", "Reservoir Dogs", "The Punisher", "Tomb Raider", "Kane & Lynch" - święte Klasyki, na których się wychowałem i w które nadal nieustannie tłukę, a do tej listy jeszcze dochodzą inne tytuły spoza szuflady Shooterów (jak "Mortal Kombat" czy "Soul Reaver"). Oldschool wiecznie żywy! :)))

zombie_sidekick

No więc autorze tego wpisu, jeśli to czytasz, to co Ty powiesz na takie Ion Fury, albo Prodeus?

evangel

Ion Fury jest super, ale mnie zawsze było bliżej do ID Techu, niż do Builda. Ale nowe rzeczy, takie jak Doom Eternal, mocno mnie jarają. W indyki jednak już nie gram, choć wiem, że sporo fajnych rzeczy teraz wychodzi. Na szczęście Gmanlives na YouTube nadąża z recenzjami ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones