PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611565}

Penumbra: Przebudzenie

Penumbra: Overture
7,8 1 043
oceny
7,8 10 1 1043
Penumbra: Przebudzenie
powrót do forum gry Penumbra: Przebudzenie

Generalnie gra była całkiem w porządku, zagadki logiczne nawet wymagające (na pewno bardziej, niż w Amnezji), fajny klimacik i świetny początek (wciągnąłem się już od pierwszego filmiku), świetne spolszczenie i dubbing, który nie popsuł klimatu. Końcówka również bardzo zaskakująca, taki Cliffhanger jak w serialach troche :P Postać Reda również przerażająca ale dopiero jak już się o nim dowiedzieliśmy więcej (przeczytalismy list itd. w końcówce) No ale minusów też się pare znajdzie.

Po 1 za dużo bezsensownego czytania. Jakaś księga o jakichś tam mitach, która miała chyba 7 stron a nie przydawala sie do niczego. Było kilka takich, które niby bardziej pozwalaly zrozumiec swiat i historie ale były stanowczo za długie jak np. zapiski tego goscia co przyglądał się pająkom.

Po 2 niestety strachu nie było prawie nic. Pieski były może lekko przerazajace za pierwszym razem a potem młot w rękę i po nim. Straszne jedynie kilka razy były jakieś zaskakujące dźwięki no i ostatnia scena - tu było naprawdę ciekawie.

Po 3 nie dowiedzielismy sie o ojcu nic.

Po 4 prawdopodobnie fatalny błąd w tłumaczeniu odnośnie mikstury przygotowywanej na końcu gry. W książce o materiałach wybuchowych była notka na temat mikstury wybuchowej i podane dla skladniki (czerwony fosfor i bar) a jak je laczylem to do siebie jednak nie pasowaly. Co gorsza prawidlowymi skladnikami byly dwa zupelnei nie wspomniane nigdzie skladniki. Gdyby nie solucja to bym sobie nie poradzil, no chyba, że metodą prób i błędów ale mozliwosci trochę tam było...

Po 5 za krótka

Ale zagrać naprawdę warto, zwłaszcza dla drugiej części, którą zacząłem wczoraj i od razu tam się dzieje! I to nie mało. Podobnież jest dwa razy dłuższa od poprzedniczki.

BTW kupiłem całą antologię (1,2 i dodatek do dwójki) za 13zł. Gdyby każda gra oferowała rozrywkę na poziomie penumbry za takie pieniądze to nie byłoby piratów :)
8/10
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones