PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714510}
8,6 3 423
oceny
8,6 10 1 3423
Ori and the Blind Forest
powrót do forum gry Ori and the Blind Forest

Piękne arcydzieło

ocenił(a) grę na 10

Jedno słowo, które idealnie oddaje niemal każdy aspekt tej gry: piękna. Pierwsze, co tutaj się rzuca w oczy, to jej przepiękny styl graficzny. Potem przychodzi zachwyt nad piękną, idealnie współgrającą z wydarzeniami na ekranie ścieżką muzyczną. Wreszcie piękna jest tu opowiadana historia, piękne są przerywniki filmowe, piękny i genialny jest świat przedstawiony i design poziomów. Sterowanie bohaterem jest doskonałe, ma się nad nim pełną kontrolę, choć czasem trzeba się nagimnastykować i wcisnąć kilka klawiszy naraz (ponadto z pewnych względów musiałem również wyłączyć skrót windowsowy 5xSHIFT...). Poziom trudności jest niesamowicie wysoki w wielu momentach, automatycznie nasuwa się skojarzenie z grą, w którą chyba łupał każdy za czasów dzieciaka, i w której każdy doszedł maksymalnie do trzeciego etapu :D - tak, mowa o "Królu Lwie". W "Ori (...)" wysoki poziom trudności rekompensowany jest możliwością postawienia niemal w każdym miejscu checkpointa (oczywiście, nie za darmo...). Jest to jedna z tych nielicznych gier, w których śmierć po raz pięćsetny nie powoduje zniechęcenia, lecz wręcz przeciwnie - motywuje do działania "spróbuję jeszcze raz, ostatni..." (osobiście ostatni raz jak sprawdzałem staty ilość wyłapanych przeze mnie deadów dochodziła do 800... Na koniec pewnie było jakieś 900 ;)). Takich gier jest w obecnych czasach jak na lekarstwo... w zasadzie to w ogóle nie ma. A "Ori (...)" jest do tego grą perfekcyjnie wykonaną, dopracowaną w każdym najmniejszym detalu (gra powstawała 4 lata, rośnie nam "indie" Blizzard? :P). Każda minuta spędzona z grą zachwyca. A propos - ukończenie zajmuje ok. 10h, mniej lub więcej w zależności od tego, czy chcemy zebrać wszystkie znajdźki czy nie.
Zakochałem się w tej grze, i to od pierwszego wejrz... uruchomienia. A jeszcze wcześniej zakochałem się w cudownym, magicznym soundtracku (dostępny także na Spotify).
Dla mnie poważny kandydat do gry roku (pewnie i tak wygra GTA 5...), z czystym sumieniem daję pełne 10/10.

ocenił(a) grę na 10
Anubis88

Dokładnie tak jak piszesz, gra jest przepiękna, a tym bardziej soundtrack. Co do ilości deadow w grze i czasu przejścia to kwestia ogrania. Ja grając poraz pierwszy zginąłem chyba 1200 razy, a czas przejścia to coś miedzy 11-12h. Za czwartym razem tylko 63 razy i 3,57h. Fabuła tez jest świetna, nawet trochę smutna i wzruszajaca. pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones