PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611395}
8,0 9 316
ocen
8,0 10 1 9316
Max Payne 3
powrót do forum gry Max Payne 3

Konstrukcja opowieści przez lwią część gry oparta jest na sprowadzeniu gracza do poziomu
hmm - nazwę to "niezaspokojonej niepewności".
Brodzimy... Brodzimy nie do końca wiadomo w czym, a walkę którą toczymy, toczymy przeciw
bliżej niezidentyfikowanemu złu co i rusz dokonującemu poważnych gwałtów grupowych na
zasadach współżycia w "zdrowym społeczeństwie", którego obrońcą staje się nasz bohater.
Fabuła oparta na chaotycznych wydarzeniach to zabieg producenta, który bardzo przypadł mi do
gustu - i moim zdaniem wręcz uratował tytuł gdyż co się z tego wszystkiego wyłania - mamy
widoczne, konkretne zło, które moim zdaniem bije to z poprzednich części na łeb na szyję - jest
wyraźne i pełnokrwiste poprzez swoją tajemnicę. Ze stojącego "za czynem" ewoluowało ciekawie
i w jakiś dziwny sposób do rangi "wreszcie nie zabójców żony Payne'a". Super. Z mojego punktu
widzenia, studio Rockstar było w bardzo trudnej sytuacji. Kontynuować coś co samo w sobie jest
już marką (zbudowaną na dodatek na zupełnie innym szablonie) to temat nie w kij dmuchał. To
tak jakby ktoś porwał się na kontynuację wiedźmińskiej sagi nie będąc Andrzejem Sapkowskim.
Nie umiem ubrać tego w słowa lepiej, jednak wydaje mi się, że w tym co napisałem można
odczytać myśl o którą mi chodziło. Tytuł nie stracił magii. Konwencja złamana. Pięknie

Jordihno

"...zło, które (...) jest wyraźne (...) poprzez swoją tajemnicę." Dla mnie to jest trochę sprzeczność- jak coś jest tajemnicze to nie może być wyraźne :) No i fabuła oparta na chaotycznych wydarzeniach nie jest dla mnie zaletą. Zagmatwanie fabuły, retrospekcje, mnogość organizacji przestępczych, paramilitarnych i jednostek specjalnych bardzo utrudniły mi zrozumienie opowiadanej historii. Co do reszty się zgadzam, mimo zerwania z konwencją znaną z pierwszej i drugiej części, Max Payne 3 ma swój klimat i oferuje coś innego, nowego ale równie dobrego. Tylko szkoda, że zabrakło tłumaczeń dialogów Brazylijczyków, przynajmniej mogło to być jako opcja do wyboru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones