PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862826}
7,0 13
ocen
7,0 10 1 13
Lightmatter
powrót do forum gry Lightmatter

Po ograniu wersji demonstracyjnej byłem sceptycznie nastawiony do tej produkcji. Jednak gdy za kilka złotych zagrałem już w pełną wersję, to mnie nawet wciągnęła. Nadal unikaliśmy cienia, ale w późniejszych etapach zamiast lamp będziemy mieć do dyspozycji nośniki energii kryształów, które mogły być wiązką świetlistej energii połączone ze sobą i w ten sposób oświetlały bohaterowi drogę. Poziom skomplikowania zagadek rósł wraz z kolejną miejscówką, niemniej nie były to łamigłówki, przy których można byłoby się najdłuższy czas zaciąć. Z kolei na samym końcu jest etap zręcznościowy, wręcz platformowy, który wraz z muzyką i tym co wykrzykuje do nas Virgil bardzo mi się spodobał.

Wspomniałem o Virgilu – naukowiec z krwi i kości, któremu głos użyczył growy Hitman, czyli David Bateson. Świetnie zagrana postać. Rzadko w mniejszych produkcjach można spotkać tak świetnie dopracowany voice acting. To właśnie on jest siłą napędowa historii, od ♥♥♥♥♥ dowiadujemy się wielu istotnych informacji na temat niedawnych wydarzeń. Kolejną osobą jest Ellen, której znajdujemy nagrania na temat samego Virgila i tego co robił w ośrodku badawczym.

Plusem jest także muzyka. Jednak, aby cokolwiek słyszeć trzeba mieć słuchawki, gdyż gra za cicho, nawet jeśli w miarę ustawimy opcje audio. Oprawa wizualna na początku mnie irytowała, z czasem przestałem nawet zwracać na nią uwagę i można napisać, że idealnie pasowała do założeń gameplayu.

Przejście gry zajęło mi około 5 godzin. Można oczywiście ją przejść w krótszym czasie. Za pełną cenę jej nadal nie polecam. Kupować ją na dobrych przecenach, ewentualnie na bazarze łowców głów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones