PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844052}
8,9 207
ocen
8,9 10 1 207
Half Life: Alyx
powrót do forum gry Half-Life: Alyx

Obserwacje biedaka

użytkownik usunięty

Pewnie nie dożyję już czasów, że będzie mnie stać na VR i komputer który to wyświetli w płynnej jakości, więc pozostaje mi oglądanie filmików w celu poznania fabuły i modły o część trzecią nie-VR czy dokończenie Project Borealis. Ale wracając do tematu.

Jako widz odnoszę wrażenie, że gdyby z gry pozbyć się zabaw typu na ile sposobów mogę złapać headcraba za nogi i rzucić go przez okno - to samego gampelayu zostaje max parę godzin, trochę tak z tym Alyx nie jest?

Druga rzecz - mam wrażenie, że walka jest mało dynamiczna. Jak porównam te wymiany ognia z Alyx, z tym co się działo w Surface Tensions w jedynce albo w Nova Prospekt w dwójce, to trochę to wszystko jawi się jako prosty shooter, gdzie za cenę realistyki (musimy sami wycelować, przeładować broń itd) trzeba zrezygnować ze staroszkolnych wymogów refleksu i biegania od osłony do osłony.

No i na koniec - dziwne głosy aktorów. Alyx za bardzo dziewczęca, bez tej zadziorności z poprzednich części. Eli nie mówi w charakterystyczny sposób jak dziadek. A G-Man, niby ten sam aktor, a rozmawia jak człowiek a nie jak reptilianin, próbujący udawać ludzką mowę.

Co do fabuły mam mieszane odczucia. Zabawy z czasem, paradoksami itd pasują do serii, ale boli brak Marca Laidlawa. To co miało się dziać w Episode 3 jest niesamowicie dobre i chciałbym kiedyś tego doświadczyć. Oczywiście outro Alyx nie wyklucza wykorzystania wielu elementów z listu Laidlawa, ale wątpię, że będą chcieli to zrobić.

Najważniejsze, że coś ruszyło w Valve :)

ocenił(a) grę na 9

> Pewnie nie dożyję już czasów, że będzie mnie stać na VR i komputer który to wyświetli w płynnej jakości

Bez przesady, minimalne wymagania to Core i5-7500 / Ryzen 5 1600 ; GTX 1060 / RX 580 - 6GB VRAM ; 12 GB RAM

Sam gram na kompie 1080 8GB, 16GB RAM i i7 i gra się na tym naprawdę dobrze.
Problemem może być cena zestawu VR, gram na Oculusie i gra działa naprawdę ładnie.


> Jako widz odnoszę wrażenie, że gdyby z gry pozbyć się zabaw typu na ile sposobów mogę złapać headcraba za nogi i rzucić go przez okno - to samego gampelayu zostaje max parę godzin, trochę tak z tym Alyx nie jest?

Sam gameplay (fabuła) to mniejwięcej 10-12h czyli powiedzmy w ostatnich czasach bardzo standardowy rozmiar singleplayer. Natomiast tego typu zabawy "w jaki jeszcze inny sposób mogę coś zrobić" to jest właśnie część gameplayu w tej grze i w grach VR ogólnie.
Jeśli się tego pozbyć to będzie to zwykły FPS w świecie HL; ale nie jest to konwersja standardowej gry na VR - to jest gra pomyślana właśnie na VR więc wycinanie z niej tego typu rzeczy mijałoby się z celem


> Druga rzecz - mam wrażenie, że walka jest mało dynamiczna.

Niestety sam przechwycony obraz gry i oglądany później na Youtubie nie jest w stanie prawidłowo oddać odczuć z grania.
Sam jak oglądam granie innych myślę sobie - trochę to wolne.
Potem zakładam gogle i BAM! Jestem w samym środku akcji, nagle tyle się dzieje.
Poza tym nawet w wolniejszych momentach (których jest dużo, szczególnie na początku) chłoniesz otoczenie. Tak jak powiedziałem, filmiki na Youtubie nie są w stanie tego oddać.


ocenił(a) grę na 9
peppers1

Co do wymagań to mam podobny zestaw, zaś same gogle zdobyłem za marne 350zł. Myślę jeszcze o dokupieniu trzeciego sensora i można śmigać w większym pokoju. No niestety to jest minus tej pierwszej generacji, a narazie są ważniejsze wydatki, ale quest 2, jedne z lepszych obecnie gogli, jest za 1200-1600.

Co do gry. Jest miodnie, jak to mówią. Bez zbędnych zabawach rozrywka starcza na 12-15 godzin, a to sporo jak na VR. Mechaniki dobrze wykorzystujące możliwości zestawów.
Zbyt dynamicznie być nie może, bo to jednak nie jest typowy FPS i można dostać kręćka. Od strony fabularnej jest dobrze i dla obeznanych z serią, to niezły dodatek. Bliżej HL 3 już raczej nie będziemy.

Grę również oglądałem krótko po jej premierze i na szczęście zbyt wiele już nie pamiętałem, tym bardziej, że do końca nie obejrzałem z przyczyn już mi niewiadomych. Ale jest to totalnie inne wrażenie, być tam i niemal czuć to wszystko. Oby więcej podobnych produkcji.

ocenił(a) grę na 9

Jestem wielkim fanem serii, nawet tak sie złożyło że ogrywałem po raz kolejny wszystkie częsci akurat teraz. I ledwo skończyłem episode 2 to pojawił się news, że dokończono moda do Alyx, który umożliwia ukończenie gry na myszce i klawiaturze. Jak już wspomniałem jestem fanem serii ale nie na tyle by wydawać kilka tys. na VR, żeby to obadać. Więc przy okazji premiery było tylko oglądanie filmikow ale to nie to. Wreszcie jest okazja by to ograć samemu, oczywiście w porównaniu z filmikami z VR widać że wiele elementów jest okrojonych i co chwile postać się blokuje, ale mimo to mozna było tego doswiadczyc na własnej skórze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones