PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624440}
8,9 46 933
oceny
8,9 10 1 46933
Grand Theft Auto V
powrót do forum gry Grand Theft Auto V
ocenił(a) grę na 10
prof_mateusz27

jest bardzo dobra :)

ocenił(a) grę na 8
prof_mateusz27

Rockstar naprawdę się postarał, nie musisz się bać o optymalizację - nie ma powtórki z tego, czego doświadczyliśmy w IV.

ocenił(a) grę na 6
prof_mateusz27

Jeśli mam być szczery, to dopiero dzisiejszy patch sprawił, ze gra jest maksymalnie grywalna na ultra ustawieniach. To co było wcześniej to była porażka.

ocenił(a) grę na 8
rascal0pl

Czyli dobrze zrobię, że kupię dopiero za miesiąc :)

rascal0pl

Rozumiem, że Patche same sie pobierają jeśli zakupie oryginalną wersje gry ?

ocenił(a) grę na 6
prof_mateusz27

Oczywiście.

rascal0pl

Ok, Dzięki

ocenił(a) grę na 9
prof_mateusz27

pobiera się kolega Patch'y i to sporo , mnie już ze 3 giga przybyło odkąd zainstalowałem :P

rascal0pl

Kolejny raz niewidzie napisanego postu.

ocenił(a) grę na 10
prof_mateusz27

Też mam to samo. Odpiszę komuś ale mojej odpowiedzi nie widać. Już kilka razy się złapałem na tym że odpisywałem jeszcze raz a czasami dopiero po kilku dniach pojawiał się mój post.

PaulWright

Nie wiem co filmweb odwala...

ocenił(a) grę na 9
prof_mateusz27

A co tutaj dużo pisać ? Optyma. Jest po prostu ZAJEBISTA !!!!

użytkownik usunięty
prof_mateusz27

Z tą optymalizacją to jest dziwna sprawa, bo na moim gtx 680 jak włączyłam ten wbudowany benchmark, to miałam 60-130 fpsów. Potem zaczęłam sobie jeździć po mieście żeby sprawdzić jak to rzeczywiście działa i średnio miałam 60-70, a na zatłoczonych skrzyżowaniach wahało się między 45-55, natomiast obojętnie gdzie bym nie pojechała i jakie ustawienia graficzne ustawiła, to i tak co jakiś czas są nagłe półsekundowe "chrupnięcia" i jest to odczuwalne.
Nie wiem czym to jest spowodowane, ale jest to uciążliwe przy takiej grze. Oczywiście sterowniki Nvidii pod gta 5 mam wgrane, może kolejny patch to naprawi, bo czytałam na innym forum że nawet ludzie z topowymi kartami jak gtx 980 również mają te "chrupnięcia" i nagłe spadki fpsów nawet do 20.
Ta rzekomo idealna optymalizacja jest mocno przesłodzona.

ocenił(a) grę na 9

Maniaczka horrorów mam wrażenie że my to już sie chyba gdzieś kiedyś spotkaliśmy .....ale wracając do tematu to ja mam ok 75 fps , ale w mieście na zatłoczonych skrzyżowaniach też mi opada

ocenił(a) grę na 9
ROBERTHUNT

dlatego musimy się spotkać na jakimś bezludziu mmmm.....mmmm :P

ocenił(a) grę na 9
ROBERTHUNT

online oczywiście

"ludzie z topowymi kartami jak gtx 980 również mają te "chrupnięcia" i nagłe spadki fpsów nawet do 20"
Ja też tak mam czasem na intel hd4600, na karcie gtx 770 u kumpla również tak samo siada fps na początku, pewnie jest to jakiś błąd gry, wyjściem z sytuacji/rozwiązaniem tego "błędu" na szybko, jest odpalenie przeglądarki internetowej np. z YouTube, odpalenie muzyki i wtedy włączamy grę.

akron

W sumie wystarczy jak teraz patrzę, zwykłe wyjście z gry na pulpit alt+tab a potem wejście znowu, gra po tym działa normalnie i nie klatkuje.

prof_mateusz27

Na zintegrowanej grafice Intel hd4600 gra chodzi bardzo dobrze, oczywiście po wyłączeniu wszystkiego co się tylko da, poza FXAA które warto mieć włączone bo za bardzo nie obciąża komputera, reszta na średnia jakość, niżej już nie ma, rozdzielczość 1280x720. Warto kupić tą grę, bo nie ma dużych wymagań, dobrze dopracowana fabuła i jest świetną rozrywką. Czekam na GTA VI i na pewno kupię, jeśli tylko utrzyma obecny poziom.

Jeśli już posiadasz grę GTA V napisz jak możesz, jakie masz wrażenia z gry i czy było w ogóle warto.

ocenił(a) grę na 9
prof_mateusz27

Z mojego PS3 chyba ostatnie soki wyciska ale i tak zasuwa jak mały samochodzik ;)

iraz75

Ważne, że gra się odpala i możesz sobie pograć w świecie GTA V :), z moim Intel hd4600 nie jest aż tak różowo, gra niby chodzi poprawnie, jednak muszę dokupić sobie jakąś graficzną kartę, wtedy na pewno będzie płynniej.

ocenił(a) grę na 9
akron

Nie wiem jak na kompie, jedynie w co grałem na PC to w San Andreas. Ponoć GTA IV jest źle zoptymalizowane, na konsoli spoko chodzi.

prof_mateusz27

Dowiedziawszy sie, ze gra jest za free, sciagnalem ja. Moj laptop ma swoje lata i nie jest kozakiem. Dla porownania, GTA IV zarywalo mi mocno (gra z 2008), LA Noire tez nie nalezala do trojboistow. A takie GTA V... smiga jak odrzutowiec! Optymalizacja jest tak skonstruowana, ze po prostu tekstury laduja sie wolniej albo z opoznieniem, ale serio nawet na niezbyt kozackim sprzecie da sie w to milo pograc :)

ocenił(a) grę na 7
Bruce_Lee

Dokładnie, mam to samo. Mam 9-letniego laptopa, który w momencie zakupu był klasą średnią (i3 2,4GHz/HD8750M-2GB/ 4GB). Od momentu wydania, przez 7 lat nawet nie myślałem o kupnie tej gry, bo byłem przekonany, że i tak mi nie pójdzie, skoro wcześniejsze tytuły mi się cięły. Kupiłem w tym roku (jeszcze zanim była za darmo) i zainstalowałem z przeświadczeniem, że marnuję tylko czas, bowiem i tak mi nie pójdzie... Tymczasem gra śmiga płynnie mając jeszcze sporo zapasu na karcie graficznej (wg paska w ustawieniach) i bez przesadnego grzania procesora!!! I to prawie bez żadnych przycięć - poza tym klatkowaniem raz na kilka minut, o którym piszą wszyscy powyżej. Zmarnowałem 7 lat na życie w niewiedzy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones