PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744396}
8,4 1 114
ocen
8,4 10 1 1114
Final Fantasy VII Remake
powrót do forum gry Final Fantasy VII Remake

3 gwiazdki dla sound designu. 2 dla prezentacji.

0 za kpiarską próbę agresywnego zmonetyzowania nostalgii. Za pozbycie się narracji pokochanej przez miliony na rzecz metanarracji niesionej przez scenariusz pokroju "shonen anime klasy C", dokładnie tak jak to uczynił Disney ze Star Warsami.

ocenił(a) grę na 2
marekwietecha

Ja osobiście nie grałem w oryginał. Poprostu nie miałem dostępu, a jak już później miałem to już byliśmy kilka generacji do przodu.

Ogólnie nie jestem fanem jRPG (szczególnie jeśli jest to turowa rozgrywka), ale dałem szanse bo gra byla za darmo w PSN+, no i po namowach od kolegi dałem się skusić.

Moje wrażenia po pierwszej godzinie: wow super sie gra, wygląda świetnie, muzyka rewelacja - robie platynę

ok rozdziału 7-9 już byłem średnio poirytowany, że wszystko jest rozciągnięte do granic. W tej grze najwięcej jest czekania... czekania aż w końcu bohater wciśnie przycisk, bo z jakiegoś powodu trwa to 5 sekund, albo przejdzie przez dziure w ścianie, po to by przebiec 7 km pustego korytarza by dojść do kolejnej dziury w ścianie.

misje poboczne - jakiś żart. albo chodzenie w tą i spowrotem korytarzami, albo bardzo beznadziejne QTE mini gierki.

Najlepsze w grze były same walki, ale do czasu, bo te potrafiły być też całkiem nudne.

Ostatnie 3-4 rozdziały doprowadzały mnie do furi, ale mimo to nie omijałem filmików itd żeby móc śledzić główny wątek... I żałuje. Absolutnie nic bym nie stracił. Jestem wkurzony troche na siebie, że nie umiem zostawić gry w połowie, bo z jakiegoś głupiego powodu muszę dokończyć jak już zaczne.

2/10 - strata czasu
+1 za muzykę
+1 walkę

dał bym +1 za grafikę, ale za dużo jest miejsc gdzie tekstury są tak niskiej jakości że Quake 3 miał lepszą.

ocenił(a) grę na 3
arte_nm

Haha dokładnie - pierwsza godzina gry to najbardziej słodkogorzki fragment, bo twórcy poczynili w nim najmniej zmian względem oryginału - w historii, postaciach, dialogach i tempie akcji. Praktycznie 1 do 1, oprawione nową prezentacją i mechaniką. I to właśnie jest wizja rimejku, którego nigdy nie dostaniemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones