PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608609}
7,9 5 753
oceny
7,9 10 1 5753
F.E.A.R.
powrót do forum gry F.E.A.R.

Ahh, "S.T.R.A.C.H. Pierwszy" miał klimat, intrygująca historię, można było przy nim kilka razy podskoczyć w fotelu, ale przede wszystkim oferował soczystą rozwałkę z sypiącym się tynkiem, kurzem i latającymi iskrami doprawioną najlepszym slo-mo w grze video ever. W dodatku żołnierze repliki, z którymi walczyłeś posiadali świetne AI i byli godnymi przeciwnikami. Pierwszy dodatek Extraction Point był rozczarowujący, schematyczne straszenie na przemian z mało wciągającą akcją, drugi - "Perseus Mandate" za to okazał się dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem i przypomniał mi czas spędzony przy oryginalnej części. Tymczasem, "Fear 2" zawiódł mnie prawie na całej linii - pojawiła się jakaś konsolowatość, dużo otwartych przestrzeni, MECHY(??) zniknęła gdzieś radosna rozwałka, a wszystko zaczęło bardziej przypominać sztywny gameplay z jakiejś gry wojennej, typu strzel i schowaj się za rogiem. Ogólnie gdzieś zniknął "strach". Z tego co widziałem z gameplaya 3ki to tam nie będzie już go w ogóle.

ocenił(a) grę na 8
Krolik_Pudding

klasyka gatunku... jednak nie zgadzam się z tobą co do extr. point, myśle że dodatek również trzymał poziom :)

Krolik_Pudding

Dla mnie ta gra w ogóle nie była straszna. Była tylko efektowna. Ani razu nie podskoczyłem ani nic z tych rzeczy. Owszem efekty audio i video stały na wysokim poziomie tak jak bardzo dobre AI przeciwników. Jednak dla mnie nie była to strasznie rewelacyjna gra.

drenz

Kwestia dobrego udźwiękowienia, ja grałem na słuchawkach. Nie wyobrażam sobie żeby nikt kto się nie wciągnął w gameplay nie "podskoczył" na słynnej scenie z drabiną:)

ocenił(a) grę na 10
Krolik_Pudding

Ja podskoczyłem także na początku gry gdy Paxton Fettel wyskakuje zza winkla ze sztachetą;) A w akcji z drabina również, no i jeszcze w kilku innych momentach.

drenz

ze strasznych gier polecam "Amnesia: Mroczny Obłęd"
W tej grze nie ma broni.
moim zdaniem 10x straszniejsza niż fear.

ewentualnie podobne gry > Penumbra: The Black Plague

Fuck_Tyler.com

jasne, że są straszniejsze gry niż F.E.A.R. - w końcu to głównie dynamiczny FPS.
Amnesię mam w planach, podobnie jak Pneumbrę;)

Krolik_Pudding

"pojawiła się jakaś konsolowatość"

czy w ogóle można odpalić tą grę (fear 2) w rozdzielczości 1280 x 1024?
bo jak grałem w demko to była tylko panorama.... 16:9 :/

ocenił(a) grę na 10
Fuck_Tyler.com

Można. Sam posiadam taki monitor i nie miałem żadnych problemów z grą w 1280x1024. Mówię o finalnej wersji. Dema nie testowałem.
Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
Krolik_Pudding

Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Co do klimatu w grze to sprawia iż zostajemy przerażeni w momentach, których się tego najmniej spodziewamy, nie tak jak Resident evil czy Dead Space. W dodatku efekty sprawiają, że boimy się tu nawet własnego cienia :O
Muzyka w grze to drugi aspekt, który sprawił iż gra w pełni zasługuje na ocenę najwyższą.
Nathan Grigg <3

użytkownik usunięty
Krolik_Pudding

Nawet po tych pięciu latach gra wciąż wygląda efektownie- b. dobra gra świateł i cieni, rewelacyjny slo-mo no i oczywiście sycąca wymiana ognia. Przeciwnicy potrafią korzystać z osłon w postaci różnych elementów otoczenia a nawet próbują gracza flankować. F.E.A.R. jest bez wątpienia jednym z najlepszych fps-ów jakie dotąd powstały - zapewne wszyscy się tu ze mną zgodzą ;)

ocenił(a) grę na 10
Krolik_Pudding

Mam już 23 lata i siedzę w tym od samego początku istnienia pc-tów i oczywiście gier tego typu. Można powiedzieć, że jestem koneserem i kolekcjonerem tego typu gier i uważam, że jest to pewnego rodzaju przełom - tak, jak kiedyś był nim Unreal, później HL-1...teraz FEAR..... ludzie, ale cudo. Ta gra potargała mi mózg i zmieniła go nieodwracalnie, skończyłem i od razu zacząłem od nowa. Boję się tak samo!

tomucho77

Przeszedłem dwójkę i trójkę. Teraz próbuję zdobyć jedynkę. Jeśli masz egzemplarz do sprzedania daj znać.

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Mam oryginał którego w życiu nie sprzedam ! na allegro szukałeś ?

tomucho77

Owszem, jest tam jeden i czekam. A jakby poszło nie tak da się wypalić na płytkę?

ocenił(a) grę na 10
grzegorz_cholewa

Tak da się szukaj obrazów w formacie ISO na torrentach.

ocenił(a) grę na 8
tomucho77

O wiele straszniejsze od "F.E.A.R." z gier FPP były Blood 1996, Thief 1998, System shock 2 1999,
Alien vs predator 1999, Clive Barker Undying 2001 :):):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones