PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656008}
8,2 10 908
ocen
8,2 10 1 10908
Cyberpunk 2077
powrót do forum gry Cyberpunk 2077

Powiem tak: jeśli ktoś wykłada 200ziko na grę, wyczekuje aż do premiery miesiącami (przekładana czterokrotnie) i chłonie materiały promocyjne tylko po to by zobaczyć produkcję która jest niegrywalna, to ma prawo do niezadowolenia i dziwi mnie to jak co po niektórzy tutaj ich usprawiedliwiają, bo takie sytuacje nie powinny w ogóle mieć miejsca. Marketing CD Projektu oparty był na dewizie: "coming when it's ready", a gdy przekładano premierę ludzie sami pisali: "lepiej niech wydadzą grę później to przynajmniej ją dopracują" - i co się stało? Wersja konsolowa gotowa nie jest, na PC trochę lepiej ale nadal jest dużo do doszlifowania, internet zalany memami - zaufanie graczy stracone. Szkoda, ale to było do przewidzenia. Trzeba poczekać parę miesięcy aż wszystko zostanie połatane, a ci z Was którzy składali preordery i się zawiedli niech mają naukę na przyszłość. Remember: no preorders.

Połowa się pruła o przekładaną premierę, druga połowa robiła sobie nadzieję że na takim przekładańcu dopracują grę - rezultat jest jaki jest, i ludzie nie powinni tego w żaden sposób usprawiedliwiać jeśli nie chcą by takie akcje się powtarzały. Szczerze: ja uważam że oni to wszystko poprawią i że za parę miesięcy to będzie porządna gra (Wiedźmin też miał swoje problemy), po prostu teraz będzie problem z odzyskaniem zaufania ludzi, bo CD Projekt w ciągu dwóch dni z najbardziej lubianej przez graczy firmy przeistoczył się w oczach konsolowców w bandę oszustów. Tak długo, jak Redzi będą wypuszczać dobre gry - a przynajmniej nie będą powtarzać tych samych błędów - to ludzie i tak będą kupować i grać, tylko tyle, że z większą dozą ostrożności. Ja im życzę wszystkiego dobrego, ale overhype tym razem po prostu ich przerósł.

ocenił(a) grę na 6
Sportwell

Zgadzam się z tą opinią, tylko nie jestem do końca pewien czy gra jest w stanie zostać w pełni naprawiona na obecnej generacji - zważywszy na to, że pewne nazwijmy to "braki optymalizacji" mogą wynikać nie tylko z dużego świata vs słaby 7 sprzęt, ale mogą być inherentną cechą samego silnika, którego to nie da się zoptymalizować tak by gra wyglądała na ps4 i xbox zdecydowanie lepiej.

ocenił(a) grę na 7
NeVrea

W tej chwili najwięcej zależy od podejścia graczy, bo nic nie możemy zdziałać. Ja nie tylko nie miałem wysokich oczekiwań, ale założyłem że gra prawdopodobnie jest przehype'owana - widoczne glitche na materiałach promocyjnych też nie nastrajały optymistycznie, zwłaszcza że premiera była przesuwana już kilka razy. Teraz najlepiej jest odstawić tą grę na bok i wrócić do niej za pół roku aż zostanie połatana. To, czy to zadanie się Redom uda, to już wielka niewiadoma. Życzę im najlepszego, ale nie żywię jakichś nadziei - tak jest bezpiecznie. Oczekiwania zbyt często prowadzą do rozczarowań. To jest jedna z najbardziej wyczekiwanych gier w historii a jej optymalizacja na konsolach jest nie do przyjęcia.

ocenił(a) grę na 5
Sportwell

Musieliby zaorać cały silnik i ją stworzyć od podstaw, żeby była 10/10. Ta gra jest pusta i płytka, powiedziałbym, że bugi póki co wręcz działają na jej korzyść, bo maskują ten fakt.

ocenił(a) grę na 7
celebes

Brak interakcji z otoczeniem to na pewno mocny cios dla immersji...

ocenił(a) grę na 5
Sportwell

SPOILER

Przed jedna z misji z Jackim rozmawiamy z barmanka i ona mowi, ze jest tradycja, ze jak ktos zginie na akcji to nazywaja drinka jego imieniem. Pozniej wiadomo co sie dzieje i mozemy pogadac z ta barmanka na ten temat i ona mowi ze dodali takiego drinka na jego czesc... oczywiscie jak wezmiesz z nia handel to nie ma go do kupienia. Takich niedociagniec i zmarnowanych potencjalow sa w grze setki.

ocenił(a) grę na 7
celebes

Trochę mnie to martwi. Psychologicznie byłem przygotowany na to, że skoro to sandbox, to że błędów i glitchy się nie uniknie (seria The Elder Scrolls już mnie przyzwyczaiła do pewnych abstrakcji), ale tutaj trochę popłynęli. Wydaje mi się, że to nie jest kwestia braku precyzji ale bardziej działania pod presją czasu. Ludzie harowali jak woły, ale to na górze podjęto złe decyzje.

ocenił(a) grę na 5
Sportwell

Zaślepiła ich chciwość, chcieli się koniecznie załapać na ostatnie święta ze starą generacją konsol.

ocenił(a) grę na 7
celebes

Na to wygląda. Kryli się z pokazami gry z PS4 i XONE, pokazywali jedynie materiały z PC. Zrobili ludzi w bambuko i to grubo.

ocenił(a) grę na 5
Sportwell

Gra nie spełnia podstawowych wymagań, żeby zaliczać ją do jednej z najlepszych produkcji ostatnich lat. To może być bardzo dobry tytuł, ale pewnych rzeczy się nie odzobaczy, pewnych mechanik się nie naprawi.

ocenił(a) grę na 7
Qjaf

Nie miałem kosmicznych oczekiwań: chciałem tylko otwartego świata z odrobiną immersyjnej interakcji z otoczeniem, dialogów i questów w stylu Fallouta New Vegas, możliwości rozwoju postaci jak w typowym RPG i ciekawej eksploracji. Przekonam się o tym jednak dopiero w lutym lub marcu - niech ją połatają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones