PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656008}
8,2 10 967
ocen
8,2 10 1 10967
Cyberpunk 2077
powrót do forum gry Cyberpunk 2077

Genialny zwiastun!!!!!!!!!!!!!nie moge sie doczekac!!!!!!!!!!!!!!

Kusiu_2

muzyka świetna i bardzo klimatyczna.

Kusiu_2

Pierwsza gra od paru lat w którą wiem na 100% że zagram i na 95% że kupię sobie dla niej w 2014 nowego PC / konsolę. Dawno nie byłem tak czegoś pewny...
Wygląda jak nowy Deus Ex, czuć ją GitSem - gra w ogóle nie oryginalna, prawie podróbka. Co z tego! JUŻ JĄ KOCHAM! Nie wiem jak zła musiałaby się okazać, żebym ocenił ją na ósemkę...

rover4fun

Gra ma sie pojawić w 2015 widzieliśmy pare statycznych zdjęć zero gameplaya a Ty mówisz już że w ogóle nie oryginalna i że podróbka !? WTF ?
O co chodzi ?

Psyhe

Wiedziałem , że ktoś się czepi... Nie chodziło mi o grę samą w sobie, tylko o to, co widzieliśmy na zwiastunie oczywiście...
Wiesz mniej o co chodzi z serią tytułów Ghost in the Shell? Widziałeś Human Revolution? Czy widzisz jakiekolwiek luźne powiązania ze zwiastunem 2077?
Wiesz, bo ja jak widzę obraz A i moje pierwsze odczucia to skojażenia z obrazem B, to obrazu A nie mogę nazwać oryginalnym, bo "już to gdzieś widziałem". - i o to mi z tym brakiem oryginalności chodziło... Podróbka? - Nawet jak gra okaże się podróbką, jest w moim typie i już ją kocham i będę kochał w 2015 i raczej nie ocenię jej niżej niż 8/10. Mam nadzieję że wszystko jasne.

rover4fun

OK no ja rozumiem że chodzi o te podobieństwa i to nie będzie coś co jest czymś ewidentnie praz pierwszy zaprezentowanym światu ale pomimo to nie nazwałbym jej natenczas "podróbką"
Podróbkę to masz wtedy jak w europie wychodzi diablo 3 a w chinach już grają w diablo 5 :)
A to że gra się dzieje w takim uniwersum które już znamy i które już zostało użyte np: Deus nie znaczy że podrabia te gry !
Zresztą cza poczekać na mechanike i gameplay może Redzi szykują coś co bedzie nowością !
No i ile jest gier na PC tego typu ? dwie ? pięć ? a Ty od razu podróbka , nie chcesz żeby takie gry powstawały?
Moim zdaniem nietrafnie to określiłeś !
Pozdro

Psyhe

Obecnie mamy taki deficyt produkcji z gatunku cyberpunk, że dwie, całkiem odmienne gry mogą się wydawać być swoimi lustrzanymi odbiciami. Tak dla przykładu - gdyby istniały tylko dwa fpsy - Call of Duty i Far Cry 3 twierdzilibyśmy, że są ze sobą bliźniacze niemalże, bo przecież tu i tu mamy widok ze spluwą z pierwszej osoby :) Identycznie - Deus i Cyberpunk mogą mieć wspólny jedynie temat "ulepszania ciała" :) Imo nawet ten krótki teaser pokazał, że gra REDów ma całkiem inny klimat, ale to tylko 3 min :)

rover4fun

Ja odnotowuję najwcześniejszą wizualizację cyberpunka jako "Blade Runner" :) Ale nie twierdzę, że Ghost in the shell to zrzynka, bo to jest pewna dziedzina S-F, która ma cechy charakterystyczne dla gatunku. Cyberpunk może nas zaskoczyć, tak jak zrobił to Wiedźmin. A Wiedźmin też nie jest przecież w 100% oryginalny - wpisuje się w ramy fantasy zapoczątkowanego przez mistrza Tolkiena. Czy to odejmuje mu chwały? Jasne, że nie :)

Koshara

Jak głupio by to nie brzmiało, żywię pewne nadzieje, że Cyberpunk to będzie taki ulepszony Wiedźmin w innych realiach;)

rover4fun

Ja osobiście nie widzę ŻADNYCH powiązań między tą produkcją a serią deus ex czy ghost in the shell. No może oprócz tego, że wszystkie to cyber punk ale to jest nurt ideologiczny więc wykorzystanie go nie świadczy w żadnym wypadku o kopiowaniu czegokolwiek.

rover4fun

Poniekąd masz rację;) Ale tylko poniekąd. Gra jest wzorowana na klasycznym systemie RPG Cyberpunk (papierowym jakby ktoś nie ogarnął) z lat 80 jeśli się nie mylę. Zresztą Deus Ex czerpało z tego systemu pełnymi garściami;)
Więc jak już to wszystkie 3 tytuły są kalką papierowego RPGa;)

Kusiu_2

Poczekać można. Polacy coraz lepiej radzą sobie w branży. ;)

Kusiu_2

A gral z was kros kiedys w Cyberpunka???bo ze wszystkich wypowiedzi ktore przejzalem to niekoniecznie...

Kusiu_2

ja grywałem często w Cyberk Punka 2020. Ze względu na grę CP2020 oraz genialnego trailera, pokładam wszelkie nadzieje w tej grze...

Rywciu

CB2020 i Wampir - Maskarada - dwa ulubione :) Odkładam kasę na nowego kompa xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones