PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608120}
7,3 1 515
ocen
7,3 10 1 1515
Colin McRae Rally 2005
powrót do forum gry Colin McRae Rally 2005

8/10

ocenił(a) grę na 8

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony piątą częścią serii Colin McRae. Myślałem, że czwórka zostanie moją ulubioną, a jednak piątka nawet podwyższyła poziom.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być podobne, do czwórki, ale moim zdaniem Codemasters (poza nieudaną trójką) fajnie wyłapywało braki z poprzednich części i nadrabiało je lub usprawniało w kolejnych.

W czwórce nie widziałem zbyt wielu rzeczy, które wymagały poprawek, ale faktem był dość nudny tryb kariery. Mieliśmy kilka rodzajów mistrzostw do wyboru i w każdych z nich wiedzieliśmy jakie trasy nas czekają. Poza tym poziom trudności był naprawdę łatwy (z drobnymi wyjątkami). Tutaj natomiast postawiono na zróżnicowanie. Każde mistrzostwa mają swoją unikalną "rozpiskę" tras. Oczywiście, odcinki będą się powtarzać, w końcu nie ma ich nieograniczonej liczby. Ale już samo to nie pozwala się tym za szybko znudzić. Ponadto, miałem wrażenie, że gdzieś w połowie kariery, niektóre mistrzostwa na najwyższym poziomie trudności w końcu faktycznie zaczęły stawiać jakieś trudności... gra wciąż jest zbyt łatwa i stąd nie mogę jej przyznać lepszej oceny, ale samo zróżnicowanie rajdów powoduje, że nieco trudniej o proste zwycięstwa.

Co do sterowania, osobiście nie mogę się przyczepić. Prawdę mówiąc, sterowało mi się nawet lepiej niż w poprzedniku mimo, że różnice nie są zbyt wielkie. Dalej podobać może się to, że tak naprawdę każde auto prowadzi się nieco inaczej. No i rzecz jasna, każda nawierzchnia wymaga innego podejścia do sterowania, a to już wymaga pewnej wprawy.

Kariera tym razem jest najdłuższa ze wszystkich, ale udało mi się ją dokończyć bez większego znużenia, a poza tym wygrać również tryb mistrzostw z Colinem McRae (tutaj trochę mnie tylko zaskoczyło, że nie było nam dane ścigać się we wszystkich krajach, a tylko w sześciu).

Fajnie, że dodano Niemcy, bo tamtejsze odcinki wnoszą pewien powiew świeżości. Niemniej, choć reszta tras jest bardzo często odświeżoną wersją tych z poprzedniej części, to i tak na nudę nie można narzekać - udoskonalenia faktycznie widać. Miałem wrażenie, że wszystko jest jeszcze bardziej realistyczne niż w czwórce.

Ogółem rzecz biorąc, to moim jedynym mankamentem jest chyba zbyt łatwy poziom trudności, mimo tego, że uważam, że i tak jest nieco trudniej niż w czwartej części. Gdyby nie to, oceniłbym tę grę jeszcze wyżej.

Moja ocena: 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones