PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681318}
8,1 17 621
ocen
8,1 10 1 17621
Assassin's Creed IV: Black Flag
powrót do forum gry Assassin's Creed IV: Black Flag

Nigdy nie grałem w żadną część tej gry, a postanowiłem spróbować, więc mam do was pytanie od której części zacząć? Czy od najnowszego Syndicate czy może Brotherhood czy Black Flag. Chce powiedzieć że nie jestem pewien czy pierwsze części nie będą zbyt "staro" wyglądać . Liczę na pomoc.

ocenił(a) grę na 9
Navarog_Lepaczek

Jeśli masz zamiar przejść wszystkie części Asasyna - zacznij klasycznie od pierwszej części.
Jeśli jednak nie wiesz czy będziesz chciał grać w nie wszystkie i czy Ci się spodoba - wybierz drugą część.
Broń Cię Boże nie zaczynaj od którejś z częśći które wymieniłeś - nie zrozumiesz kompletnie fabuły, a i rozgrywka i całe mnóstwo smaczków Cię ominie przy takim skoku. Chronologiczność! To tak jakbyś chciał zacząć oglądanie Star Wars od Zemsty Sithów :D

ocenił(a) grę na 8
iamhardkor

star wars to akurat były kręcone niepokolei :P Black Flag chyba najlepsze potem Brotherhood Syndicate na końcu tak bym od najlepszej do najsłabszej uszeregował

ocenił(a) grę na 9
marcin_lendzion

Chodziło mi o chronologiczność i kolejność, z jaką gry(filmy) są wypuszczane, nie kolejność chronologiczna w danych uniwersach

ocenił(a) grę na 8
iamhardkor

czaje

ocenił(a) grę na 8
marcin_lendzion

4 najlepsza ? Nie kpij :)

Dwójka to zdecydowanie najlepsza część Asasyna.
Jedynka dała nam oryginalność, pomysły, klimat, fajną epokę średniowiecza i ładne miasta.
Dwójka prócz ciekawych pomysłów, klimatu, interesującej epoki i ładnych miast dodała świetną fabułę i więcej skradania.
Kolejne części nie były już tak udane. Raz, że nie trafiały do mnie epoki jakie oferowały dając przeważnie XVIII wiek.
To jeszcze co raz mniej było w nich Asasyna z prawdziwego zdarzenia, skrytobójcę, a więcej nawalanki.

Tak oceniam serię:

Assassin's creed 1 2007 - 8,5

Assassin's creed 2 2010 - 9,5

Assassin's creed 3 2012 - 7,5-8,0 w porywach

Assassin's creed 4 2013 - 8,5 Ta część mogłaby nie nazywać się Assassin's creed.
Jak miałbym ocenić 4 część pod względem ile ma wspólnego z Asasynami ukazanymi nam w 1 i 2 max 7,5 dałbym.

Assassin's creed Unity 2014 - 7/10 Zmarnowany potencjał. To mogła być udana część.
Do tego gra wydana o co najmniej pół roku za szybko, byleby tylko zmieścić się z premierą.
Dopiero po patchach gra jest grywalna.
Kpina jak ta firma odcina kupony i wydaje średnio co roku kolejne części co raz słabsze zamiast wstrzymać się i
dać po na przykład po 3 latach przerwy lepszą i bardziej dopracowaną grę.

Assassin's creed Syndicate 2015 - 7/10

Jedno trzeba przyznać. W całej serii świetnie wyglądają miasta i dość szczegółowe w detale są wnętrza budynków.

Dobrze prezentuje się w zapowiedziach Assassin's creed Origins.
Trafili z epoką po raz trzeci w moje gusta po 1 i 2. Starożytny Egipt może mieć wspaniały klimat.
Przypomina się Tomb raider 1 (3 etapy) i cały Tomb raider 4.
Ma być wielki otwarty świat. Eksplorowanie terenu łącznie z jaskiniami.
System walki podobny do Wiedźmina 3. I dość rozbudowane drzewko rozwoju postaci.
Oby to wypaliło, bo ta seria prócz 1, 2 i ewentualnie 4 nie prezentuje się zbyt dobrze.

ocenił(a) grę na 8
Navarog_Lepaczek

Ja nie przepadam specjalnie za tą serią, w czwórkę zagrałem, bo lubię pirackie klimaty i bardzo mi się spodobała, nie miałem raczej problemów ze zrozumieniem fabuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones