PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856605}

Małżeństwo po indyjsku

Indian Matchmaking
6,5 478
ocen
6,5 10 1 478
Małżeństwo po indyjsku
powrót do forum programu Małżeństwo po indyjsku

Ciekawy program, warto obejrzeć. Jednak trzeba mieć na uwadze, że większość aranżowanych małżeństw poznaje się USA i każda ze stron ma wolną wolę, czy chce w to małżeństwo wejść czy nie. Kilka historii ma miejsce w Indiach i tam już sytuacja wygląda inaczej, przykładem jest chłopak który zaręcza się z dziewczyną Udaipuru. Zgoda jego jest tylko pozorna bo i tak o wszystkim decyduje toksyczna matka, a młodzi tak naprawdę nie mają nic do powiedzenia. Ogólnie film aranżowane małżeństwa chwali, gdyż zdaniem autorów dają one całkiem pomyślną prognozę na przyszłość, jednak jestem pewna , że rzeczywistość w Indiach, zwłaszcza w tych biedniejszych jest zupełnie inna. Wylukrowany dokument, mimo to warto obejrzeć.

ocenił(a) program na 4
Aniast_filmweb

Podobno ciekawą alternatywą dla tego programu jest dokument A SUITABLE GIRL, również na Netflixie. Ostatnio również w reklamie Dove pokazano, jak dla wielu kobiet w Indiach swatanie to proces traumatyczny.

Aniast_filmweb

Mnie trochę ten serial przypomina Tindera albo inne portale randkowe, więc samo "zaaranżowane małżeństwo" tak mnie nie mierzi, bo swatka podaje ci kandydatury, jak np: na Tinderze, spotykacie się, może nie wyjść, i tyle. Natomiast obawiam się, że to tylko serial i w wielu kulturach, w których ten proces wciąż się odbywa, ludzie rzeczywiście nie mają wyboru, a te małżeństwa trwają do śmierci, bo partnerzy nie są nauczeni odmowy, nie chcą przynieść wstydu rodzinie itd. Albo po prostu nie chcą być sami.

DagnaMara

Doszłam do momentu z toksyczną matką i jestem przerażona, kobieta uśmiecha się jednocześnie mówiąc synowi: "jak się nie zdecydujesz na jedną z trzech, to wybierzemy za ciebie". Facet ma 25 lat, moim zdaniem ma jeszcze czas, żeby znaleźć miłość, ale co tam, matki to nie obchodzi. Po minach tych koleżanek od kawek widać było, że jej zachowanie nie jest normą. No i to traktowanie synowych, mój dom - moje zasady, to jak ten starszy syn przychodził do niej i mówił jej cechy małżonki, które ONA ma dla niego zmienić. Jestem pewna, że ta pierwsza synowa ucieknie z tego domu po kilku latach pod osłoną nocy, wyjedzie z kraju, a potem będzie chodziła do końca życia na terapię (moim zdaniem tego nie da się wytrzymać bez urazów na psychice). I ani te wszystkie sari ozdobione złotem i wyszywane klejnotami czy perłami, ani te wszystkie tiary, naszyjniki, pierścionki, bransoletki, które teściowa chowa w wypoczynku, nie zrekompensują tej toksyczności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones