Zadzwoń do Saula (2015-2022)
Zadzwoń do Saula: Sezon 6 Zadzwoń do Saula Sezon 6, Odcinek 13
Odcinek Zadzwoń do Saula (2015-2022)

Saul Gone

1h 10m
9,2 1 358
ocen
9,2 10 1 1358
Zadzwoń do Saula
powrót do forum s6e13

A ja nie będę cukrował tak jak wszyscy po obejrzeniu finału i stwierdzam, że mając 2 lata na nakręcenie ostatniego sezonu, wszystko zostało spłycone i pokrojone. Cały wątek Gene'a, jego złapanie i ta ''chęć'' poddania się i wręcz wydania w ręce policji była naciągana. Zamiana 7-letniego wyroku na 86-letni pod pozornym odzyskaniem ''relacji'' z Kim? Tej relacji już nie ma, a ona sama już nic nie zdziała. Jimmy zgnije i umrze w więzieniu. On się nie zmienił, on taki pozostanie. Kim zrobiła z siebie zbyt dużą ofiarę w tym wszystkim. Jimmy to Jimmy, albo go ktoś akceptuję takim jakim jest albo nie. Kochaj albo nie kochaj w jego przypadku, nienawidzić się go nie da. Szkoda, bo mogło to się potoczyć w zupełnie innym kireunku, gdyby Kim od niego nie odeszła. Wyolbrzymienie śmierci Howarda do niebotycznego załamania nerwowego i ucieczki oraz odkupienia wszelkich win jest dla mnie wciąż naciąganym zbiegiem wydarzeń - fakt Howard zginął, nie zasłużył na to, ale święty też nie był. Gdyby Kim prawdziwie kochała Jimmy'ego nie odeszłaby od niego. Ona sama chciała Howarda pogrążyć i po części to ona do tego doprowadziła, ALE albo kochasz Jimmy'ego albo nie, prosta sprawa. Spłycony wątek i naprawdę te zakończenie mogło iść w zupełnie innym stylu i może nie w formie potężnego happy endu, ale widać, że czy to Walter czy Jimmy musieli z góry skończyć marnie. Walter zginął jeszcze odkupując swoje winy, Jimmy zgnije w pierdlu. Jedynej postaci, której udało się uciec był tylko niezrównoważony psychicznie Jesse. Szkoda, mega szkoda, bo mogło to pójść kompletnie inaczej, a tak mamy szablonowe zakończenie przestępca - złapanie - więzienie - zgnicie w więzieniu/śmierć. Nic nowego

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_281

Ja jestem zadowolona z zakonczenia, ale rownoczesnie rozumiem twoj wpis:-) Mam takie same odczucia Jesli chodzi o wyolbrzymianie meczarni Kim. Tez nie wierze w przemiane Saula w Jimmiego, ale kurcze, jakos sie godze z tym zakonczeniem i jestem zadowolona:-) Wydaje mi sie, ze sprawnie to zakonczyli no i patrzac na postac Saula , jednak zasluzyl na wiezienie. Nie bylo innej opcji.( swietny watek z powrotem Marie i jej monolog).
Jedynie mogliby jeszcze do kicia wsadzic Jessiego, bo tez zasluzyl.

ocenił(a) serial na 8
Donarek

Z drugiej strony, gdyby Jessego wsadzili do kicia również to nikomu nie udałoby się uciec/ przeżyć w całym uniwersum praktycznie. No dla mnie zakończenie całego wątku średnie, liczyłem chociaż, na to, że być może dialog pomiędzy Kim a Jimmym zakończy się w stylu: Kocham Cię, zrobię dla Ciebie wszystko co tylko będę jeszcze w stanie, a to tylko takie przyjście, bo przyjście i nie wiadomo o co w tym chodziło tak naprawdę. Postać Kim nie odegrała praktycznie żadnej roli w końcówce, a mogłoby być o wiele, wiele ciekawiej, trudno

ocenił(a) serial na 8
Donarek

Wara od Jessiego :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones