PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871815}
6,3 23 657
ocen
6,3 10 1 23657
4,0 8
ocen krytyków
Zachowaj spokój
powrót do forum serialu Zachowaj spokój

Może taka jest moja ocena, ponieważ najpierw przeczytałem książkę, ale ekranizacja jest na takim poziomie, że nawet nie warto się po nią schylać.

Główni bohaterowie zamienieni tzn. w książce głównym bohaterem jest mąż, a w serialu matka - po co taka zmienia w ekranizacji? Co miało to wnieść?
Tak samo w przypadku policjantów, ale dobra.
Wątki i ludzie inaczej pokazani niż w książce, bezsensowny zabieg. Dodawanie wątków czy powiązań, które nic nie wnoszą i nie mają żadnego znaczenia dla historii to strata czasu i po prostu liść na twarz ludzi, którzy przeczytali książkę pana Harlana.

Twórcy okroili wątki z książki, które wbrew pozorom nie zajęłyby zbyt dużo czasu, a historia trzymała by się całości, była spójna i zrozumiała. Mogłoby by być wtedy i 8 godzinnych odcinków, które byłyby ciekawe i wciągające. A to co się działo na ekranie w ogóle takie nie było.

A jedyną reakcją podczas oglądania tego tworu było: „nieprawda, nie było tak”, „po co tak to zrobili”, nawet proste rzeczy musiałby być bezmyślnie i niepotrzebnie zmieniane, PO CO?????

To co zrobili twórcy zasługuje tylko na takie reakcje:
1. Czy byli trzeźwi?
2. Czy książka została przez nich dokładnie przeczytana?
3. Czy przeczytali ją ze zrozumieniem? Kartka po kartce, a nie na wyrywki i bez dopowiadania sobie dziwnych treści, których sami nie zrozumieli?

Aaaaa, jeszcze kwestia dźwięku, standardowo jak na polskie produkcje: muzyka rozsadza uszy, a dialogów nie słychać, pierwszy raz oglądałem polski serial z napisami.

Bez dalszego komentarza.

P.S. Tak bardzo zirytowała mnie ta produkcja, że przyczyniło się to do napisania mojego pierwszego komentarza na filmwebie, a jestem tu już tyle lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones