PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204708}

Wzór

Numb3rs
7,0 19 313
ocen
7,0 10 1 19313
Wzór
powrót do forum serialu Wzór

geniusz matematyczny

ocenił(a) serial na 9

Wszelkie algorytmy, równania i posługiwanie się prawdopodobieństwem są prawdziwe. Za
pomocą tych działań naprawdę jest możliwe przewidzenie kolejnego ruchu przeciwnika.
Autorzy serialu wywarli na ten element szczególny nacisk, niemalże w każdym odcinku.

Wiele działań przeanalizowałem, oczywiście te, o których miałem jakiekolwiek pojęcie. Jako
podstawy zabrałem zwyczajnych ludzi, zwykłe przedmioty. I otrzymałem pozytywne wyniki. To
nieprawdopodobne ile liczby mogą odnaleźć zastosowań. Gros z nas nie dostrzega ich w
codziennym zyciu. Ten serial pozwala zauważyć, że należy im się szacunek, nawet ze strony
tych, którzy za nimi nie przepadają.

janek00714

Te wszystkie algorytmy , równania . . to właśnie wyróżnia ten serial od innych kryminalnych . I dlatego go tak lubię . Poza tym można się dowiedzieć wielu rozmaitych rzeczy .

janek00714

Ja po prostu kocham ten serial. Wiele nie rozumiem, bo matematyka, fizyka, chemia itp do dla mnie czarna magia. Jednak ten serial jest super, a raczej był...
A wytłumaczenie tych skomplikowanych działań na przykładach z życia, aby taki normalny człowiek to zrozumiał. Świetne zobrazowane.
Przez ten serial, i Charliego oraz Dona polubiłam matematykę w pewien sposób :)

janek00714

Niestety w serialu pokazywane są banalne teorie, których rozwiązania musi szukać jakiś geniusz matematyczny w wybujały sposób. Oczywiście, że niektóre rzeczy z życia można podpiąć pod równania matematyczne, ale z reguły będzie to ile potrzeba siatki do ogrodzenia pola o powierzchni Xm2. Odcinek, gdzie matematyk rzucał pojęciami "Drzewa dygresji". Następnie wziął pod uwagę wszystkie decyzje brata (wszystkie!) i porównał je ze sobą z poziomu matematyki. Śmiać mi się chciało, że sferę psychiki i filozofii również dało się policzyć. Przewidywanie ruchu przeciwnika? Bzdura! Na szachownicy tak, w życiu nigdy.

ocenił(a) serial na 9
A.MacGyver

MacGyver - za pomocą matematyki nie tylko Charlie w serialu pomaga FBI. Około 80% grup antyterrorystycznych i posterunków policji mają swoich matematyków. Oczywiście w rzeczywistości nie zawsze to się sprawdza. W serialu natomiast gra Charlie i happy end musi być :)

ocenił(a) serial na 8
janek00714

Film bardzo dobry.Ja bym tak szybko nie potrafiła liczyć.

ocenił(a) serial na 10
lucyna63

Obejrzałem kilkanaście odcinków tego wspaniałego serialu i zastanawiam się czy gdzieś można kupić jakiekolwiek sezony po polsku najlepiej??? Drugie pytanie brzmi czy serial skończył się na 6. sezonie na 16. odcinku?

mcoder

Nie znam odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie.
A, co do drugiego pytania: szósty sezon jest ostatnim, i ma tylko 16 odcinków...

ocenił(a) serial na 3
janek00714

Sory ale jak widze takiego typka ,,geniusza" to sie żygać chce zaprzeproszeniem
FBI hahaha które sie zajmuje sprawami tak śmiesznymi...
a w serjalu są takie błędy ze chyba sami scenarzyści sie pogubili więć żeby zakończyć kolejny bezsensowny odcinek walą takie gafy.....
strzelaniny z 2 metrów gdzie po oddaniu kilkunastu strzałów pada jeden groźny zbir
i nasz Czarli rodem z fabryki czekolady...jego to jeszcze jakos zdzierże
ale ten Lary to arghhhhh wszedłbym na jego niby uczelnie kropnołbym go i dostał brawa, a unniewinniono by mnie z miejsca
dziekuje
no a teraz dawajcie pokażcie na co was stać !

ocenił(a) serial na 8
mojlebpelenfilmow

No wiesz ja bym chciała być takim geniuszem.

ocenił(a) serial na 3
lucyna63

Wielu by chciało
myśle ze z dwojga złego lepiej byc geniuszem matematycznym niz zwykłym szarym człowiekiem
ja sie nie czepiam samego geniuszu tylko serialu

ocenił(a) serial na 8
mojlebpelenfilmow

Ale serial też w sumie nie jest najgorszy.

ocenił(a) serial na 10
janek00714

po jakimś czasie wróciłam do tego serialu i na nowo mnie urzekł. kocham go za jego innowacyjność i scenariusz. zawsze można czegoś ciekawego się z niego dowiedzieć. A matematyka jest moim ulubionym przedmiotem.

ocenił(a) serial na 9
budzynska1987

widzę, ze sporo tutaj fanów tego serialu i matematyki, co mnie bardzo cieszy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones