PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 215
ocen
8,4 10 1 174215
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

to też powinien powstać o Słowianach to tak podobnie myśli?

lifter67

Miłośnicy gier? Techland czy CD Projekt to biznesmeni, którzy zatrudniają profesjonalistów znających się na rzeczy. Mnóstwo pracowników rekrutowanych jest z całego świata, bo nasz kraj jest ograniczony jeśli chodzi o wyspecjalizowanych programistów.

Co do Dead Island. Kiepski? 7,5 miliona sprzedanych sztuk na całym świecie. Oceny na polskich i zagranicznych portalach 7-8/10. Wiedżmy, masz na myśli Wiedźmina? Pozostawię to bez komentarza.

perun_6

Naucz się czytać ze zrozumieniem, proszę. Poza tym, że w pośpiechu napisałem "Wiedźmy" zamiast "Wiedźminy", nie zrozumiałeś za bardzo sensu. Zatem łopatologicznie: Wiedźminy, Two Worlds i Dead Island uważam za dobre tytuły. Natomiast większość gier robionych w Polsce jest kiepska, takiego Snajpera udało się zrobić przyzwoicie dopiero przy którejś tam - 3? 4? - części. A poza tym - Wiedźmina naprawdę robią ludzie będący miłośnikami gier (i Wiedźmina). Znam niektórych osobiście. Ach owszem, prawda, dzisiaj CDP Red to wielka firma, zatrudniająca wielu rzemieślników na zlecenie, ale tak nie było, gdy goście robili pierwszą część, a zarząd firmy od tamtego czasu się nie zmienił.

ocenił(a) serial na 4
Jan_Kowalski_11

co do "Wiedźmina" - to:
DOBRA wiadomość - Tomasz Bagiński ma kręcić film Hollywoodzki o "Wiedźminie"
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/baginski-w-hollywoodzkiej-superprodukcji,1 85022.html
ZŁA wiadomość - film ma mieć "SHOWRUNNERA", który stoi ponad reżyserem i ponad producentem, który z założenia robi "poprawki" do scenariusza... obawiam się, że "poprawki" będą pod kątem przeciętnego amerykańskiego widza - więc może wyjść"gniot" jak serial "Tutanchamon"

ocenił(a) serial na 4
Wladca_Piersicieni

amerykański "WIEDŹMIN" - w marcu był przeciek do mediów, że Anna Rust zagra "DOROSŁĄ Ciri, a Josh Holloway ("Lost") zagra Wiedźmina
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=%22anna+rust%22+ciri
producenci zdementowali, że te dwie osoby na pewno zagrają - ale nie zdementowali, że w pierwszym filmie o Wiedźminie zagra DOROSŁA Ciri...

PS.
cykl filmów dokumentalnych "Tajemnice początków Polski"

http://tv.wp.pl/wyszukiwanie-programy.html?query=Tajemnice+pocz%C4%85tk%C3%B3w+P olski
1) "Wyspa władców" = Ostrów LEdnicki na Jeziorze Lednickim
"Ukryte gniazdo dynastii" - rozważania o pochodzeniu przodków Mieszka I - czy Wikingowie, czy z Moraw?
(szkoda, że nie rozważali Polan znad Dniepru
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/jako%2C+%C5%BCe+m amy+serial+o+Wikingach,2477438?page=2#post_13616684
"Miasto zatopionych bogów" - o grodzie Wolin na wyspie Wolin
4) "Krzyż i korona" - o chrzcie Polski

-------------------------------------------------
godziny emisji TRZEBA SPRAWDZIĆ w "papierowym" programie lub w EPG
nie wiem czemu serwis WP.PL często dodaje mi 1 godzinę do godziny emisji
-----------------------------------------------------

ocenił(a) serial na 8
Wladca_Piersicieni

Josh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! On jest najlepszy. Bezapelacyjnie!

ocenił(a) serial na 4
Wladca_Piersicieni

"Tajemnice początków Polski" 5) "Droga do królestwa" dziś o 22:25 w TVP1

Wladca_Piersicieni

Dzięki za powiadomienie! Za późno odebrałam powiadomienie, ale pewnie za jakiś czas powtórzą.

ocenił(a) serial na 4
Sirielle

"Tajemnice początków Polski" 5) "Droga do królestwa" dziś o 19:05 w TVP Historia

wyszły książki o tematyce Zachodnich Słowian
Robert Barkowski - "Połabie 983"
Robert Barkowski - "Krucjata połabska 1147"

ocenił(a) serial na 9
Janznajomski

ciekawa pozycja książkowa jak i temat na film
polecam
Bogumił Wiślanin - autor Pawła Rochala

ocenił(a) serial na 10
Janznajomski

Jak najbardziej jestem za!

Janznajomski

Tylko niedorozwoje podniecają się słowianami. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

idź katoliku do kościoła.

Janznajomski

Nie ma o tej porze Mszy w moim mieście, proszę Pana. Szanownemu Panu polecić pragnę natomiast posłuchanie sobie tureckiego disco-polo wypuszczonego na judeowizję przez żydowskiego grubasa z kurtyzanami w ludowych strojach polskich, gdyż od momentu powstania tejże artystycznej trupy wie Szanowny Pan, podobnie jak znakomita większość "wielkich słowian", iż w ogóle pojęcie "słowianin" istnieje. Pozdrawiam przeserdecznie, po polsku i katolicku.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

pierd. się swoją grzecznością bo to jest strasznie przerysowane.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

skąd ch... się wziąłeś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
szambelan

jeb się

ocenił(a) serial na 10
szambelan

jesteś dla mnie penisem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Janznajomski

Szanowny Pan wybaczy odmowę, ale tenże rewir zarezerwowany już jest dla Szanownego Pana rodzicielki słowiańskiej. Pozdrawiam przeserdecznie, z klasyczną elegancją.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

wsadź w dupę swoje uszanowanie i zachowaj się normalnie i pisz normalnie każdy użytkownik na tym forum.

Janznajomski

Najmocniej Szanownego Pana przeprosić pragnę, lecz nie param się socjalizmem. Pozdrawiam przeserdecznie.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

A Thor słyszy to wszystko i z Jezusem śmieją się razem przy stole, popijając pszeniczne piwo.

Konrad_og_Solveig

Thor jest bóstwem homosi oraz transów, uwielbiających oglądać amerykański wrestling z przyczyn wiadomych, proszę Pana. Pozdarwiam przeserdecznie Szanownego Pana z kompleskem nordopolaczka.

ocenił(a) serial na 9
szambelan

Nie Karmić Trolla!!! Któremu się wydaje, że jest strażnikiem Korony...

W wykonaniu Polaków słabo widzę zrobienie takiego serialu. Nie mamy dobrej szkoły, która wnosiła by coś więcej do filmów/seriali niż papkę rodem z TVP. U nas coś musi być idealnie odwzorowane jak w książce/legendzie. Filmy jak Miasto44, które są innowacyjne, mieszka się z błotem.

http://natemat.pl/114845,prof-zbigniew-mikolejko-polskie-seriale-robi-sie-dla-ni edouczonych-panienek

Zgadzam się z Profesorem. Bo taka Panienka będzie przed Polonistką zachwycać się Panem Tadeuszem i Trylogią (co zabawne ten dzieła nie mają nic wspólnego z samą historią - zwykła fantazja autorów), a do Jasienicy, Sapkowskiego, Lema itp nie zajrzy, a będzie jeszcze komentować ich twórczość.
Co do tematu, musi nastąpić zmiana pokoleniowa by taki serial jak Słowianie, mógł zaistnieć w zjadliwej (chociaż przeciętnej) formie.

Gierrapa

Szanowny Pan nieco zbyt ostro wypowiedział się o Panu Konradzie, niemniej trudno Szanownemu Panu racji nie przyznać. Pozdrawiam serdecznie, również Pański rusiński miot.

ocenił(a) serial na 10
szambelan

NIE KARMIC TROLA!!! Zlac cieplym moczem Ignoracji to sam zdechnie z glodu.....

Sabcio1234

Najmocniej przepraszam, ale Szanownego Pana preferencje znane są już FilmWebowiczom nie od dziś. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

niestety chrzescijanie, a w szczegolnosci kosciol katolicki wielokrotnie wslawil sie w historii ludobojstwem, wspolpracowal nawet z III rzesza i tak zwanymi nazistami dajac zbrodniarzom bezpieczne schronienie i ochrone zrabowanego mienia. nie sadze jednak, ze te kilka celnych uwag odwiedzie cie od pomsty, zlozeczenia oraz krzewienia tak zwanej kultury chrzescijanskiej.
nie domyslisz sie takze dlaczego ludzie swiatli (swieccy) uwazaja religie za prymitywna forme odreagowania strachu...

z harcerskim pozdrowieniem!
czuj duch!

El_Draque

Zawarł Pan w swoim eseju garść pomówień oraz kalumni. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

naprawde? krucjaty, inkwizycja, pacyfikacja ameryki lacinskiej... trzeba wynieniac dalej?
no i fakt, ze watykan byl nietykalny dla III rzeszy, chociaz lezal w centrum faszystowskich wloch... i te konta w banku watykanskim. coz, politycy watykanu potrzebuja lojalnych i nierozgarnietych wyznawcow, nawet papiez byl w hitlerjugend prawda?

El_Draque

Może Pan wymieniać dalej piękne dzieła Kościoła Świętego, niemniej w akapicie drugim poniosła Pana Szanownego smykałka wobec fantastyki. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

nawet joszua zwany w tym kraju z rzymska iesus nie lubil kosciola, na jego nieszczescie zostal posmiertnie wrobiony, pewnie sie nieszczesnik w grobie przewraca czytajac twoje teksty. mowiac krotko, kosciol sobie nim gembe podciera tworzac te dziela na miare stalina i polpota w jego imieniu.
co do fantastyki, znamy wspolnie jedna taka ksiazke, pewnie tez czytales, a moze tylko znasz z nazwy, podpowiem, ze czytaja ci z niej co niedziela w twoim kosciele, zgadniesz jej tytul?

El_Draque

Być może, acz wyłącznie w Szanownego Pana bolszewickim miocie sodomskim. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

prosze cie, chciales mnie obrazic, lecz powyzsze zdanie zupelnie nie ma sensu. chcialbym wierzyc, ze sam to rozumiesz to w jakis pokretny sposob. pytanie bylo o biblie synku, a ty wyjezdzasz z miotami jakimis i uzywasz wyrazow, ktorych nie rozumiesz. postaraj sie bardziej.
czego sie spodziewac po kims z niedorozwinietym umyslem, nawet oceniajac filmy nie potrafisz pohamowac emocji i wstawiasz 1 albo 10.

El_Draque

Zupełnie, proszę Pana. Wyraziłem jedynie w sposób kulturalny swoją opinię na temat Pana bolszewickiego miotu.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

czyli kogo? mnie? mojego potomstwa? aaaaa, zabraklo katolickich argumentow, tu cie boli. nie przejmuj sie, to zupelnie normalne z tymi wszystkimi religiami. w pewnym momencie nerwy puszczaja i zamiast chrzescijanskiego milosierdzia jak dzisas nauczal leca ci kalumnie zupelnie po pagansku :)

jak ci tam bylo? szambolan, szumelan? gibasz sie jak chedoz..ony semita, zachwycasz sie zydowkim mesjaszem, robisz z siebie akolite pseudo religii wymyslanej w upadajacym imperium rzymskim, a na koniec bezczelnie przypisujesz ja kulturze tego kraju. ty wogule jestes polakiem?


El_Draque

Również się zgadzam, iż Szanownego Pana bolszewicki miot religijny humorystyczny wątek stanowić raczy na Forum FilmWebu jako rojenie sodomskie.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

czyli juz zaczales majaczyc, nie wstyd ci? polknij lekarstwa i polez spokojnie.
to jak to bylo z iesusem? czego cie nauczal?

El_Draque

Daleko mię do Szanownego Pana religijnego schorzenia. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

jakiez to moge miec religijne schorzenie jako zem niewierzacy?
za to znajomy ksiadz mowil, ze bladzisz synu.

El_Draque

Jest Pan wierzącym bolszewikiem. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

kazdy kto czyta te twoje kalumnie juz dawno zorientowal sie ze jedynym czym nie grzeszysz jest elokwencja.
polakiem nie jestes, naniemca nie wygladasz, wiec pewnie ruski, co?
wesolych swiat!

El_Draque

Daleko mię do Szanownego Pana bolszewickiego miotu pod tym względem. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

na cale szczescie, bo pozniej wyszloby, ze mam koligacje rodzinne z burkiem, jak szanowny pan.

El_Draque

Nic mię nie łączy z Pana matką, to jakieś pomówienia. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

mnie to rownie cieszy, nie chcialbym miec burka w rodzinie.
wytepiles jakis pogan w wigilijny wieczor? rywalizowal ktos z twoja chrzescijanska potega? ciekawe co na to iesus, myslisz, ze popiera twoje wielkie czyny?

El_Draque

Zatem nie jest Pan biologicznym synem swojej Pani Matki? Cóż za niesłychana wieść na Święta. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

odzegnujesz sie od iesusa chrzescijaninie? wzieles juz swoje srebrniki?
wyjasnij mi jakim jestes chrzescijaninem? wiesz kto to chrystus nazarejczyk?

El_Draque

Daleko mi do Szanownego Pana miotu bolszewickiego, jak powiadam. Pozdrawiam serdecznie.

El_Draque

Przestańcie spamować na forum, od tego macie PW.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones