PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 673
oceny
3,5 10 1 13673
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Gdzie mogę was znaleźć w dyskusjach dotyczących braku białych aktorów jako Wakandyjczyków

kuboski7

Akurat nietrafiony przykład. Wakanda z tego co kojarzę to kraj (fikcyjny jakby nie patrzeć) ale leżący w Afryce. A tam raczej nie ma rdzennych białych.

ocenił(a) serial na 1
makowiec1975

Ale skąd wiesz? Przecież to fantastyka. Przecież mogli tam do nich przyjechać np. jacyś zamorscy kupcy z Polski a później się osiedlić i mieć dzieci, więc dlaczego tam sami czarni? Skąd u twórców ten rasizm?

ocenił(a) serial na 1
phoebe_Freja

Skoro są czarne elfy, to mogą być i biali murzyni !
Z rudymi brodami splecionymi w warkoczyki ...

ocenił(a) serial na 1
phoebe_Freja

nikt tam nie musiał "przyjeżdżać" są pokolenia "białych afrykanerów".... którzy z dziada pradziada są "rdzennymi" mieszkańcami kontynentu :) https://www.youtube.com/watch?v=HcXNPI-IPPM

ocenił(a) serial na 1
kgibas666

Za Die Antwoord masz u mnie plusa :)))

ocenił(a) serial na 1
phoebe_Freja

pozdrawiam :)

makowiec1975

Akurat bardzo trafiony. Przemyśl z 10 razy może Cię oświeci. Rasisto.

greedo23

Qrwa, rasisto? Wiesz w ogóle co znaczy taki dłuuuugi wyraz?

makowiec1975

Tak bezwstydny rasisto, przepaliło bezpieczniki? Łatwo tak szafować takimi określeniami na innych. Jak czarnych zmieniać na białych to beee ale białych na czarnych to nie ma problemu, czysty rasizm, który sobie pięknie racjonalizujesz. Twój dziad był kolonizatorem?

ocenił(a) serial na 1
greedo23

tak jest! walić rasistę! Afryka powinna być pokazana wielokulturowo

greedo23

Hmmm. Nic mi nie przepaliło. W moim stwierdzeniu NIC nie było rasistowskiego. Napisałem samą prawdę i tylko prawdę (jeśli chodzi o rasę ludzi zamieszkującą Afrykę). Żadnych kolorów nikomu nie zmieniałem.

makowiec1975

No właśnie wyjaśnij dlaczego w zmyślonej historii, która dzieje się w fikcyjnej części Afryki nie ma rdzennych białych ludzi, dlaczego tam nie ma walki o multikulti. To Ci nie przeszkadza, ale pochwalasz rdzennych murzynów czy (jak zwykle w ogromnej mniejszości do murzynów) ludzi rasy żółtej w fikcyjnym średniowieczu (bądź antyku) na terenach, które powinny zamieszkiwać białe rasy (w końcu to na folklorze białych ludzi opierał się Spaśkowski, nie na historiach Zulusów czy bajek z czasów Dżingis Hana).

makowiec1975

:D Co ty piszesz makowiec? Hahahahha. W jakiej afryce? Przecież to jest fantastyka. Przecież taki wszyscy macie argument gdy np. ktoś zarzucił, że Asgard bazuje na mitologii nordyckiej

kuboski7

A co się będę produkował https://en.wikipedia.org/wiki/Wakanda
Jak nie umiecie w angielski, to jest coś takiego jak tłumacz gugle

makowiec1975

XD ale co ty mi wysyłasz. Jest takie państwo? Kto powiedział, że Wakandyjczycy nie są biali?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Asgard

Masz. Teraz możesz wytłumaczyć również dlaczego Asgard (tak samo realny jak Wakanda) bazujący na NORDYCKIEJ mitologii musi być multikulturowy, a Wakanda nie

kuboski7

Bo w linku, który podałem jest napisane CZARNO na BIAŁYM, że Wakandyjczycy to rasa afrykańska. Poza tym Asgard chyba ??? nie jest umiejscowiony w konkretnym miejscu na Ziemi (w przeciwieństwie do Wakandy). Ale oczywiście rację z mitologią nordycką i tego, że raczej nie było tam różnych kultur, masz.

makowiec1975

a w jakim miejscu Wakanda jest umiejscowiona :D Pokaż mi mapę świata gdzie jest Wakanda. To jest SCI FI kolego

ocenił(a) serial na 1
makowiec1975

Oczywiście, raj nordyków na pewno jest multi-kulti.

makowiec1975

A może porozmawiamy o obsadzie serialu Wikingowie Walhalla?

kuboski7

nie oglądałem, to się nie wypowiem.

makowiec1975

A świat Wiedźmina jest wzorowany na średniowiecznej Europie. A w Europie rdzenni są tylko biali. Co nie przedzkodziło twórcom we wsadzeniu tam wszystkich możliwych grup etnicznych.

ocenił(a) serial na 1
makowiec1975

...............jak to w afryce nie ma "rdzennych białych"????????? co to wg ciebie oznacza "rdzenny"? bo wiesz że jest masa "białych" którzy urodzili się na afrykańskim kontynencie i ich rodzice również........

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Matrioszek

ty wstrętny rasisto! jak śmiesz sugerować czyjąś narodowość?

kuboski7

To ciekawe co mówisz. Ja w życiu krytykowałem mnóstwo rzeczy i nigdy (!) mi z tego powodu nie sugerowano, że moja krytyka jest rasistowska czy że propaguję rasizm.
Jakoś dziwnie często to akurat osoby prawicowe (głównie biali hetero panowie tak w ogóle), które komentują filmy i seriale są zapisywane do grupy wyznającej ideologię rasistowską. Ciekawe czemu... Może ma to jakiś związek z tym CO mówią ci komentatorzy? Tak tylko rzucam temat.

No ale żeby coś skrytykować to trzeba mieć jakiekolwiek kompetencje i zdolności intelektualne. Napisać "serial zły, bo czarny elf" może każdy idiota. Tak to widzę.

ocenił(a) serial na 1
slowik_michal

Nie dość że sugerujesz naszą płeć to jeszcze orientację ty mizoginiczny seksisto.

ZdenekBurczymucha

Do tego rasista bo uwziął się na tych facetów hetero ale tylko rasy białej. Rasizm pasuje jak ulał.

ocenił(a) serial na 1
greedo23

dokładnie. wstrętny rasista, któremu należy dokopać

ocenił(a) serial na 1
Guy_Mickey

...jak by się tak głębiej zastanowić, to wg netflixów-amazonów-disneyów-itd "rasizm" jest spoko... więc nie ma się czego wstydzić :-------------) (ps. odrzućmy tylko te 'podwójne standardy'........ anie, stop, wróć, przecież te 'podwójne standardy' to istota rasizmu XDDDDDDDDDDD)

ocenił(a) serial na 1
slowik_michal

..............wiesz..... to może mieć jakiś związek z tym, że ta ginąca cześć społeczeństwa, jaką są biali hetero... ma jeszcze w naszych smutnych czasach jakiekolwiek własne zdanie i nie boi się go wyrażać (określenia w stylu 'prawica/lewica' wyrzućmy do kosza bo absolutnie nie ma tu zastosowania)

ocenił(a) serial na 1
slowik_michal

ps. "No ale żeby coś skrytykować to trzeba mieć jakiekolwiek kompetencje i zdolności intelektualne. " żartujesz sobie co nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones