PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724861}

Wersal. Prawo krwi

Versailles
7,9 5 494
oceny
7,9 10 1 5494
Wersal. Prawo krwi
powrót do forum serialu Wersal. Prawo krwi

świetnie dobrana piosenka, klimatycznie, mnie się bardzo podoba

ocenił(a) serial na 8
nunax4

a ja nie mogę sie przyzwyczaić do piosenki tytułowej... za nowoczesna i brakuje mi w niej czegoś.

agusia_em

W ogóle brak jakiejkolwiek ( np. pasjonującej ) muzyki oryginalnej w produkcjach historyczno-kostiumowych to ogromny minus. Ubytek.

agusia_em

A mi się bardzo podoba.

agusia_em

Piosenka sama w sobie jest ładna i ciekawa - generalnie mi się podoba, ale jakoś tak nie bardzo pasuje mi do epoki... W ogóle ta czołówka serialu (chociaż graficznie fajnie zaprojektowana i estetyczna) jest dla mnie zbyt nowoczesna i też mi tu nie bardzo pasi...

ocenił(a) serial na 8
DamaMarcia

Pokazałam kuzynce dwa odcinki i stwierdziła, że czołówka wygląda, jak reklama szamponu przeciwłupieżowego hehe.

Kocham_Skippera

Skąd to skojarzenie? :-P

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Te spadające drzewa jak łamiące się cebulki włosów, jakieś wirujące płatki jak kawałki odrywającego się łupieżu i mnóstwo wody XD

Kocham_Skippera

Hahaha rzeczywiście to porównanie ma sens. Wspaniałe :-D

DamaMarcia

A ja osobiście uwielbiam takie połączenia. Stare z nowym. Muzyka wg mnie trafiona, idealnie wpasowana w klimat. A czołówka trochę nijaka.

użytkownik usunięty
AngelicaMaria

Mnie intro urzekło... Chyba jedne z lepszych openingów, jakie widziałam, poza tym wspaniałe kostiumy, klimat, no i oczywiście przekonujące aktorstwo - na razie bardzo mi się ten serial podoba, a jak dalej będzie - to zobaczymy :)

Aktorzy świetni, co zdecydowanie pomaga w odbiorze. Człowiek szybko wczuwa się przez to w klimat.
Dobrze, że wspomniałaś o kostiumach. Zgadzam się z Tobą w tej kwestii ;-) bo nie oszukujmy się, że to ważny aspekt

tak tak tak, kropka w kropkę jestem tego samego zdania:)

Intro jest dopracowane, dopiero kolega z którym oglądałam uświadomił mi, ze te wszystkie z pozoru niepolaczone ze sobą sceny to etapy powstawania Wersalu. Jak widzę to poroze symbolizujace pałac myśliwski, po prostu mam dreszcze. Czołówka jest świetnym wstępem do serialu i postaci samego Ludwika, który też byl postepowy, nowoczesny. Jego wizje nie pasowały do owczesnej epoki. Od samego początku serial jest po prostu doskonały.

ocenił(a) serial na 9
DamaMarcia

Ale bardzo pasują do serialu jej słowa, sama piosenka nie jest jakaś bardzo nowoczesna, żaden dubstep, czy inne Die Antwoord(co mieli menueta puścić?) ;)

reynewan79

a dlaczego by nie:>?

ocenił(a) serial na 10
nunax4

właśnie szukam piosenki tytułowej, czy może ktoś wie, jaki ma tytuł?
jest genialna :)

ocenił(a) serial na 10
issa92mk

Film bardzo mi sie podoba,takze polaczenie muzyki elektronicznej z filmem kostiumowym:) Ja rowniez szukam piosenki tytulowej i nie wiem kto ja spiewa-jest super:) Moze ktos z was wie....?

issa92mk

m83 - outro . od 1:36 slowa sie zaczynaja :)

ocenił(a) serial na 9
nunax4

Zgadzam sie film jest genialny począwszy od muzyki M83 konczac na klimacie tamtych czasow.
Podchodzilem do serialu z dystansem-wlasciwie wcale nie mialem ochoty go ogladac,jednak pierwszy rzut oka na obraz tak byl mily dla oka,ze czekam na kolejne czwartki z utesknieniem.Byle tak dalej a bedzie 10/10!

nunax4

Zespół nazywa się M83. Tytuł utworu Outro. Całą płyta jest świetna ☺

Voytentroth

A czy ktoś wie, jak nazywa się ostatni utwór, lecący z finałowymi napisami. Jest świetny. Chciałabym taki dzwonek na telefon :)

ocenił(a) serial na 9
nunax4

Muzyka świetna!A i tekst dobrany idealnie :)

"I'm the king of my own land
Facing tempestrs of dust
I'll fight until the end
Creatures of my dreams - raise up and dance with me!
Now and forever
I'm your KING!"

(Jestem królem własnego kraju
W obliczu burzy piaskowej
Będę walczył do końca
Istoty z moich snów - powstańcie i tańczcie ze mną!
Teraz i na zawsze
Jestem waszym KRÓLEM!)

nunax4

Do piosenki nie mogę się przyzwyczaić, nie pasuje do klimatu, serial fajny, muzyka w nim już nie, czegoś brakuje....

ocenił(a) serial na 9
jandureczka

Widzę , że zdania co do utworu są podzielone...ja uwielbiam outro, idealnie wprowadza w klimat

weroniqqque

Motyw muzyczny- genialny. Tyle w temacie:)

ocenił(a) serial na 10
Kasss1711

Zgadzam się. Rewelacyjny motyw muzyczny!

nunax4

Piosenka - obrzydliwa. Zupełnie mi nie pasuje. Efekty graficzne jej towarzyszące w intrze to osobna kwestia - wrażenia na mnie nie robią ale mogą się podobać.

tomek2123

jak piosenka może byc obrzydliwa ? to się raczej tyczy opisu wizualnego

ocenił(a) serial na 7
tomek2123

Piosenka jest OK, za to motyw muzyczny mnie sie nie spodobał. Zbyt eklektyczny, taki trochę gejowski.

ocenił(a) serial na 6
derwiszx

Nie wiedziałam, że utwory muzyczne mają orientację seksualną :P

derwiszx

Człowieku co z tobą? Gejowski motyw muzyczny? A zauważyłeś jak gejowski jest banan, mikser, traktor lub tfuj! "tuli-pan"?
Kto ci tak zrył psychikę Nieustraszony Pogromco Gejów?
Ksiądz proboszcz kochał zbyt mocno? Katecheta nie chciał przytulić?
Otrzeźwienie będzie bolesne, bo mamy już nie XIX a XXI wiek.

ocenił(a) serial na 7
chrisalfa

Psychikę zrytą (i to bardzo mocno) to masz Ty - człowieku. Wystarczy spojrzeć na sposób w jaki próbujesz nawiazać konwersację.

ocenił(a) serial na 6
nunax4

Uwielbiam Outro (nigdy czołówki nie przewijam, tak mi się podoba). Dużo zarzutów pada pod adresem tego, że utwór jest zbyt współczesny i nie pasuje do epoki - a mnie to wręcz odpowiada. Lepsze to niż na gdyby na okrągło grały tylko jakieś klawesyny.

Podobnie było z filmem "Maria Antonina" - ludziom generalnie nie spodobała się współczesna muzyka, a ja z kolei bardzo takie eksperymenty z łączeniem nowego i starego popieram.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones