W głębi lasu
powrót do forum 1 sezonu

W roku 1994 miałem 17 lat. Martwiliśmy się wtedy wszystkim i myśleliśmy o wszystkim, tylko nie o tym, kto jest żydem a kto nie jest.
Ani mnie, ani moich rówieśników to nie interesowało.
Na ścianach wypisywano różne rzeczy, ale dominowały nazwy zespołów, ewentualnie ktoś namazał: KOMUNO WRÓĆ.
Tuż po przemianach ustrojowych prywatne rodzinne firmy rosły jak grzyby po deszczu. Państwo zamieniało się w jedno wielkie targowisko, a na wszystkich bazarach i bazarkach słychać było piosenkę " mydełko FA". W TV zaczęło pojawiać się disco polo i polskie zoo.
Ani młodzież, ani dorośli, ani tym bardziej dzieci nie myślały o żydach, choć może i żydzi bardzo tego pragnęli.
CO w tamtych czasach o żydach wiedziałem ja?
Że niemcy ich mordowali w komorach gazowych podczas II wojny światowej.
Nawet o tym, że żydzi dopominali się od Polski pieniędzy za II wojnę i że mówili : "Dopóki Polska nie zapłaci, będzie upokarzana na arenie międzynarodowej", nie było wtedy powszechnie znane.
Stało się znane po 2010 roku i i tak przez kolejne 10 lat uznawane było za teorię spiskową, a każdy kto te prawdy ogłaszał, uznawany był za antysemitę i oszołoma.
Dzisiaj w 2020 roku w żydowski szantaż nie może już wątpić nikt. Jest to wiedza ogólnie dostępna i zgodnie z zapowiedzią nas upokarzają.
NIe może powstać książka, film ani piosenka, w której nie robiono by z Polaków antysemitów. Już się przyzwyczaiłem i nie bardzo się przejmuję. Jednak nie udaję, że tego nie widzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Agatonik

Znowu TY?!
Mam prośbę. Nie wiem ile ci michnik płaci, ale nie komentuj proszę moich wpisów. Nie mam ochoty na wymianę poglądów z tobą. Wszędzie ciebie pełno, nie przeoczysz żadnej okazji, żeby napluć na rodaków, religię i swój kraj i ja na szczęście nie muszę ciebie czytać, oglądać, ani słuchać.
Wracaj do gwiazdy śmierci na ul. Czerską i tam wypinaj się staremu michnikowi, który do dzisiaj nie przeprosił rodaków za zbrodnie brata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones