PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853773}
6,1 1 040
ocen
6,1 10 1 1040
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

UTOPIA vs. UTOPIA

ocenił(a) serial na 1

Ponieważ brytyjską ("żółtą") "Utopię" z 2013 kocham miłością bezwarunkową, tę wersję obejrzę, ale już po zwiastunie widzę, że nie będę zadowolona.

P.S. - Wrócę tu za kilka miesięcy.

P.S. 2 - Idę po raz kolejny obejrzeć brytyjską perełkę ;)

dedorka

"Ponieważ brytyjską ("żółtą") "Utopię" z 2013 kocham miłością bezwarunkową, tę wersję obejrzę, ale już po zwiastunie widzę, że nie będę zadowolona"
Mam takie same odczucia. Chociaż może w tej nakręcą trzeci sezon*? I chyba masz rację...czas odświeżyć ten mistrzowski serial.

*ciekawe czy twórcy oryginału będą współpracowali przy produkcji podróbki?

ocenił(a) serial na 1
Kabul

Ale po co trzeci sezon? Po pierwsze - w niedobrym serialu nie ma to znaczenia. Po drugie - zawsze nakręcenie kolejnego sezonu, "bo fani chcieli", gdzie nie było takiego zamysłu na początku, kończy się upadkiem jakości. Mimo, że twórcy oryginału postarali się, to nie osiągnęli w drugim sezonie jakości pierwszego. Po co trzeci?

dedorka

twórcy angielskiej wersji kończą drugi sezon z furtką na trzeci więc plan była ale "prawdę ktoś chciał uciszyć".
Z tego co zrozumiałem to wersja amazon-a zaczyna od początku a nie jako trzeci sezon oryginału.

ocenił(a) serial na 1
Lenar_R

Wiem, że wersja Amazona to cała historia od początku a nie kontynuacja wersji brytyjskiej.
Wcześniej źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że jeśli serial byłby zły - to tworzenie trzeciego sezonu by mu nie pomogło. Jeśli jest dobry, to może wiele napsuć, jeśli twórcy nie mieli takiego planu na samym początku.
Wolę obejrzeć jeden genialny sezon i zachować go w pamięci jako absolutną perełkę, niż trzy z czasem tracące na jakości i powoli zmieniać opinię o jego wyjątkowości.

Co do oryginału - sezon drugi wprawdzie zostawia miejsce na sezon trzeci, ale to pierwszy sezon ewidentnie stworzony był jako zamknięta historia, a na fali popularności powstał dopiero sezon drugi.

dedorka

Rozumiem twoje obawy i z doświadczenia (niestety) ciężko mi je podważać. Ale nadzieja zawsze umiera ostatnia;)

Kabul

brytyjski serial byl na wypasie...nie wiem czemu nie zrobią kontynuacji , mogli by nawiązać do teraźniejszości do covid 19 - pasowalo by jak ulał

darek9791

nie pasowałoby to covid19 to nie spisek.

darek9791

???? Xd ????

darek9791

po co szmacić tak dobry serial nawiązaniami do pomysłów wyskrobanych z głów tępych polskich użytkowników fejsbuka?

ocenił(a) serial na 1
darek9791

Następny amator dojenia krowy do upadłego. Po co? Powiedz mi - po co?

dedorka

Po to by "głupi" miał pytanie... Jak chcesz zakończyć historię na 2 sezonach to nie oglądaj kolejnych, inni z przyjemnością by obejrzeli 3, 4 czy tam 5 jeśli by powstały nawet jak będzie niższy poziom od tych 2. Tak więc marudo skończ te głupie pytania "po co?" bo nie każdy chce tego co ty...

ocenił(a) serial na 1
adamus47

No i skończyliśmy dyskusję...

dedorka

Ta nowa Utopia to ZŁO.

ocenił(a) serial na 8
dedorka

Nie oglądałem wrsji brytyjskiej. Też jest tam tyle elementów komediowych? możecie coś napisać o tamtym serialu bezspoilerowo?

ocenił(a) serial na 1
dezertx

Są rzeczy o których nie ma sensu pisać. Obejrzyj pierwszy odcinek. To wystarczy. Jeśli pokochasz - super! Jeśli nie - tym bardziej nie ma o czym pisać :D

dezertx

Zdecydowanie nie. Brytyjska Utopia to dość ciężki, depresyjny serial.

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Zdecydowanie nie? Przecież tam też są komediowe wstawki. Oglądam drugi sezon i jestem na świeżo.

Przypomnij jakąś?

ocenił(a) serial na 8

W s1 praktycznie nie było humoru. W S2 kilka scen sytuacyjnych z czarnym humorem

użytkownik usunięty
dezertx

Moja odp dotyczyła pierwszego sezonu, bo drugi dopiero zacząłem oglądać. Nie wiem, może różne rzeczy nas śmieszą, w pierwszym sezonie właśnie było kilka zabawnych scen sytuacyjnych.

kilka zabawnych wstawek z czarnym humorem a "czy tam jest tyle wstawek komediowych" to jednak lekka różnica, ja tam z serialu bardziej pamiętam choćby scenę w której mężczyzna zamordował swoje dzieci, żonę a potem popełnił samobójstwo niż kilka żartów które pojawiają się w każdym serialu

użytkownik usunięty
WTTW_FILM

Oglądnąłem nową Utopię i uważam, że w oryginale było więcej humoru, przynajmniej w 1 sezonie, bo w 2 było go znacznie mniej.

dezertx

W pierwszym sezonie też są komediowe wstawki choć jest ich mniej niż w drugim i nie mają dużej roli. Np. Donaldson w pierwszym sezonie opowiada jak mu zniszczyli życie, nagłaśniali, że chodzi na dziwki i używa koki. Michael się dopytuje czy to wszystko sfabrykowali, a Donaldson, że no w sumie to on lubi dziwki i koks ale po co o tym mówili? Jako tekst ciężko opisać komizm tej sceny, ale jednak jest to świetna, krótka wstawka komediowa, ALE która spełnia także jakieś zadanie - daje nam odczuć jaką osobą jest Donaldson - krętacz, któremu zależy na hajsie(bo dzięki temu może mieć dziwki i koks xD)
W drugim sezonie było tego trochę więcej, ale praktycznie nigdy to nie było nic nachalnego. To jest chyba jedna z większych różnic między brytyjską a amerykańską wersją - ta brytyjska była dużo subtelniejsza i zakładała, że oglądający nie jest kompletnym debilem, któremu trzeba wszystko tłumaczyć. Trochę jak różnica między Monty Pythonem a filmami typu Straszny film(i nie rozchodzi się o sam humor ale właśnie podejście do widza)

dedorka

Gdzie obejrzeć brytyjska UTOPIĘ? Kiedyś oglądałam na TVP kultura.... a teraz?

ocenił(a) serial na 8
eSTe

Na CDA jest

ocenił(a) serial na 2
dedorka

Brytyjski 3 sezon nie powstał, ponieważ wykupione zostały prawa, aby mogło powstać takie gówno jak to. Ludzie pazerni na hajs zawsze zniszczą coś pięknego

1253_1642

Poprawka: Nie miało być "Ludzie pazerni na hajs zawsze zniszczą coś pięknego" tylko "Ludzie zawsze zniszczą coś pięknego" bo każdy człowiek jest w jakiś sposób pazerny na hajs, po to właśnie wstaje rano i idzie do (często) znienawidzonej roboty aby robić hajs. I drobnymi, codziennymi kroczkami niszczy coś pięknego ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones