PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 056
ocen
8,2 10 1 29056
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Znajoma przedstawiła mi ten serial jako doskonałą intrygę, super fabułę, świetną grę aktorską,
GENIALNE malarskie kolory i głębie w obrazie - ogólnie serial brzmiał jak cudo.

Zachęcające były tylko dwa pierwsze odcinki - nie były w żadnym wypadku doskonałe - ale
rokowały, że może jednak będzie ok.
Fabuła jak z pierwszej lepszej książki z teorią spiskową. Kolory, ujęcia? Tak się
składa, że znam się na obróbce obrazu na tyle (nie jest to moje główne zajęcie, ale kilka lat ASP
musiałem przebrnąć przez takie zabawy), by móc pokiwać palcem - nie ma nic nadzwyczajnego w
tych kolorach, to zwykłe pokolorowane maskami wideo, nakręcone niezłym sprzętem. Kolory
praktycznie w ogóle z sobą nie grają, po prostu wygląda to jak tęczowa, chaotyczna sałatka. Dla
mnie totalna klapa.

Serial może być uznany za wyjątkowy, jeśli by go porównywać do poziomu najpopularniejszych
filmów i seriali.

Zakończę jednak pozytywnym akcentem - muzyka jest świetna i na prawdę zasługuje na uznanie.
Brytyjczycy jednak potrafią robić muzę, nie ma co gadać.

ocenił(a) serial na 9
Heroiczna_Smierc

Może nie jest nadzwyczajny, ale jest oryginalny. To samo tyczy się kolorów, oprawy, to nie majstersztyk, ale to zdecydowanie coś świeższego niż wymuskane amerykańskie produkcje.

Jak na serial to coś po prostu bardzo udanego, zdecydowanie wciąga, choć fabuła bywa przewidywalna, a niektóre rozwiązania nie są specjalnie odkrywcze to te zabiegi i tak nie zniechęcają do oglądania (w przeciwieństwie np. do takiego Dextera.. ). Gra aktorska przyzwoita, scenerie, efekty, dużych powodów do narzekań nie ma ;)
Jeśli tak nisko oceniasz ten serial (bo jak dla mnie obiektywnie mimo wszystko zasługuje na co najmniej na 6/10) to podziel się produkcjami, które są naprawdę dobre, pewnie wiele osób chętnie obejrzy ;)

ocenił(a) serial na 9
Heroiczna_Smierc

Myślę, że musiało ci się bardzo nudzić w to niedzielne popołudnie skoro raczyłeś napisać tą quasi recenzję. Czy na pewno obejrzałeś cały sezon? Czy tylko postanowiłeś utrzeć nosa swojej koleżance, która ci poleciła ten serial i dla zasady postanowiłeś stwierdzić, że serial jest "dla amatora K i Ma jak... Mam nieodparte wrażenie, że żyjemy w świecie, w którym na każdym kroku wypowiadają się pojadacze rozumów...

ocenił(a) serial na 6
Sjucha

@Sjucha - odszukałem Utopię na filmwebie i rozpisałem się tuż po napisach końcowych ostatniego odcinka pierwszego sezonu. Tytuł postu i to pierwsze lepsze porównanie, to delikatne szyderstwo, może nie potrzebne - nie dbał bym o to tak bardzo.
Btw - gdzie niby pokazałem, że jestem taki bystry, albo byłem dla Ciebie niezrozumiały?

@izzard - ok, masz rację. Za nisko go oceniłem. Jeśli to ma być fajny serial, a nie film pełnometrażowy, za który mógłbym poręczyć wystawiając 4/10 dla Utopii? Nie wiem, trudno o dobry serial ogółem.

ocenił(a) serial na 10
Heroiczna_Smierc

Uwielbiam "konstruktywną" krytykę, szczególnie z ust (a raczej z klawiatury) ludzi, którzy nie potrafią wskazać nic lepszego

ocenił(a) serial na 2
Heroiczna_Smierc

sami swoi i gwiezdne wojny 10/10, kiepski troll z ciebie

/ip ban
/delete

MakoR

Uważasz, że Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi to film niezasługujący na tak wysoką ocenę? To raczej z Ciebie jest kiepski troll.

ocenił(a) serial na 10
Heroiczna_Smierc

a jaki jest lepszy???

ocenił(a) serial na 10
capinsky

jak ty masz Żandarm z St. Tropez na 10 to czlowieku o czym my mowimy chyba ty jestes amatorem m jak m

ocenił(a) serial na 4
Heroiczna_Smierc

Zgadzam się zdecydowanie. Muzyka jest świetna! Ujęcia wcale nie takie wybitne, zwłaszcza porównując do Mr. Robot który ma naprawdę oryginalne kadrowanie. Scenariusz jak z pierwszego lepszego akcyjniaka, pełen głupot, dziur i plot twistów które są zwykłym deux ex machina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones