PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663388}

Utopia

8,2 29 046
ocen
8,2 10 1 29046
7,6 7
ocen krytyków
Utopia
powrót do forum serialu Utopia

Jak w tytule. Jakieś podobne tytuły równie ciekawe pod względem fabuły z wątkiem jakiegoś spisku?

simson1992

Rubicon.

sever

Rubicon jest znakomity. Mimo, że amerykański.

nuwol

Dlaczego "mimo"? Amerykanie maja przeciez na swoim koncie kilka niesamowitych seriali, na poziomie arcydzieł wręcz.

sever

Tak, masz rację, choć większość to raczej nie arcydzieła. A co zaliczasz do tych arcydzieł?

nuwol

Hell on Wheels, Mad Men, Carnivale, Killing - a to tylko tylko niewielka czesc z tych najlepszych wspołczesnych, jest jeszcze milion innych z poprzednich dekad.

sever

Mad Men i Killing oglądam. Carnivale zaczałem i na razie odłożyłem. Hell on Heels dopisuje do listy. Z tym milionem to chyba jednak przesada;) Wymień proszę jeszcze kilka, szczególnie w klimacie Rubicon:) A koledze pewnie można by polecić Homeland.

nuwol

A House of Cards ?

nuwol

House od Cards na razie nie oglądam, wiec nie mam zdania. Co do wspołczesnych, dobrych i amerykanskich to jeszcze moge polecic Shameless, Sons of Anarchy, American Horror Story (tylko pierwszy sezon), Hung (rozrzut tematyczny spory, ale po ogladanych przez ciebie serialach widze ze tobie tez to nie przeszkadza :). A odnośnie podobnych do Rubiconu to raczej cieżko bedzie znalezc cos podobnego, ale mysle ze powinien ci sie spodobac The Americans - najnowszy amerykanski serial o szpiegach z czasów zimnej wojny, dla mnie rewelacja.

ocenił(a) serial na 8
sever

A mi lepiej drugi sezon ''American horror story'' podszedl. Absolutnie ''true blood'' i ''breaking bad''

ocenił(a) serial na 9
sandra0107

hehhe jedneczka amerykańskiego horroru rewelacja, motyw ze szpitalem psychiatrycznym rewelacja, ale po cholere wstawili tam to ufo ???

sever

Sever, zabieram sie za The Americans:) Oglądałem 2 odcinki Utopii i jakos na razie mnie nie przekonuje ze względu na swoją "(pseudo)artystyczną manierę". Ale pewnie wrócę do niego.

ocenił(a) serial na 8
nuwol

czemu pseudo? film ma ciekawa fabule, dobre zdjecia, rewelacyjna muzyke, nie traci plastikiem, brytyjskie klimaty sa specyficzne i to jest najwiekszy plus

sandra0107

Zauważ, że dałem to w cudzysłowie i w nawiase - przez chciałem zaznaczyć, ze nie jestem pewien swojej oceny zarówno co do pseudo jak i arty. Muszę bowiem oglądnać do konca. Dlaczego psudo? Bo oglądając teraz ten serial miałem wrażenie, że ta "artystyczność" jest naciągana i sztuczna. Jest to jednak inny film niż polecany jako podobny Rubicon. W Rubikonie ujmuje mnie sposób pokazania postaci. Własnie sposób przedstawienia osobowości postaci i rodzaj tych osobowości mnie najbardziej przekonuje w filmie/serialu. W R. postaci są bliższe prawdzie psychologicznej i ujmujące. W U są one bardziej "komiksowe".

ocenił(a) serial na 8
nuwol

bede ciagnac rubicon, nastepny do ogladania:) nie wiem czy ma sens powtarzanie sie, dla mnie utopia jest swietna, dobrze to ujales, wlasnie ta komiksowosc robi swoje. No i muzyka dla mnie wymiata, absolutnie odrealniona, pozdrawiam:)

ocenił(a) serial na 9
sandra0107

Zgadzam się w pełni. Klimat, sposób filmowania, muzyka... wymiata. I absolutnie beznamiętny Pan 'Where Is Jessica Hyde? '. I nawet jeśli serial się jakoś dziwnie skonczy (właśnie jestem w trakcie ostatniego odcinka) to czysta przyjemność oglądania i słuchania pozostanie.

ocenił(a) serial na 8
markowe_filmy

mysle, ze pociagna ten serial dalej bo on sie wcale nie skonczyl na tym 5tym odcinku

sandra0107

Wkrótce wróce zatem do Utopii!

nuwol

Jeszcze mi sie przypmniał jeden serial brytyjski, ktory moze Ci sie spodobać: Paradox.

ocenił(a) serial na 7
sever

jak the americans to dla ciebie rewelacja, to boję się oglądać resztę z twojej listy

ocenił(a) serial na 9
Obywatel

Potwierdzam, The Americans - absolutnie nic specjalnego. Ani aktorstwa, ani porządnych zdjęć o kiepawej fabule z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi już nie wspominając.

ocenił(a) serial na 7
zemstafreda

żeby to chociaż były porządne wątki obyczajowe, a nie to serialowo-amerykańskie "kłócą się -> kochają się -> nie bzykają się -> bzykają się -> ona się obraża -> on się stara -> ona ma to w dupie -> on kocha ją jeszcze bardziej -> schodzą się z powrotem -> coś się pieprzy -> kłócą się -> [loop]"

ocenił(a) serial na 8
nuwol

House of Cards przy Bossie to preriowy piesek ;) Najlepszy polityczny serial wszech czasów. Wgniata w fotel. Utopia to perełeczka zrobiona przez grono detalistów.Jestem w połowie ;) pzdr

ocenił(a) serial na 8
nuwol

cos tam sie dzieje w homelandzie, niby, ale tak naiwny scenariusz ze bez zazenowania nie da sie ogladac, choc na pewno jest to zabijacz czasu z braku laku

sandra0107

"cos tam sie dzieje w homelandzie, niby, ale tak naiwny scenariusz ze bez zazenowania nie da sie ogladac, choc na pewno jest to zabijacz czasu z braku laku"

a co z tego gatunku ("spy, mystery drama") uważasz za nienaiwne i dobre pozycje?

ocenił(a) serial na 8
nuwol

wiadomo serial to serial, ale homeland az za bardzo mierzi, choc chce sprobowac podejsc jeszcze raz do ogladania (ostatnio podziekowalam po osmym odcinku) bo generalnie uwielbiam seriale a homeland mimo wszystko potrafi wciagnac. ''Lost'' byl najpierwszy, przy naiwnosci niesamowita fabula, dla mnie genialny pomysl uderzajacy w moje gusta idealnie, ''flashforward'' sie dobrze zapowiadal, niestety nie pociagneli, ''misfits'' kolejny brytyjski, taki powiedzialabym cool, ale po odejsciu natana stracil dla mnie najwiekszy plus, ''killing'' uwielbiam, ''game of throne'', ''caprica'' -dobry klimat, ''breaking bad'' rewelacja, choc ostatni sezon tez juz stracil na dynamice, moze kolejny ruszy z kopyta, ''mad man'' ogladalam i dobry choc nie moj klimat do konca

sandra0107

Bardzo podobał mi sie 1 sezon Damages, ale potem (jestem w 3cim sezonie od pewnego czasu) mialem wrazenie, ze za dużo duzo elementow z serialii tasiemców , że całość ciągnięta na siłę a głowne osobowości i relacje między nimi baaardzo straciły.

sandra0107

"'misfits'' kolejny brytyjski, taki powiedzialabym cool, ale po odejsciu natana stracil dla mnie najwiekszy plus, "

Ee, bez przesady. Generalnie uwazam, (choc wiem ze jestem w mniejszosci) ze nowa ekipa jest o niebo lepsza od tej pierwszej, kanonicznej. Z tamtej ekipy brakuje mi tylko Kelly.

ocenił(a) serial na 8
sever

Wlasciwie po 1wszym odcinku nowego sezonu odpuscilam sobie misfits, nie moge absolutnie przetrawic kolesia ktory juz sie pojawil w przedostatnim sezonie, ten ktory ma 2 osobowosci. Jest tak obrzydliwy, ze nie moge na niego patrzec ani go sluchac

sandra0107

Za to Finn jest czadowy :)

ocenił(a) serial na 9
nuwol

Najlepsze seriale jakie widziałem:
Breaking Bad, The wire, Sopranos, The Shield,
Twin Peaks, Archiwum X, Dexter, Detektyw, Fargo, Utopia,
Oz, Sześć stóp pod ziemią, Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron.
Jak widać z Usa 13, z Uk 2 (Utopia, Robin of Sherwood z lat 80')

ocenił(a) serial na 9
returner

moje ulubione angielskie: Wire in the Blood, Monty Python's Flying Circus, Mr Bean, Falcón, Little Britain, Silent Witness, The Escape Artist, Peaky Blinders, the Tunnel, Quirke, Endeavour, Lewis, Hidden, Kidnap and Ransom, South Riding, the Promise, Luther, Sherlock (2010) , Inspector George Gently, Whitechapel, Hotel Babylon, Waking the Dead, Father Ted, the Fall. Żaden z nich nie jest podobny do Utopii, ale wszystkie warte uwagi.

ocenił(a) serial na 9
markowe_filmy

Monty Python's Flying Circus oczywiście znam :)
Choć nie oglądałem wszystkich odcinków.
Za to znam na pamięć trzy filmy:
Monty Python i święty graal, Żywot Briana,
Sens życia według Monty Pythona.

Widziałem też Luther, Sherlock, Peaky Blinders.

ocenił(a) serial na 8
nuwol

Rubicon dobry ale do Utopi sie nie umywa, Utopia nie jest tylko serialem. Zachacza o dzieło sztuki ;)

ocenił(a) serial na 8
sever

Jestem po 2 odcinkach rubiconu, ciekawie sie zapowiada

ocenił(a) serial na 8
simson1992

''Black mirror'' tez brytyjski, podobny troche klimatycznie, najbardziej przypomina ''strefe mroku'' z lat 90tych,

sandra0107

Oglądnąłem 2 czesci na razie. Trochę edukacyjne, ale i tak podobały mi się.

nuwol

Dla mnie Black Mirror jest niestrawne właśnie przez to moralizatrostwo. Takie naiwne smęcenie typu: "ojojoj, ale jestesmy zdegenerowani, pokażmy ludziom jakies ekstremum, to moze sie ockną". Litosci, moralizować to sobie mogą piosenki reggae, a nie brytyjskie seriale nowej generacji. Utopia to jednak inna liga.

ocenił(a) serial na 8
sever

ejjj chyba przesadziles:) wlasnie w tym ,ze ten film ma klimat straszaka to jego najwieksza zaleta, taka lekko apokaliptyczna wizja niedalekiej przyszlosci, wlasnie o to chodzi, zeby taki byl:)

sever

co jak co, ale to akurat w Utopii są tony moralizatorstwa, tego typu treści aż się wylewają. Black Mirror ma pod tym względem zdecydowanie mniejszy efekt niestrawności :)
Black Mirror w każdym epizodzie porusza inny problem co w przypadku I serii gdy mają coś do powiedzenia - robi różnicę. Za to w Utopii to moralizatorstwo jest znacznie bardziej "plastikowe" przez to wałkowaniem w kółko tej samej treści.. Szkoda, gdyby nie weszli na ten "teren" sterylizacji, byłby to całkiem udany serial.

ocenił(a) serial na 8
simson1992

W trakcie oglądania UTOPI przyszła mi do głowy myśl , że klimat organizacji z Królikiem przypomina mi Syndykat z X FILES.

rhcp_20

A mnie w trakcie oglądania Utopii, Arby aka. "Peter" skojarzył mi się z inna postacią. W serialu COWBOY BE BOP w odcinku 20 jest praktycznie identyczna postać no tyle tylko, że ma więcej atrybutów ale geneza powstania postaci taka sama "Pierrot le Fou" - Szalony Piotruś

ocenił(a) serial na 9
simson1992

Utopia, dla mnie czad, genialne zdjęcia, muzyka, klimat choć Arby mnie trochę męczy, ok rozumiem, nieczuły morderca, ale te jego ruchy, jakoś mnie to mierzi. Rubicon ekstra, tylko szkoda, że się skończył po pierwszym sezonie, czułem naprawdę mega niedosyt względem tego serialu. Carnivale, genialny obraz, klimat czuć w kościach i co...?? Po 2 sezonie zakończony. House Of Cards, jak dla mnie to jest całkiem odrębny temat, choć przyznaje na każdy odcinek czekam z niecierpliwością.

he_lo

Arby męczy? Przecież to najlepsza postać tego serialu, świetnie wykreowana i zagrana.Arby jest esencją socjopaty/psychopaty.

ocenił(a) serial na 8
simson1992

Lost room. Rewelacja

simson1992

może Orphan Black przypadło by Ci do gustu :)

ocenił(a) serial na 10
dddorota

Orphan Black chociaż dla mnie minimalnie gorszy to trzeba przyznać że podobnie wciąga :)

simson1992

Zadziwia mnie że nikt nie mówi o The Shadow Line... Jeśli ktoś lubi kryminalne klimaty to serial wymiata. Mr Gatehouse jest demoniczny...

ocenił(a) serial na 4
simson1992

Mam nadzieję że nie nakręcono nic tak bzdurnego.

ocenił(a) serial na 8
simson1992

Amerykański, może nie rewelacyjny, ale dobry i wciągający: Flash Forward: Przebłysk jutra

abnegacja

natomiast ja jestem w trakcie House of Cards ciekawy aczkolwiek bardzo spokojny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones